Zijspancoureur Streuer wacht lange revalidatie na rugoperatie
GROLLOO (ANP) - Zijspancoureur Bennie Streuer wacht een lange revalidatie na een rugoperatie in het ziekenhuis van Magdeburg. Een aantal beschadigde wervels in zijn rug zijn hersteld en gestabiliseerd. De oud-wereldkampioen raakte twee weken ernstig gewond na een zware crash tijdens een training op het circuit Oschersleben in Duitsland.
De 37-jarige Streuer, zoon van drievoudig wereldkampioen zijspannen Egbert Streuer, vloog van de baan en knalde op volle snelheid tegen een muur. Zijn bakkenist Emmanuelle Clement stapte wonderwel ongedeerd uit het wrak, maar de Nederlander moest met letsel aan rug en bekken worden afgevoerd naar het ziekenhuis.
Streuer is deze week teruggekeerd in zijn woonplaats Grolloo. Hij krijgen binnen twee weken een scan van rug en bekken om zijn verdere revalidatie te bepalen. Het herstel kan volgens de artsen wel een half jaar duren, maar Streuer hoopt dat het sneller gaat. "Ik moet een volledig nieuwe motor bouwen. Van het huidige span is niets meer over. Over twee maanden begint de strijd om het wereldkampioenschap. Ik weet natuurlijk niet wanneer ik weer kan racen. Maar mijn gevoel zegt dat ik dit seizoen nog wel in actie kan komen", liet hij weten op de website Racesport.nl.
Meer uit Sport
LAS VEGAS (ANP) - Max Verstappen (28) gaat de laatste drie races van het seizoen in met het gevoel dat hij "niets te verliezen" heeft. Dat zegt de viervoudig wereldkampioen via zijn team Red Bull in aanloop naar de GP van Las Vegas. "Vegas is een heel snel circuit. De temperatuur is er nu niet zo hoog, zodat we goed met het gebruik van de banden om moeten gaan", stelt Verstappen.
1 uur geledenHEERLEN (ANP) - Topwielrenster Lorena Wiebes is dinsdag tijdens een fietstocht op haar e-bike aangereden door een auto. Dat meldt de Nederlands kampioene een dag later op Instagram. Wiebes had geluk, want ze liep geen verwondingen op en is vooral boos omdat de bestuurder van de auto er na het ongeval meteen vandoor ging.
5 uur geledenNEWPORT (ANP/BELGA) - Roger Federer krijgt in 2026 een plaats in de Tennis Hall of Fame. Dat heeft de organisatie dinsdag bekendgemaakt. De 44-jarige Zwitser beëindigde in 2022 zijn succesvolle tennisloopbaan.
6 uur geledenADELAIDE (ANP) - Beachvolleybalsters Katja Stam en Raïsa Schoon hebben bij het WK in het Australische Adelaide de achtste finales bereikt. Het Nederlandse koppel was in twee sets te sterk voor Xu Yan en Xinyi Xia uit China: 21-15 21-13.
7 uur geledenLOS ANGELES (ANP/AFP) - Basketballer LeBron James is met een maand vertraging aan zijn 23e seizoen in de Amerikaanse basketbalcompetitie NBA begonnen. De 40-jarige vedette maakte zijn rentree met een zege van de Los Angeles Lakers op Utah Jazz (140-126).
8 uur geledenADELAIDE (ANP) - Beachvolleyballers Stefan Boermans en Yorick de Groot zijn in de tweede ronde van het WK beachvolleybal in het Australische Adelaide uitgeschakeld. Het Nederlandse koppel verloor in twee sets van Marco Krattiger en Leo Dillier uit Zwitserland: 14-21 19-21.
9 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - LeBron James heeft al aangekondigd dat hij in 2028 niet zal meedoen aan de Olympische Spelen van Los Angeles. De basketballer zei dat in de podcast 'Mind the Game'. De 40-jarige James speelde op vier Zomerspelen mee met de Amerikaanse ploeg en won drie keer goud en een keer brons. "Je weet mijn antwoord al. Ik ga de wedstrijden kijken", aldus James, die dit seizoen nog niet in actie kwam voor Los Angeles Lakers in de NBA.
22 uur geleden