Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ziggo hoeft downloadende gebruiker niet te waarschuwen

Ziggo hoeft downloadende gebruiker niet te waarschuwen

UTRECHT (ANP) - Internetprovider Ziggo hoeft geen waarschuwingen van auteursrechtenorganisatie BREIN door te sturen aan zijn gebruikers. Dat is in strijd met de Europese privacyregels, oordeelt de rechtbank in Utrecht. Het is de tweede keer dat BREIN een zaak daarover verliest.

BREIN had de laatste zaak aangespannen omdat een Ziggo-klant illegaal e-boeken zou hebben gedownload. De stichting beschikt wel over het IP-adres van die gebruiker, dus de code van de internetverbinding, maar niet over de naam en het thuisadres van de persoon. BREIN eiste daarom hulp van provider Ziggo om de klant een waarschuwingsbrief te sturen. Maar volgens de rechtbank is het "niet zeker dat die IP-adreshouder zelf auteursrechten heeft geschonden", het kan ook iemand anders zijn die het IP-adres daarvoor gebruikt. Bovendien mag Ziggo de waarschuwingsbrieven helemaal niet doorsturen, daarvoor is een vergunning van de Autoriteit Persoonsgegevens nodig en die heeft de provider niet, aldus de rechtbank.

In januari wilde BREIN hulp van Ziggo bij het waarschuwen van bezoekers van torrentsites. Die worden gebruikt voor het illegaal delen van films, series en games. Ook toen besliste de rechtbank dat Ziggo daarvoor een vergunning van de privacytoezichthouder nodig heeft.

Meer uit Binnenland

Tubbergen betreurt dat inwoners zich niet genoeg gehoord voelden

TUBBERGEN (ANP) - De gemeente Tubbergen betreurt het dat inwoners van het dorp Albergen het gevoel hebben dat er niet naar hen is geluisterd toen ze enkele jaren geleden klaagden over de komst van een asielzoekerscentrum. Burgemeester Anko Postma wil het vertrouwen herstellen, zegt hij naar aanleiding van een oordeel van de Nationale ombudsman.

51 minuten geleden
Ombudsman: Tubbergen luisterde niet naar klachten over azc

DEN HAAG (ANP) - Toen inwoners van het Twentse dorp Albergen klaagden over de geplande komst van een opvang voor asielzoekers, is de gemeente Tubbergen daar niet goed mee omgegaan. Dat oordeelt de Nationale ombudsman. Die vindt dat de gemeente de klachten "onbehoorlijk heeft behandeld" en dat er "niet naar inwoners werd geluisterd".

56 minuten geleden
Media: Nederlandse toerist gedood bij kroeggevecht in Egypte

HURGHADA (ANP) - Een Nederlandse toerist is in de nacht van dinsdag op woensdag om het leven gekomen na een vechtpartij in een café in de Egyptische havenstad Hurghada, aan de Rode Zee. Dat melden lokale media, waaronder de nieuwssite Cairo24.

5 uur geleden
Dolle Mina's op kortste dag van het jaar in actie voor veiligheid

ARNHEM (ANP) - Dolle Mina's voeren zondag, op de kortste dag van het jaar, in diverse steden actie voor veiligere straten. Het gaat om meer dan vijftien locaties door het hele land, waarbij de actievoerders tunnels aankleden met vloerkleden, planten, banken, muziek en verlichting.

6 uur geleden
Planbureaus zien toename autogebruik door elektrische auto

DEN HAAG (ANP) - Elektrische auto's leveren weliswaar aanzienlijke voordelen op voor klimaat en luchtkwaliteit, maar zorgen tegelijkertijd voor een toename van het autogebruik. Dat constateren het Centraal Planbureau (CPB) en het Planbureau voor de Leefomgeving (PBL) na nieuw onderzoek. Volgens de belangrijke adviseurs van het kabinet neemt vooral in het weekend en bij stedelingen het aantal gereden kilometers flink toe.

6 uur geleden
Nieuwe aanpak voor Koningsdag in Amsterdam, 'beter beheersbaar'

AMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam blijft er ruimte voor feesten tijdens Koningsdag in de binnenstad, maar een en ander moet "beter beheersbaar worden". Over een nieuwe aanpak schrijft burgemeester Femke Halsema dinsdag in een brief aan de gemeenteraad. Volgens haar is Koningsdag in het centrum van Amsterdam nu uitgegroeid tot een "moeilijk beheersbaar openluchtfestival" waarvan "de risico's te groot" zijn.

10 uur geleden
Franc Weerwind burgemeester Terneuzen, volgt Van Merrienboer op

TERNEUZEN (ANP) - Oud-minister Franc Weerwind (D66) wordt tijdelijk burgemeester van Terneuzen. Hij is op het stadhuis in Terneuzen benoemd door commissaris van de Koning Hugo de Jonge. Weerwind volgt Erik van Merrienboer (PvdA) op. Die maakte eind november zijn aftreden bekend, omdat de wethouders op advies van de gemeenteraad geen vergunning willen verstrekken voor de komst van een asielzoekerscentrum.

12 uur geleden