
Zijspancoureur Streuer wacht lange revalidatie na rugoperatie
GROLLOO (ANP) - Zijspancoureur Bennie Streuer wacht een lange revalidatie na een rugoperatie in het ziekenhuis van Magdeburg. Een aantal beschadigde wervels in zijn rug zijn hersteld en gestabiliseerd. De oud-wereldkampioen raakte twee weken ernstig gewond na een zware crash tijdens een training op het circuit Oschersleben in Duitsland.
De 37-jarige Streuer, zoon van drievoudig wereldkampioen zijspannen Egbert Streuer, vloog van de baan en knalde op volle snelheid tegen een muur. Zijn bakkenist Emmanuelle Clement stapte wonderwel ongedeerd uit het wrak, maar de Nederlander moest met letsel aan rug en bekken worden afgevoerd naar het ziekenhuis.
Streuer is deze week teruggekeerd in zijn woonplaats Grolloo. Hij krijgen binnen twee weken een scan van rug en bekken om zijn verdere revalidatie te bepalen. Het herstel kan volgens de artsen wel een half jaar duren, maar Streuer hoopt dat het sneller gaat. "Ik moet een volledig nieuwe motor bouwen. Van het huidige span is niets meer over. Over twee maanden begint de strijd om het wereldkampioenschap. Ik weet natuurlijk niet wanneer ik weer kan racen. Maar mijn gevoel zegt dat ik dit seizoen nog wel in actie kan komen", liet hij weten op de website Racesport.nl.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Tennisster Iga Swiatek staat zaterdag voor de vierde keer in de finale van een grandslamtoernooi. De als eerste geplaatste Poolse neemt het op Roland Garros op tegen de Tsjechische Karolina Muchova. Het duel begint niet voor 15.00 uur.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - Atlete Faith Kipyegon (29) heeft een week na haar wereldrecord op de 1500 meter ook het wereldrecord op de 5000 meter verbeterd. De Keniaanse kwam bij wedstrijden in de Diamond League in Parijs tot 14.05,20.
8 uur geledenPARIJS (ANP) - Casper Ruud heeft voor het tweede opeenvolgende jaar de finale van het tennistoernooi van Roland Garros bereikt. De 24-jarige Noorse nummer 4 van de wereld versloeg de Duitser Alexander Zverev, die in de laatste set zelfs werd weggespeeld. Ruud won met overtuigende cijfers in drie sets: 6-3 6-4 6-0.
9 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De Nederlandse hockeymannen hebben hun overwinning van woensdag in de Pro League op India (4-1) geen goed vervolg kunnen geven. Het team van bondscoach Jeroen Delmee ging in Eindhoven hard onderuit tegen Australië: 2-7.
9 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz was na zijn verloren partij in de halve finale van Roland Garros tegen Novak Djokovic vooral teleurgesteld in zichzelf. "Dit had mij niet mogen overkomen", zei de Spaanse nummer 1 van de wereld, die aan het begin van de derde set last kreeg van kramp en het duel met moeite uitspeelde.
10 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft door fysiek ongemak aan het begin van de derde set kansloos verloren van Novak Djokovic in de halve finale van Roland Garros. De Spaanse topfavoriet kreeg last van kramp, onder meer in zijn been. Tot dat moment ging zijn partij tegen de nummer 3 van de wereld grotendeels gelijk op, in het vervolg raakte Alcaraz vrijwel geen bal meer, 6-3 5-7 6-1 6-1. Van opgeven wilde hij in een vol stadion in Parijs echter niet weten.
12 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De hockeysters van Oranje hebben hun ongeslagen status in de Pro League behouden. De ploeg van bondscoach Paul van Ass versloeg Australië in Eindhoven met 7-2. Halverwege stond het 4-1.
1 dag geleden