Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zilver belofte Lau bij EK veldlopen

Zilver belofte Lau bij EK veldlopen

LISSABON (ANP) - Atlete Jasmijn Lau heeft bij de Europese kampioenschappen veldlopen in Lissabon het zilver veroverd bij de beloften, oftewel de categorie onder 23 jaar. De 20-jarige was in de cross over ruim 6 kilometer alleen niet opgewassen tegen de Deense Anna Emilie Møller.

Lau geldt als groot looptalent. Ze eindigde vorig jaar nog als vierde op de EK cross in Tilburg in de categorie onder 20 jaar. De Velpse was vorige winter de sterkste op het NK en pakte toen haar eerste titel bij de senioren. "Ik kan het amper geloven", zei ze vol verbazing aan de finish. "Ik ben maanden geblesseerd geweest, het enige wat ik deed was zwemmen. Ik twijfelde of ik wel zou gaan, maar had zoiets van: laten we het maar proberen. Bovendien lag het parcours me wel, met al die heuvels", zei Lau.

De Nederlandse beloften deden het goed in Lissabon. Jasmijn Bakker kwam als vierde over de finish. Diane van Es eindigde als elfde. De klasseringen van Lau, Bakker en Van Es leverden Oranje teamgoud op.

Beginfase

Mike Foppen en Stan Niesten speelden geen rol van betekenis in de mannencross over ruim 10 kilometer. Foppen, kortgeleden nog de sterkste in de Warandeloop, was in de beginfase nog even voorin te zien, maar zakte allengs verder naar achteren. Hij eindigde als 33e, nog achter Niesten, die als 30e finishte.

De Zweed Robel Fsiha won het goud bij de mannen. Het zilver was voor de Turk Aras Kaya en het brons ging naar de Italiaan Yemaneberhan Crippa.

Meer uit Sport

Verstappen verrast met tweede plek in F1-kampioenschap

SÃO PAULO (ANP) - Max Verstappen is verrast dat hij ondanks de moeizame start van het seizoen tweede staat in het wereldkampioenschap. "Dat is een grote verrassing, maar we nemen het zoals het is", zei de Red Bull-coureur tijdens de persdag van de Grote Prijs van São Paulo. De Nederlander won drie van de laatste vier races.

7 uur geleden
Tennisser Alcaraz zonder te spelen naar kwartfinale in Parijs

PARIJS (ANP) - Carlos Alcaraz heeft zonder te spelen de kwartfinales van het masterstoernooi in Parijs bereikt. Zijn Italiaanse tegenstander Matteo Berrettini meldde zich af voor de achtste finales omdat hij te veel last heeft van een blessure aan zijn arm.

15 uur geleden
Alle 18.000 startbewijzen Marathon Rotterdam vergeven

ROTTERDAM (ANP) - De 18.000 startbewijzen voor de 46e editie van de Marathon Rotterdam zijn vergeven. Dat heeft de organisatie donderdag bekendgemaakt. Er hadden zich vooraf 70.000 mensen geregistreerd die in aanmerking wilden komen om te mogen starten op 11 april 2027.

16 uur geleden
Voormalig wereldkampioen Formule 1 Alan Jones overleden

SYDNEY (ANP) - De Australische autocoureur Alan Jones, wereldkampioen Formule 1 in 1980, is donderdag op 80-jarige leeftijd overleden. Zijn familie heeft dat laten weten aan Australische media.

21 uur geleden
Djokovic op mastertoernooi van Parijs ten onder tegen Hijikata

PARIJS (ANP) - Novak Djokovic is in de tweede ronde uitgeschakeld op het masterstoernooi van Parijs. De Servische tennisser ging woensdagavond in drie sets ten onder tegen de Australiër Rinky Hijikata: 6-2 3-6 3-6. Djokovic won het toernooi in de Franse hoofdstad zeven keer.

1 dag geleden
Zverev verliest in Parijs als nummer 1 van Musetti

PARIJS (ANP) - Alexander Zverev zal als de nieuwe nummer 1 van de wereld het masterstoernooi van Parijs niet winnen. De Duitse tennisser verloor in de zestiende finale in twee sets van de Italiaan Lorenzo Musetti: 7-6 (5) 6-2.

1 dag geleden
Paul stopt met boksen als hij volgend gevecht verliest

LONDEN (ANP/RTR) - Jake Paul zet een punt achter zijn bokscarrière als hij op kerstavond verliest van Cédric Doumbé. Dat stelt de bekende Amerikaanse influencer en verloofde van schaatsster Jutta Leerdam in een video op sociale media. Daarin gaat hij in op het gevecht op 24 december in Dubai.

1 dag geleden