Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zilver op tijdrit bij WK wielrennen maakt Vollering jaloers

Zilver op tijdrit bij WK wielrennen maakt Vollering jaloers

ZÜRICH (ANP) - Demi Vollering keek jaloers opzij toen ze op het podium bij de WK wielrennen zag hoe de Australische Grace Brown als winnares van de tijdrit de regenboogtrui in ontvangst nam. "Jaloezie is niet per se iets negatiefs", vertelde ze later bij de NOS. "Ik zag gewoon iets waar ik ook graag naartoe wil", vertelde ze met het zilver om de hals. Voor Vollering was het haar eerste tijdritmedaille op een kampioenschap.

Aan de ene kant was ze blij met de tweede plek. Op de Olympische Spelen van Parijs was ze als vijfde geëindigd. Ook daar won Brown, die na haar was gestart. "Het is dik verdiend, maar als je zoals ik over de finish komt en hoort dat je de beste tijd hebt, ga je toch hopen dat het zo blijft. Ik was zo dicht bij de trui, dus dat is wel pijnlijk."

Het verschil tussen Brown en Vollering was 16 seconden, de Amerikaanse Chloé Dygert moest als nummer 3 al bijna een minuut toegeven. "Het is een duidelijk verschil en Brown heeft het het hele jaar al goed gedaan in tijdritten. Ze heeft de overwinning hier zeker niet gestolen."

'Grote doelen'

Vollering wist onderweg niet hoe ze ervoor stond, een bewuste keuze. "Ik wil dat niet weten. Als je bijvoorbeeld na het klimmetje hoort dat je achterligt, denk je misschien: shit, ik heb niet de benen. Terwijl als je voorligt juist de kans bestaat dat je het te makkelijk gaat opvatten. Ik wil gewoon alles eruit halen. Een tijdrit rijd je toch vooral tegen jezelf."

Vollering wil zich in de toekomst zeker nog meer toeleggen op het tijdrijden. "Maar het is best lastig. Brown heeft een paar doelen in een jaar, met name tijdritten. Maar voor mij is een wegrit op een kampioenschap zeker zo belangrijk. En de Tour de France en enkele klassiekers in het voorjaar. Ik heb het hele jaar door grote doelen waardoor ik veel meer op de wegfiets train. Maar ik ga zeker wat meer tijd investeren in het tijdrijden."

Meer uit Sport

Broeders-Bol derde op 800 meter in Ultimate Championship

BOEDAPEST (ANP) - Femke Broeders-Bol heeft het seizoen van haar opmerkelijke overstap naar de 800 meter afgerond met de derde plaats in de eerste editie van het World Athletics Ultimate Championship. Ze moest in het atletiekstadion van Boedapest (Hongarije) de Zwitserse Europees kampioene Audrey Werro en de Britse olympisch kampioene Keely Hodgkinson voor zich dulden. Werro won in 1.55,88, Hodgkinson klokte 1.56,26, Broeders-Bol noteerde 1.56,74.

45 minuten geleden
Europa en Amerika met gelijke stand slotdag Solheim Cup in

CROMVOIRT (ANP) - Het golftoernooi om de Solheim Cup krijgt een spannende slotdag op de banen van Bernardus in Cromvoirt. Team Europa en Team USA staan na de foursomes en fourballs met 8-8 gelijk. De singles op zondag gaan bepalen wie het tweejaarlijkse toernooi tussen de beste golfspeelsters van Europa en Amerika gaat winnen.

55 minuten geleden
Klaver knap vierde op 400 meter in Ultimate Championship

BOEDAPEST (ANP) - Lieke Klaver heeft haar seizoen afgesloten met een knappe vierde plaats op de 400 meter bij de eerste editie van het World Athletics Ultimate Championship in Boedapest. De 28-jarige atlete uit Enkhuizen finishte in het veld van mondiale toppers als vierde in een tijd van 49,91 seconden.

2 uur geleden
Verstappen verwacht dat inhalen lastig wordt bij GP van Spanje

MADRID (ANP) - Max Verstappen verwacht zondag in Madrid een race waarbij heel moeilijk kan worden ingehaald. "Er is maar één te volgen lijn. Dat is makkelijk te verdedigen", zei Verstappen voor de Grote Prijs van Spanje in Madrid. De viervoudig wereldkampioen werd derde in de kwalificatie, achter de Brit Lando Norris en de Italiaan Kimi Antonelli.

2 uur geleden
Landa wint koninginnenrit in Vuelta, leider Mas houdt stand

COLLADO DEL ALGUACIL (ANP) - Mikel Landa (36) heeft de koninginnenrit van de Vuelta gewonnen. De Spaanse wielrenner van Soudal Quick-Step reed in de twintigste etappe op de slotklim naar Collado del Alguacil weg bij zijn twee medevluchters en kwam solo aan. De Noor Tobias Halland Johannessen (Uno-X Mobility) werd tweede, de Belg Ramses Debruyne (Alpecin - Premier Tech) finishte als derde met een ruime voorsprong op de klassementsfavorieten. De Spanjaard Enric Mas behield zijn rode trui en begint zondag als klassementsleider aan de slotetappe.

2 uur geleden
Norris 'in shock' na pole, Verstappen tevreden nummer 3

MADRID (ANP) - Lando Norris heeft zaterdag naar eigen zeggen een van zijn beste ronden ooit gereden. "Ik ben in shock. Dit was een van de beste ronden in mijn carrière. Alles kwam samen. Het was bijna perfect. Als je hier later op terugkijkt, zeg je: 'Dit was wel goed'", zei de Brit in Madrid, nadat hij in de kwalificatie poleposition had veroverd voor Kimi Antonelli en Max Verstappen.

3 uur geleden
Norris op poleposition in Madrid, Verstappen op derde plek

MADRID (ANP) - Lando Norris van McLaren heeft zaterdag in Madrid zijn derde poleposition van het seizoen veroverd. De Britse Formule 1-coureur was tijdens de kwalificatie op de Madring in een tijd van 1.31,824 de snelste. De Italiaan Kimi Antonelli was in de Mercedes met 1.31,835 de nummer 2 van de kwalificatie voor Max Verstappen, die derde werd in 1.31,964.

3 uur geleden