Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ziggo hoeft downloadende gebruiker niet te waarschuwen

Ziggo hoeft downloadende gebruiker niet te waarschuwen

UTRECHT (ANP) - Internetprovider Ziggo hoeft geen waarschuwingen van auteursrechtenorganisatie BREIN door te sturen aan zijn gebruikers. Dat is in strijd met de Europese privacyregels, oordeelt de rechtbank in Utrecht. Het is de tweede keer dat BREIN een zaak daarover verliest.

BREIN had de laatste zaak aangespannen omdat een Ziggo-klant illegaal e-boeken zou hebben gedownload. De stichting beschikt wel over het IP-adres van die gebruiker, dus de code van de internetverbinding, maar niet over de naam en het thuisadres van de persoon. BREIN eiste daarom hulp van provider Ziggo om de klant een waarschuwingsbrief te sturen. Maar volgens de rechtbank is het "niet zeker dat die IP-adreshouder zelf auteursrechten heeft geschonden", het kan ook iemand anders zijn die het IP-adres daarvoor gebruikt. Bovendien mag Ziggo de waarschuwingsbrieven helemaal niet doorsturen, daarvoor is een vergunning van de Autoriteit Persoonsgegevens nodig en die heeft de provider niet, aldus de rechtbank.

In januari wilde BREIN hulp van Ziggo bij het waarschuwen van bezoekers van torrentsites. Die worden gebruikt voor het illegaal delen van films, series en games. Ook toen besliste de rechtbank dat Ziggo daarvoor een vergunning van de privacytoezichthouder nodig heeft.

Meer uit Binnenland

Politie: agent wist bij aanhouding niet dat vrouw zwanger was

ZEIST (ANP) - De politieagent die tijdens de veelbesproken aanhouding in het asielzoekerscentrum in Zeist een vrouw naar de grond trok, wist volgens de politie niet dat zij zwanger was. "Hij geeft aan dat hij anders had gehandeld als dit wel zo was geweest", meldt de politie, die aanvullende informatie over het voorval deelt op haar website.

46 minuten geleden
Eerste Gazanen met visum onderweg naar Nederland

DEN HAAG (ANP) - De eerste twee van bijna vijftig Palestijnen uit Gaza met een studie- of werkvisum zijn onderweg naar Nederland. Dat bevestigt het ministerie van Buitenlandse Zaken na berichtgeving van de NOS. Wanneer de rest van de groep mag vertrekken, is nog niet duidelijk.

3 uur geleden
Asielzoekers Ter Apel komende nachten opgevangen in 2e Exloërmond

2E EXLOËRMOND (ANP) - Nog altijd is er geen structurele opvangplek gevonden voor asielzoekers die niet bij het azc in Ter Apel terechtkunnen. Wel kunnen zij de komende drie nachten naar het Drentse 2e Exloërmond. De gemeente Borger-Odoorn, waar het dorp onder valt, heeft de sporthal Hunsowhal voorzien van 150 slaapplekken.

4 uur geleden
Nederland zet komende zes maanden geen mensen uit naar Libanon

DEN HAAG (ANP) - Nederland zet in ieder geval het komende halfjaar geen mensen uit naar Libanon, vanwege de Israëlische inval in het land. Minister Bart van den Brink (Asiel en Migratie) schrijft in een brief aan de Tweede Kamer dat er de komende zes maanden geen besluit wordt genomen over verblijfsvergunningen voor Libanezen.

4 uur geleden
Defensie: eens worden met Rekenkamer over onderbouwing inkoop

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Defensie wil het eens worden met de Algemene Rekenkamer over de onderbouwing van uitgaven voor de uitbreiding van Defensie. De Algemene Rekenkamer concludeerde op Verantwoordingsdag dat Defensie risico's neemt door niet bij alle uitgaven een aanbestedingsprocedure te gebruiken.

4 uur geleden
CJO stapt naar rechter om optredens rapper Ye tegen te houden

AMSTERDAM (ANP) - Het Centraal Joods Overleg (CJO) spant een kort geding aan om de optredens van rapper Ye in Arnhem tegen te houden. Het CJO eist een inreisverbod voor de artiest, ook bekend als Kanye West.

4 uur geleden
Verdachte moord Rijswijk: slachtoffer heeft dit zelf gedaan

DEN HAAG (ANP) - De 58-jarige Seyed A., verdacht van het doodschieten van zijn onderbuurvrouw in Rijswijk (Zuid-Holland), heeft maandag in de rechtbank verklaard dat hij niet "gekozen heeft" voor wat er is gebeurd. "Zij heeft dit zelf gedaan", zei A. over het 38-jarige slachtoffer.

8 uur geleden