Ziggo vergroot sponsordeal Ajax en staat ook op achterkant shirt
AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft het contract met hoofdsponsor Ziggo uitgebreid. Komend seizoen prijkt de naam GigaNet, het glasvezel- en kabelnetwerk van Ziggo, op de achterkant van het Ajax-shirt bij wedstrijden in de Eredivisie en het toernooi om de KNVB-beker. In de Europese wedstrijden is reclame op die plek van het shirt, onder de rugnummers van de spelers, niet toegestaan.
Ziggo is sinds begin 2015 hoofdsponsor van Ajax en staat op de voorkant van het tenue. Het kabelbedrijf betaalt naar verluidt jaarlijks minimaal 9 miljoen euro en daar komt maximaal 3 miljoen euro aan bonussen bovenop. Ajax heeft met afstand de meest lucratieve sponsordeal in het Nederlandse voetbal. Vorig jaar verlengde Ziggo het contract met twee jaar, tot de zomer van 2025.
Beide partijen wilden niet zeggen hoeveel Ziggo betaalt om ook op de achterkant van het shirt te staan. "Over bedragen doen we geen uitlatingen, dat is tussen Ajax en Ziggo", aldus een woordvoerder van de hoofdsponsor. Duidelijk is wel dat Ajax hiermee extra inkomsten genereert. "Mede dankzij de groei van het hoofdsponsorschap kunnen we onze financiële positie verder versterken", zegt algemeen directeur Edwin van der Sar. "Iets dat noodzakelijk is om onze sportieve ambitie - structurele aansluiting bij de Europese top - te kunnen blijven nastreven."
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft in de strijd tegen degradatie een overwinning uit handen gegeven in het thuisduel met Brighton & Hove Albion. Brighton-verdediger Jan Paul van Hecke gaf de assist op de late gelijkmaker van Georginio Rutter: 2-2. Tot dat moment leek Xavi Simons de Spurs aan een belangrijke overwinning te hebben geholpen.
1 uur geledenNAPELS (ANP) - Internazionale is weer een stap dichter bij de titel in de Serie A. Concurrent en titelverdediger Napoli ging in het eigen Stadio Diego Armando Maradona met 2-0 onderuit tegen Lazio.
2 uur geledenSINSHEIM (ANP) - Bayern München is zonder te spelen officieus kampioen van Duitsland geworden. De koploper zag nummer 2 Borussia Dortmund met 2-1 verliezen bij Hoffenheim. Bayern kan zondag thuis tegen VfB Stuttgart de titel vastleggen.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale heeft de koppositie in de Italiaanse Serie A verstevigd met een 3-0-overwinning op het laaggeklasseerde Cagliari. De ploeg van coach Cristian Chivu kwam door de zege een stap dichter bij de titel. De voorsprong op eerste achtervolger Napoli bedraagt 12 punten.
23 uur geledenSYDNEY (ANP/RTR) - Twee Iraanse voetbalsters die asiel kregen in Australië hebben in een gezamenlijke verklaring hun dankbaarheid uitgesproken voor de hulp van het land. Ze noemen Australië een "veilige haven" en spreken de wens uit een nieuw leven op te bouwen. "We zijn topsporters en het blijft onze droom om onze sportcarrière hier in Australië voort te zetten", schreven Fatemeh Pasandideh en Atefeh Ramezanisadeh.
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax kan tijdens het restant van het seizoen geen beroep meer doen op Kian Fitz-Jim. De 22-jarige middenvelder heeft vrijdag een schouderoperatie ondergaan. Hij kampte al langer met klachten aan het gewricht.
1 dag geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink gaf de zege van de Nederlandse voetbalsters van dinsdag op Frankrijk (2-1) in de WK-kwalificatie een rapportcijfer tien. Toch weet hij bijna zeker dat Oranje zaterdag in Auxerre tijdens het uitduel beter moet spelen om weer een resultaat te halen. "Ik heb niet de illusie dat we nu plotseling zestig procent van de wedstrijd in balbezit zijn", zei hij op een persconferentie in Zeist. "Maar als we de bal hebben, dan moet het beter."
1 dag geleden