Zilver Bol en Klaver op 4x400 meter gemengd bij WK estafette
NASSAU (ANP) - Atletes Femke Bol en Lieke Klaver hebben de Nederlandse ploeg op de 4x400 meter gemengd aan een zilveren medaille geholpen op de WK estafette. Alleen het kwartet uit de Verenigde Staten was in de finale bij de zogeheten World Relays op de Bahama's sneller.
Het estafetteteam had zich een dag eerder via winst in de series al verzekerd van een startbewijs voor de Olympische Spelen in Parijs. Met de zilveren medaille in de finale van de WK is het Nederlandse kwartet ook kandidaat voor een olympische medaille.
Isayah Boers was de startloper in de finale, daarna volgden Klaver, Isaya Klein Ikkink en Bol. De wereldkampioene op de 400 meter horden en wereldrecordhouder op de 400 meter indoor deed er alles aan om als laatste loper de Amerikaanse atlete nog bij te halen, maar dat lukte niet. De tijd van 3.11,45 lag ook boven het Nederlands record. De Amerikaanse ploeg finishte in 3.10,73.
Herkansingen
De vrouwenploeg op de 4x400 meter wist zich in de herkansingen alsnog te plaatsen voor de Olympische Spelen. Met winst in hun serie in een tijd van 3.27,45 dwongen Eveline Saalberg, Myrte van der Schoot, Lisanne de Witte en Cathelijn Peeters alsnog deelname in Parijs af.
Doorgaans lopen Bol en Klaver ook deze estafette, maar bondscoach Laurent Meuwly koos ervoor de twee snelste atletes op de 400 meter in te zetten in de gemengde ploeg. Bol en Klaver maakte vorig jaar wel deel uit van het vrouwenkwartet dat op de WK in Boedapest de wereldtitel op de 4x400 meter veroverde.
Mannenploeg
De mannenploeg op de 4x400 meter, die drie jaar geleden verrassend zilver won op de Spelen van Tokio, slaagde er op de Bahama's niet in een startbewijs te bemachtigen voor de Spelen in Parijs. Het team eindigde in de herkansingen als vierde in zijn serie, terwijl een plek bij eerste twee vereist was.
Eugene Omalla, die zijn debuut maakte voor Nederland op de WK estafette, was de startloper in het kwartet. Terrence Agard, Ramsey Angela en Liemarvin Bonevacia waren de andere drie. Ze kwamen tot een tijd van 3.03,24 en bleven daarmee achter de teams van Brazilië, Trinidad en Tobago en Frankrijk.
Parijs
Er is nog een uitweg voor de mannen om toch in Parijs mee te kunnen doen. De laatste twee van de zestien olympische startplekken op de 4x400 meter gaan naar de teams met de beste seizoenstijden en vooralsnog hoort de Nederlandse ploeg daarbij.
Meer uit Sport
AMSTELVEEN (ANP) - Veronique Meester heeft na zestien jaar besloten een punt te zetten achter haar roeicarrière. De olympisch kampioene van Parijs 2024 in de twee-zonder wil zich gaan richten op haar loopbaan in de geneeskunde, meldt de roeibond in een persbericht.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De raad van commissarissen (rvc) van Ajax draagt Lesley Bamberger, Anita Coronel, Marry de Gaay Fortman, Edo Ophof en Duncan Stutterheim voor als leden van de rvc. Dat maakte de Amsterdamse club dinsdag bekend.
5 uur geledenMELBOURNE (ANP) - De Japanse tennisster Naomi Osaka is doorgedrongen tot de tweede ronde van de Australian Open. De tweevoudig winnares van het eerste grandslamtoernooi van het jaar won in drie sets van Antonia Ruzic uit Kroatië: 6-3 3-6 6-4.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - Itzhak de Laat is als vijfde en laatste shorttracker toegevoegd aan de selectie voor de Olympische Spelen van volgende maand in Milaan. De 31-jarige Fries is de vervanger van Daan Kos, die niet voldoende fit is na een rugblessure. Dat maakte schaatsbond KNSB dinsdag bekend.
5 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Topontwerper John Owen verlaat in de loop van dit jaar het Formule 1-team van Mercedes. De 52-jarige Brit was sinds 2007 werkzaam voor het team.
6 uur geledenADELAIDE (ANP) - Samuel Watson heeft de proloog gewonnen van de Tour Down Under, de openingskoers van de WorldTour. De 24-jarige Engelsman van Ineos Grenadiers was na 3,6 kilometer in Adelaide een fractie sneller dan zijn landgenoot Ethan Vernon. Laurence Pithie uit Nieuw-Zeeland werd derde.
7 uur geledenMELBOURNE (ANP/RTR) - Tennisster Madison Keys heeft zich met de nodige moeite geplaatst voor de tweede ronde van de Australian Open. De 30-jarige titelverdedigster uit de Verenigde Staten versloeg Oleksandra Oliynykova uit Oekraïne met 7-6 (6) 6-1.
9 uur geleden