Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ziggo hoeft waarschuwingsbrieven Brein niet door te sturen

Ziggo hoeft waarschuwingsbrieven Brein niet door te sturen

UTRECHT (ANP) - Telecom- en kabelbedrijf Ziggo hoeft waarschuwingsbrieven van stichting Brein niet door te sturen aan klanten. Brein wilde daarmee internetters bereiken die zich schuldig maken aan het illegaal up- en downloaden van materiaal waarop auteursrecht rust, zoals films, computergames en muziek. Maar om de aangeleverde IP-adressen in adresgegevens van klanten om te zetten heeft Ziggo een vergunning van de Autoriteit Persoonsgegevens (AP) nodig en die heeft het bedrijf niet.

De rechter beoordeelde de zaak verder wel inhoudelijk en wees vrijwel alle bezwaren van Ziggo van de hand. Zo vond de internetprovider dat het doorsturen van de waarschuwingsbrieven niet mocht volgens privacyrichtlijn AVG en zou de opzet van het project van Brein te breed zijn.

De rechter oordeelde evenwel dat als Ziggo een vergunning van de AP zou hebben, het bedrijf niet zou mogen weigeren de waarschuwingsbrieven door te sturen. Brein gaat Ziggo nu vragen zo'n vergunning voor het verwerken van persoonsgegevens aan te vragen bij de privacywaakhond. Ook gaat Brein in beroep omdat de stichting die strijdt tegen illegale downloads vindt dat Ziggo helemaal geen vergunning nodig heeft.

Meer uit Financieel

AEX op nieuw slotrecord na grote drukte met bedrijfscijfers

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is donderdag met een nieuw slotrecord de handel uitgegaan. Beleggers verwerkten een grote hoeveelheid resultaten van onder meer ING, Shell, Air France-KLM, Magnum, BAM, ArcelorMittal en dsm-firmenich. Ook elders in Europa werden veel cijfers gepubliceerd. Verder lieten de chipfondsen op het Damrak wat herstel zien van de recente uitverkoop.

39 minuten geleden
Microsoft flink hoger op Wall Street, Meta onderuit na cijfers

NEW YORK (ANP) - Microsoft behoorde donderdag tot de winnaars op de beurzen in New York. Het tech- en softwareconcern deed afgelopen kwartaal opnieuw goede zaken met zijn clouddiensten door de grote vraag naar AI-diensten en zag de omzet en winst stijgen. Ook verwacht het bedrijf dat de omzet van zijn cloudplatform Azure dit jaar voor het eerst de grens van 100 miljard dollar zal overschrijden. Het aandeel steeg ruim 12 procent.

2 uur geleden
Economie VS groeit iets minder hard in tweede kwartaal

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse economie is in het tweede kwartaal van dit jaar iets minder hard gegroeid dan in de eerste drie maanden. Volgens voorlopige cijfers van de Amerikaanse overheid bedroeg de groei 0,4 procent op kwartaalbasis. Dat was 0,5 procent in het eerste kwartaal.

2 uur geleden
Duitse inflatie stijgt flink na aflopen accijnskorting benzine

WIESBADEN (ANP/DPA) - Het dagelijks leven in Duitsland is deze maand flink duurder geworden door het aflopen van een accijnskorting op benzine en diesel. De inflatie liep in juli op naar 2,8 procent op jaarbasis, van 2,3 procent in juni, aldus het Duitse federale statistiekbureau. Na twee maanden kwam er een einde aan de korting van 17 eurocent op een liter brandstof.

3 uur geleden
China dreigt met tegenmaatregelen na verbod VS op invoer robots

BEIJING (ANP/DPA) - China heeft gedreigd met tegenmaatregelen tegen de Verenigde Staten naar aanleiding van nieuwe beperkingen voor de handel in mensachtige robots. Een woordvoerder van het ministerie van Handel eiste donderdag dat Washington het importverbod onmiddellijk intrekt. Als dat niet gebeurt, zal China "krachtige tegenmaatregelen nemen".

4 uur geleden
Prada ziet verkopen in Midden-Oosten met een derde dalen

MILAAN (ANP) - Modehuis Prada, waar naast Prada ook Versace en Miu Miu bij horen, heeft bijna een derde minder luxe kleding, schoenen en accessoires verkocht in het Midden-Oosten in de eerste helft van het jaar. Dat blijkt uit de halfjaarcijfers van de groep.

4 uur geleden
Vraag naar airco's stuwt resultaten moederbedrijf MediaMarkt

DÜSSELDORF (ANP) - Ceconomy, het moederbedrijf van elektronicaketens MediaMarkt en Saturn, heeft de afgelopen maanden geprofiteerd van de hitte in Europa. Die leidde tot een grote vraag naar airconditioners, ventilatoren en koelapparaten, stelt het Duitse concern.

4 uur geleden