Zilver Schouten op 100 meter schoolslag bij wereldbeker Boedapest
BOEDAPEST (ANP) - Zwemster Tes Schouten heeft haar tweede medaille veroverd bij de wereldbekerwedstrijden in Boedapest. Na haar gouden plak vrijdag op de 200 meter schoolslag in een Nederlands record volgde zaterdag een zilveren medaille op de 100 meter schoolslag.
De 22-jarige zwemster uit Bodegraven tikte aan in 1.06,26. Benedetta Pilato (1.05,83) uit Italië werd eerste en de derde plaats was voor Mona McSharry (1.06,36) uit Ierland.
Op de 50 meter schoolslag gingen drie Nederlanders van start in de finale. Arno Kamminga eindigde net naast het podium. Zijn 27,02 was goed voor de vierde plaats. Caspar Corbeau (27,36) en Koen de Groot (27,40) tikten respectievelijk als zevende en achtste aan. Het goud was voor de Chinese wereldkampioen Haiyang Qin (26,30).
Maaike de Waard scoorde twee keer een vijfde plaats: op de 50 vlinder (26,25) en de 100 rug (1.00,39).
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Schaatsers Naomi Verkerk en Tim Prins zijn afgevallen in de selectie van de langebaanschaatsers voor de Olympische Spelen in Milaan. De selectiecommissie van schaatsbond KNSB maakte de lijst bekend met negen mannen en vrouwen. Kjeld Nuis kan door het afvallen van Prins zijn olympische titel op de 1500 meter verdedigen.
11 minuten geledenBRISBANE (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka wil graag een revanche tegen Nick Kyrgios in de 'Battle of the Sexes'. De nummer 1 van de wereld bij de vrouwen verloor op 28 december met 6-3, 6-3 van de Australiër in Dubai.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Wielerploeg Visma - Lease a Bike heeft de Franse renner Louis Barré aangetrokken. De 25-jarige renner komt over van de Belgische ploeg Intermarché - Wanty en heeft een driejarig contract getekend bij de Nederlandse WorldTour-formatie.
4 uur geledenPERTH (ANP/AFP) - De Griekse tennisser Stefanos Tsitsipas heeft serieus overwogen zijn carrière te beëindigen vanwege heftige rugpijn. "Die pijn heeft me zes tot acht maanden achtervolgd. Na de US Open was de schrik het grootst; ik kon twee dagen niet lopen van de pijn", zei de 27-jarige Tsitsipas in aanloop naar de United Cup in het Australische Perth."Ik vroeg me af of ik ooit nog een wedstrijd zonder pijn zou kunnen spelen. Dan ga je nadenken over je toekomst."
4 uur geledenLAGOS (ANP/RTR) - De Britse bokser Anthony Joshua is woensdagmiddag ontslagen uit het ziekenhuis in Nigeria. De olympisch kampioen van 2012 was daar opgenomen na een auto-ongeluk waarbij maandag twee van zijn boezemvrienden om het leven kwamen.
13 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsbond KNSB moet na het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Heerenveen in beraad over de samenstelling van de selectie voor de Olympische Spelen in Milaan.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Darter Michael van Gerwen is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de kwartfinale van het wereldkampioenschap. De drievoudig wereldkampioen uit Nederland ging in Londen in de vierde ronde onderuit tegen de Schot Gary Anderson. Het werd 4-1.
1 dag geleden