Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ziekteverzuim niet gestegen in november, arbodiensten verrast

Ziekteverzuim niet gestegen in november, arbodiensten verrast

UTRECHT (ANP) - Het aantal nieuwe ziekmeldingen in Nederland is vorige maand gedaald en het ziekteverzuim is gelijk gebleven. Tot verrassing van arbodiensten ArboNed en HumanCapitalCare. "In de wintermaanden zien we normaal gesproken juist een stijging", zegt directeur medische zaken bij ArboNed Redmer van Wijngaarden.

Uit cijfers van de arbodiensten komt naar voren dat het verzuimpercentage in zowel oktober als november uitkwam op 4,9 procent. "Vorig jaar steeg het aantal ziekmeldingen in deze periode nog van 72 naar 82 per 1000 medewerkers. Nu daalt het van 70 naar 65", zegt Van Wijngaarden over de maand november. Volgens hem meldden de meeste mensen zich ziek vanwege griepachtige klachten. Veel van hen waren binnen een week weer opgeknapt.

Het kortdurend verzuim werd dit jaar sowieso sterk beïnvloed door griepachtige klachten, constateren de arbodiensten. De oorzaken daarvan lopen volgens Van Wijngaarden uiteen. "Dat kan bijvoorbeeld om een flinke verkoudheid gaan, een griep veroorzaakt door het influenzavirus of om corona", legt hij uit.

Stressgerelateerde klachten zorgen volgens de arbodiensten nog altijd voor meer langdurig verzuim, van langer dan zes weken. Momenteel veroorzaakt stress een kwart van de verzuimde dagen, aldus ArboNed en HumanCapitalCare. "Stressklachten zijn vaak hardnekkig. Hoe langer je wacht met aanpakken, hoe groter de impact. En dat is zonde", vindt Van Wijngaarden. Hij raadt mensen met stressgerelateerde klachten aan op tijd actie te ondernemen en erover in gesprek te gaan op het werk.

Meer uit Financieel

NAM wil niet meewerken aan hervatten gaswinning Groningen

ASSEN (ANP) - Als de overheid besluit om weer aardgas te winnen uit de grond onder Groningen staat gasbedrijf NAM niet te springen om mee te doen. Het bedrijf, dat de gasvelden jarenlang exploiteerde, ziet bij een hervatting van de gaswinning geen rol voor zichzelf "als operator van deze faciliteiten". De maatschappij vindt dat de Staat dit zelf moet doen.

45 minuten geleden
Coen van Oostrom nieuwe voorzitter ondernemersorganisatie VNO-NCW

DEN HAAG (ANP) - Coen van Oostrom wordt de nieuwe voorzitter van ondernemersorganisatie VNO-NCW. Hij neemt dan het stokje over van Ingrid Thijssen die sinds 1 maart bestuursvoorzitter van de TU Delft is. Thijssen was bijna zes jaar voorzitter van VNO-NCW.

52 minuten geleden
NS-topman waarschuwt: hinder spoorwerkzaamheden blijft voorlopig

ONNEN (ANP) - Treinreizigers moeten de komende jaren rekening blijven houden met hinder door werkzaamheden op het spoor, waarschuwde NS-topman Wouter Koolmees. De afgelopen twee jaar namen de werkzaamheden met ongeveer een kwart toe. Dat gold ook voor het aantal verstoringen.

1 uur geleden
Lufthansa schort vluchten naar Midden-Oosten langer op

FRANKFURT (ANP/RTR) - Het Duitse luchtvaartconcern Lufthansa schort reguliere vluchten naar het Midden-Oosten langer op door de oorlog in de regio. Tot en met volgende week dinsdag zal niet worden gevlogen naar Dubai en Abu Dhabi in de Verenigde Arabische Emiraten. Naar de Iraanse hoofdstad Teheran zal zeker tot en met 30 april niet worden gevlogen door Lufthansa.

1 uur geleden
Grieken staken uit solidariteit met zeelieden in Perzische Golf

PIRAEUS (ANP/AFP) - Schepen kunnen donderdag de Griekse havens niet uit door een staking van een maritieme vakbond. De landelijke actie is uit solidariteit met de bemanningsleden die vastzitten in de Perzische Golf door de oorlog in Iran.

3 uur geleden
Koolmees: ongekend aantal onverwachte verstoringen voor reizigers

UTRECHT (ANP) - Treinreizigers hebben het afgelopen jaar te maken gehad met een "ongekend hoog aantal onverwachte verstoringen", zegt NS-topman Wouter Koolmees in het jaarverslag. Ook erkent hij dat er, door werkzaamheden en verstoringen, "te vaak" vieze treinen moesten rijden. "Dat wil je als bedrijf niet voor je reizigers", aldus Koolmees.

3 uur geleden
NS boekt voor het eerst sinds 2019 winst met vervoeren passagiers

UTRECHT (ANP) - De Nederlandse Spoorwegen (NS) hebben vorig jaar voor het eerst sinds 2019 weer winst gemaakt met het vervoeren van passagiers. De spoorvervoerder dankte dat resultaat aan prijsverhogingen voor treinkaartjes en abonnementen, een lichte toename van het aantal passagiers en kostenbesparingen.

3 uur geleden