Ziggo vergroot sponsordeal Ajax en staat ook op achterkant shirt
AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft het contract met hoofdsponsor Ziggo uitgebreid. Komend seizoen prijkt de naam GigaNet, het glasvezel- en kabelnetwerk van Ziggo, op de achterkant van het Ajax-shirt bij wedstrijden in de Eredivisie en het toernooi om de KNVB-beker. In de Europese wedstrijden is reclame op die plek van het shirt, onder de rugnummers van de spelers, niet toegestaan.
Ziggo is sinds begin 2015 hoofdsponsor van Ajax en staat op de voorkant van het tenue. Het kabelbedrijf betaalt naar verluidt jaarlijks minimaal 9 miljoen euro en daar komt maximaal 3 miljoen euro aan bonussen bovenop. Ajax heeft met afstand de meest lucratieve sponsordeal in het Nederlandse voetbal. Vorig jaar verlengde Ziggo het contract met twee jaar, tot de zomer van 2025.
Beide partijen wilden niet zeggen hoeveel Ziggo betaalt om ook op de achterkant van het shirt te staan. "Over bedragen doen we geen uitlatingen, dat is tussen Ajax en Ziggo", aldus een woordvoerder van de hoofdsponsor. Duidelijk is wel dat Ajax hiermee extra inkomsten genereert. "Mede dankzij de groei van het hoofdsponsorschap kunnen we onze financiële positie verder versterken", zegt algemeen directeur Edwin van der Sar. "Iets dat noodzakelijk is om onze sportieve ambitie - structurele aansluiting bij de Europese top - te kunnen blijven nastreven."
Meer uit Voetbal
PASADENA (ANP) - De voetballers van Mexico hebben hun ongeslagen reeks in oefenduels richting het WK voortgezet met een overwinning op Australië. Het gastland, dat het mondiale toernooi samen met de Verenigde Staten en Canada organiseert, won het duel in Californië met 1-0.
20 minuten geledenBOEDAPEST (ANP/RTR/AFP) - Arsenal-trainer Mikel Arteta is trots op zijn ploeg na de verloren finale van de Champions League tegen Paris Saint-Germain. Arsenal verloor van PSG na strafschoppen, na 1-1 in de reguliere tijd. "Het is een eer om deze groep te mogen leiden. Hoe ze dit embleem dragen en wat ze ervoor doen. We hebben een grote prijs gewonnen en we hebben naast een grote prijs gegrepen", verwees hij bij TNT Sports naar het winnen van de titel en het verliezen van deze finale.
11 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - Trainer Luis Enrique van Paris Saint-Germain spreekt van een verdiende overwinning van zijn ploeg op Arsenal in de finale van de Champions League. In Boedapest versloeg PSG de club uit Londen na strafschoppen, nadat het na 120 minuten in 1-1 was geëindigd.
11 uur geledenBOEDAPEST (ANP) - Paris Saint-Germain heeft voor de tweede keer op rij de Champions League gewonnen. De club uit Parijs van coach Luis Enrique versloeg Arsenal met invaller Jurriën Timber in de finale in de Puskás Arena in Boedapest na strafschoppen, na 1-1 in de verlenging. Gabriel schoot de laatste strafschop van Arsenal over.
13 uur geledenBOEDAPEST (ANP) - Arsenal begint aan de finale van de Champions League in Boedapest tegen Paris Saint-Germain met Jurriën Timber op de bank. De 24-jarige verdediger zit voor het eerst sinds half maart in de selectie van coach Mikel Arteta.
17 uur geledenTEHERAN (ANP/DPA) - De Iraanse voetbalbond FFIRI heeft de FIFA in een officiële brief om "transparantie en opheldering" gevraagd over de nog lopende visumprocedure voor het Iraanse elftal en stafleden. Het team wacht een kleine twee weken voor de start van het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico nog altijd op geldige visa, meldt de FFIRI.
17 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft trainer Arne Slot ontslagen. De Nederlandse coach was sinds de zomer van 2024 werkzaam bij de Engelse club. Hij had nog een contract voor een seizoen op Anfield. Bij Liverpool spelen Oranje-internationals Virgil van Dijk, Ryan Gravenberch, Jeremie Frimpong en Cody Gakpo.
20 uur geleden