Ziekteverzuim niet gestegen in november, arbodiensten verrast
UTRECHT (ANP) - Het aantal nieuwe ziekmeldingen in Nederland is vorige maand gedaald en het ziekteverzuim is gelijk gebleven. Tot verrassing van arbodiensten ArboNed en HumanCapitalCare. "In de wintermaanden zien we normaal gesproken juist een stijging", zegt directeur medische zaken bij ArboNed Redmer van Wijngaarden.
Uit cijfers van de arbodiensten komt naar voren dat het verzuimpercentage in zowel oktober als november uitkwam op 4,9 procent. "Vorig jaar steeg het aantal ziekmeldingen in deze periode nog van 72 naar 82 per 1000 medewerkers. Nu daalt het van 70 naar 65", zegt Van Wijngaarden over de maand november. Volgens hem meldden de meeste mensen zich ziek vanwege griepachtige klachten. Veel van hen waren binnen een week weer opgeknapt.
Het kortdurend verzuim werd dit jaar sowieso sterk beïnvloed door griepachtige klachten, constateren de arbodiensten. De oorzaken daarvan lopen volgens Van Wijngaarden uiteen. "Dat kan bijvoorbeeld om een flinke verkoudheid gaan, een griep veroorzaakt door het influenzavirus of om corona", legt hij uit.
Stressgerelateerde klachten zorgen volgens de arbodiensten nog altijd voor meer langdurig verzuim, van langer dan zes weken. Momenteel veroorzaakt stress een kwart van de verzuimde dagen, aldus ArboNed en HumanCapitalCare. "Stressklachten zijn vaak hardnekkig. Hoe langer je wacht met aanpakken, hoe groter de impact. En dat is zonde", vindt Van Wijngaarden. Hij raadt mensen met stressgerelateerde klachten aan op tijd actie te ondernemen en erover in gesprek te gaan op het werk.
Meer uit Financieel
BOEDAPEST (ANP/BLOOMBERG) - De vermoedelijke aankomende premier van Hongarije zegt over informatie te beschikken dat rijke figuren die zijn gelinkt aan de regering van Viktor Orbán activa naar het buitenland wegsluizen. Verkiezingswinnaar Péter Magyar waarschuwt investeerders uit te kijken wat ze kopen en eist dat de Hongaarse autoriteiten "de criminelen oppakken die de Hongaren miljarden hebben gekost" en voorkomen dat ze "hun buit naar het buitenland smokkelen".
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse regering slaat wereldwijd alarm over vermeende diefstal van AI-kennis door Chinese bedrijven. Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft diplomaten opgedragen hun zorgen daarover te delen in het buitenland, meldt persbureau Reuters op basis van een intern bericht.
14 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering heeft sancties opgelegd aan een Chinese raffinaderij, omdat die voor miljarden dollars aan Iraanse olie zou hebben gekocht. Het gaat om een zogenoemde 'theepot-raffinaderij'.
16 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Beleggers laten zich niet afschrikken door de oorlog in het Midden-Oosten en beschouwen de onrust juist als kans om goede zaken te doen, constateren analisten. Dit verklaart volgens hen waarom de beursgraadmeters op Wall Street afgelopen week weer recordstanden lieten zien. Ook de Amsterdamse AEX-index zit inmiddels in de buurt van een nieuw record, ondanks het conflict en de vele zorgen over de hoge energieprijzen.
18 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met overwegend winsten het weekend ingegaan. Chipbedrijf Intel was een uitblinker op Wall Street dankzij kwartaalcijfers en verwachtingen die zeer goed werden ontvangen door beleggers. Daarnaast bleef de aandacht uitgaan naar de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten.
1 dag geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten hebben tegoeden aan cryptomunten ter waarde van 344 miljoen dollar bevroren omdat die gelinkt zijn aan Iran. Dat heeft de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent vrijdag gemeld.
1 dag geledenWASHINGTON (ANP) - De Europese Unie en de Verenigde Staten hebben een intentieverklaring ondertekend waarin ze afspreken samen te werken aan de ontginning van kritieke mineralen. Dit moet voorkomen dat ze bij de inkoop van deze belangrijke grondstoffen voor high-techproducten te afhankelijk worden "van slechts één plek", zei de Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio bij de ondertekening.
1 dag geleden