Ziggo vergroot sponsordeal Ajax en staat ook op achterkant shirt
AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft het contract met hoofdsponsor Ziggo uitgebreid. Komend seizoen prijkt de naam GigaNet, het glasvezel- en kabelnetwerk van Ziggo, op de achterkant van het Ajax-shirt bij wedstrijden in de Eredivisie en het toernooi om de KNVB-beker. In de Europese wedstrijden is reclame op die plek van het shirt, onder de rugnummers van de spelers, niet toegestaan.
Ziggo is sinds begin 2015 hoofdsponsor van Ajax en staat op de voorkant van het tenue. Het kabelbedrijf betaalt naar verluidt jaarlijks minimaal 9 miljoen euro en daar komt maximaal 3 miljoen euro aan bonussen bovenop. Ajax heeft met afstand de meest lucratieve sponsordeal in het Nederlandse voetbal. Vorig jaar verlengde Ziggo het contract met twee jaar, tot de zomer van 2025.
Beide partijen wilden niet zeggen hoeveel Ziggo betaalt om ook op de achterkant van het shirt te staan. "Over bedragen doen we geen uitlatingen, dat is tussen Ajax en Ziggo", aldus een woordvoerder van de hoofdsponsor. Duidelijk is wel dat Ajax hiermee extra inkomsten genereert. "Mede dankzij de groei van het hoofdsponsorschap kunnen we onze financiële positie verder versterken", zegt algemeen directeur Edwin van der Sar. "Iets dat noodzakelijk is om onze sportieve ambitie - structurele aansluiting bij de Europese top - te kunnen blijven nastreven."
Meer uit Voetbal
RIO DE JANEIRO (ANP/DPA) - Oud-profvoetballer Roberto Carlos heeft een hartoperatie ondergaan in zijn geboorteland Brazilië. Dat meldt onder meer de Spaanse sportkrant AS.
11 minuten geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot hoopt dat zijn elftal het zichzelf donderdag in de thuiswedstrijd tegen Leeds United in de Premier League niet zo moeilijk maakt als een kleine maand geleden. Toen eindigde het eerste duel tussen de twee clubs in de competitie in Leeds in 3-3. Liverpool verspeelde toen eerst een voorsprong van 2-0 en daarna van 3-2.
31 minuten geledenRABAT (ANP/RTR) - Bertrand Traoré heeft op de Afrika Cup een boete gekregen van 10.000 dollar, omgerekend ongeveer 8500 euro. De aanvoerder van Burkina Faso, oud-speler van Ajax, wordt daarmee gestraft voor aanmerkingen op de wedstrijdleiding.
40 minuten geledenMANCHESTER (ANP/RTR) - Rodri is fit genoeg om zijn rentree bij Manchester City te maken. De 29-jarige Spaanse spelmaker zat zaterdag in de uitwedstrijd tegen Nottingham Forest al op de reservebank, maar kwam toen nog niet in actie.
1 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid begint het nieuwe jaar zonder Kylian Mbappé. De Franse aanvaller heeft een verstuiking aan zijn linkerknie, meldt de Spaanse voetbalclub in een korte verklaring.
2 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda heeft zich versterkt met de ervaren aanvaller André Ayew. De 120-voudig international van Ghana zat sinds afgelopen zomer zonder club, na zijn vertrek bij de Franse Ligue 1-club Le Havre. De 36-jarige Ayew heeft in Breda getekend tot het einde van het seizoen. NAC kan dat contract met een jaar verlengen.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Streamingdienst DAZN moet het Belgische profvoetbal blijven uitzenden en betalen. Dat heeft het Brusselse arbitragehof besloten, nadat de rechtenhouder vorige maand het contract had opgezegd omdat deze er niet in slaagde de rechten door te verkopen. De organisator van de Belgische voetbalcompetitie Pro League verzette zich daartegen en heeft gelijk gekregen.
6 uur geleden