Zilver Van der Breggen op tijdrit WK wielrennen, titel Reusser
KIGALI (ANP) - Anna van der Breggen is op de eerste dag van de wereldkampioenschappen wielrennen in Rwanda als tweede geëindigd op de individuele tijdrit. Het goud ging naar de Zwitserse Marlen Reusser, die al drie keer Europees kampioene was maar nooit eerder de beste was op een WK. Het brons was voor Van der Breggens landgenote Demi Vollering.
Reusser (34) kwam na 31,2 kilometer tot een tijd van 43.09,23. Van der Breggen, die in 2020 de wereldtitel tijdrijden veroverde, gaf ruim 51 seconden toe. Vollering, vorig jaar tweede, verloor iets meer dan een minuut.
De WK wielrennen worden voor het eerst in Afrika gehouden. De keuze voor Rwanda is omstreden. Het land kent sinds 1994 een dictatoriaal regime onder leiding van president Paul Kagame. Die steunt bovendien de rebellenbeweging M23, die in het delfstofrijke noordoosten van Congo aanvallen uitvoert.
Na drie jaar
Titelverdedigster Grace Brown ontbrak in Kigali, de Australische beëindigde haar loopbaan nadat ze eerder in 2024 ook al de olympische titel tijdrijden had veroverd.
De 35-jarige Van der Breggen, die dit jaar na drie jaar terugkeerde in het wielerpeloton, was vroeg gestart en ruim de snelste bij binnenkomst. Maar de concurrentie moest nog starten, te beginnen met Reusser, een specialiste die twee keer zilver pakte op een WK.
Thymen Arensman
Reusser was de snelste bij het eerste meetpunt na 10 kilometer, al was het verschil daar met Vollering nog geen seconde. Van der Breggen was behoudend gestart en leverde daar 15 seconden in op de Zwitserse. Bij het tweede tussenpunt, 9 kilometer verder, had Reusser haar voorsprong uitgebreid. Met name Vollering had daar ingeleverd en was 28 seconden minder snel dan Reusser. Van der Breggen had daar inmiddels de tweede tijd. Bij het derde en laatste meetpunt was Van der Breggen zelfs iets dichter bij Reusser gekomen (23 seconden) en gaf Vollering al 36 tellen toe. Het bleek uiteindelijk ook de volgorde na 31 kilometer, waarbij Reusser verraste door op het lastige laatste deel juist nog tijd te winnen op haar Nederlandse concurrentes.
Later op zondag komen de mannen in actie met voor Nederland Thymen Arensman.
Meer uit Sport
BIRMINGHAM (ANP) - De Nederlandse atletiekploeg heeft in Birmingham de succesvolste Europese kampioenschappen atletiek ooit beleefd. De ploeg van hoofdcoach Laurent Meuwly veroverde een recordaantal van veertien medailles, twee meer dan op de EK van Rome in 2024, toen het totale aantal van twaalf medailles ook al een record was.
34 minuten geledenBIRMINGHAM (ANP) - De estafettemannen op de 4x400 meter hebben op de EK atletiek in Birmingham de bronzen medaille veroverd. Eugene Omalla, Keenan Blake, Terrence Agard en Jonas Phijffers eindigden in de finale als derde achter Italië en Groot-Brittannië.
59 minuten geledenBIRMINGHAM (ANP) - De Britse atlete Amy Hunt heeft zondagavond op de 4x100 meter gemengde estafette haar vierde gouden medaille behaald op de Europese kampioenschappen in Birmingham. Daarmee is ze de eerste atleet ooit die vier keer goud heeft gehaald op een EK en gaat ze Fanny Blankers-Koen voorbij, die in 1950 drie keer goud en een keer zilver won.
1 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - De estafettevrouwen op de 4x400 meter hebben in Birmingham voor de derde keer op rij de Europese titel veroverd. Myrte van der Schoot, Lieke Klaver, Eveline Saalberg en Femke Broeders-Bol renden in het uitverkochte Alexander Stadium naar het goud in 3.21,10.
1 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - De Nederlandse sprintploeg heeft bij de EK atletiek in Birmingham de finish niet gehaald op de 4x100 meter gemengde estafette. De wissel van het stokje tussen derde loper Xavi Mo-Ajok en laatste loopster Fenna Achterberg mislukte. Jaimie Omalla en Britt de Blaauw waren de andere twee in het kwartet. Het was voor het eerst dat de mixed relay op de kortste sprintafstand op een EK werd afgewerkt.
2 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Hoofdcoach Laurent Meuwly van de Atletiekunie maakt zich zorgen over het relatief grote aantal atleten dat door blessures niet kon meedoen aan de EK atletiek in Birmingham. Topatleten als Niels Laros (middenafstand), Sven Roosen (tienkamp), Nsikak Ekpo (sprint) en Minke Bisschops (sprint) haakten kort voor het toernooi af. "Het is iets wat we grondig moeten analyseren, kijken of er een patroon is te zien. Zeker met het oog op de Olympische Spelen van 2028, want wij hebben niet als bijvoorbeeld de Verenigde Staten of Groot-Brittannië een onbeperkt aantal atleten dat succesvol kan zijn", zei hij op de slotdag van het toernooi.
3 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - De hockeyers van Argentinië, de volgende tegenstander van Nederland in de groepsfase, hebben hun eerste wedstrijd op het WK gewonnen. In het Wagener Stadion in Amstelveen wonnen de Argentijnen met 3-0 van Japan.
3 uur geleden