Zilver Bol en Klaver op 4x400 meter gemengd bij WK estafette
NASSAU (ANP) - Atletes Femke Bol en Lieke Klaver hebben de Nederlandse ploeg op de 4x400 meter gemengd aan een zilveren medaille geholpen op de WK estafette. Alleen het kwartet uit de Verenigde Staten was in de finale bij de zogeheten World Relays op de Bahama's sneller.
Het estafetteteam had zich een dag eerder via winst in de series al verzekerd van een startbewijs voor de Olympische Spelen in Parijs. Met de zilveren medaille in de finale van de WK is het Nederlandse kwartet ook kandidaat voor een olympische medaille.
Isayah Boers was de startloper in de finale, daarna volgden Klaver, Isaya Klein Ikkink en Bol. De wereldkampioene op de 400 meter horden en wereldrecordhouder op de 400 meter indoor deed er alles aan om als laatste loper de Amerikaanse atlete nog bij te halen, maar dat lukte niet. De tijd van 3.11,45 lag ook boven het Nederlands record. De Amerikaanse ploeg finishte in 3.10,73.
Herkansingen
De vrouwenploeg op de 4x400 meter wist zich in de herkansingen alsnog te plaatsen voor de Olympische Spelen. Met winst in hun serie in een tijd van 3.27,45 dwongen Eveline Saalberg, Myrte van der Schoot, Lisanne de Witte en Cathelijn Peeters alsnog deelname in Parijs af.
Doorgaans lopen Bol en Klaver ook deze estafette, maar bondscoach Laurent Meuwly koos ervoor de twee snelste atletes op de 400 meter in te zetten in de gemengde ploeg. Bol en Klaver maakte vorig jaar wel deel uit van het vrouwenkwartet dat op de WK in Boedapest de wereldtitel op de 4x400 meter veroverde.
Mannenploeg
De mannenploeg op de 4x400 meter, die drie jaar geleden verrassend zilver won op de Spelen van Tokio, slaagde er op de Bahama's niet in een startbewijs te bemachtigen voor de Spelen in Parijs. Het team eindigde in de herkansingen als vierde in zijn serie, terwijl een plek bij eerste twee vereist was.
Eugene Omalla, die zijn debuut maakte voor Nederland op de WK estafette, was de startloper in het kwartet. Terrence Agard, Ramsey Angela en Liemarvin Bonevacia waren de andere drie. Ze kwamen tot een tijd van 3.03,24 en bleven daarmee achter de teams van Brazilië, Trinidad en Tobago en Frankrijk.
Parijs
Er is nog een uitweg voor de mannen om toch in Parijs mee te kunnen doen. De laatste twee van de zestien olympische startplekken op de 4x400 meter gaan naar de teams met de beste seizoenstijden en vooralsnog hoort de Nederlandse ploeg daarbij.
Meer uit Sport
NIJMEGEN (ANP) - Het duel tussen NEC en Ajax heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in het Gofferstadion in Nijmegen (2-2).
11 uur geledenANTWERPEN (ANP) - Mathieu van der Poel heeft zijn eerste duel met Wout van Aert dit veldritseizoen overtuigend gewonnen. De 30-jarige Nederlander reed in de wereldbekerwedstrijd in Antwerpen al vroeg weg bij de rest en finishte met een riante voorsprong. Van Aert had in zijn eerste cross van het seizoen tijd nodig om op gang te komen, kreeg vervolgens een lekke band en eindigde als zevende.
17 uur geledenANTWERPEN (ANP) - Lucinda Brand heeft in Antwerpen een wereldbekerwedstrijd in het veldrijden gewonnen. De 36-jarige Dordtse van Baloise Glowi Lions bleef haar landgenote Ceylin del Carmen Alvarado twee seconden voor. De derde plaats was ook voor een Nederlandse, Aniek van Alphen. Zij kwam zestien seconden na Brand over de finish.
19 uur geledenBREDA (ANP) - Vechtsporter Reinier de Ridder neemt het op 7 maart in de Ultimate Fighting Championship (UFC) op tegen de Braziliaan Caio Borralho. Dat meldt de 35-jarige Bredanaar op Instagram. Het gevecht is in Las Vegas.
22 uur geledenMIAMI (ANP) - De Brit Anthony Joshua heeft de Amerikaan Jake Paul knock-out geslagen in de zesde ronde van hun bokswedstrijd in het Kaseya Center in Miami. Het gevecht, dat wereldwijd werd uitgezonden door Netflix, stond gepland over acht ronden.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De Zwitserse tennisser Stan Wawrinka heeft het einde van zijn carrière aangekondigd. De drievoudig grandslamwinnaar blijft nog één jaar actief, meldt hij op social media. "Elk boek heeft een einde nodig. Het is tijd om het laatste hoofdstuk van mijn carrière als professioneel tennisser te schrijven. 2026 wordt mijn laatste jaar op de tour."
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Drie coureurs rijden volgend seizoen met een nieuw startnummer in de Formule 1. Dat blijkt uit de inschrijflijst die de internationale autosportfederatie heeft vrijgegeven.
1 dag geleden