Ziekteverzuim niet gestegen in november, arbodiensten verrast
UTRECHT (ANP) - Het aantal nieuwe ziekmeldingen in Nederland is vorige maand gedaald en het ziekteverzuim is gelijk gebleven. Tot verrassing van arbodiensten ArboNed en HumanCapitalCare. "In de wintermaanden zien we normaal gesproken juist een stijging", zegt directeur medische zaken bij ArboNed Redmer van Wijngaarden.
Uit cijfers van de arbodiensten komt naar voren dat het verzuimpercentage in zowel oktober als november uitkwam op 4,9 procent. "Vorig jaar steeg het aantal ziekmeldingen in deze periode nog van 72 naar 82 per 1000 medewerkers. Nu daalt het van 70 naar 65", zegt Van Wijngaarden over de maand november. Volgens hem meldden de meeste mensen zich ziek vanwege griepachtige klachten. Veel van hen waren binnen een week weer opgeknapt.
Het kortdurend verzuim werd dit jaar sowieso sterk beïnvloed door griepachtige klachten, constateren de arbodiensten. De oorzaken daarvan lopen volgens Van Wijngaarden uiteen. "Dat kan bijvoorbeeld om een flinke verkoudheid gaan, een griep veroorzaakt door het influenzavirus of om corona", legt hij uit.
Stressgerelateerde klachten zorgen volgens de arbodiensten nog altijd voor meer langdurig verzuim, van langer dan zes weken. Momenteel veroorzaakt stress een kwart van de verzuimde dagen, aldus ArboNed en HumanCapitalCare. "Stressklachten zijn vaak hardnekkig. Hoe langer je wacht met aanpakken, hoe groter de impact. En dat is zonde", vindt Van Wijngaarden. Hij raadt mensen met stressgerelateerde klachten aan op tijd actie te ondernemen en erover in gesprek te gaan op het werk.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn dinsdag omlaag gegaan door de aanhoudende oorlog van de Verenigde Staten en Israël tegen Iran. De dreiging van Teheran om elk schip aan te vallen dat de Straat van Hormuz probeert te passeren, in combinatie met de productiestops van verschillende olie- en gasproducenten in het Midden-Oosten, heeft de wereldwijde scheepvaarttarieven opgedreven en de prijzen van ruwe olie en aardgas flink doen stijgen.
1 uur geledenABU DHABI (ANP/BLOOMBERG) - Meer dan 12.300 vluchten naar bestemmingen in het Midden-Oosten zijn tot nu toe al geannuleerd als gevolg van de oorlog in Iran en de onrust in de regio, meldt Bloomberg op basis van luchtvaartwebsite Flightradar24.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Zo'n drieduizend rijksambtenaren hebben dinsdag in Den Haag gedemonstreerd tegen het uitblijven van loonsverhogingen en inflatiecorrectie in de nieuwe cao. Vakbond FNV kondigde daar een volgende, grotere actie aan. Samen met de andere vakbonden organiseert de FNV op 14 april een nieuwe landelijke staking tegen de zogeheten nullijn.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Nederlandse reisorganisaties hebben vooralsnog weinig kunnen doen om gestrande reizigers in het Midden-Oosten terug te halen naar huis. Door aanvallen van Iran op omliggende landen die Amerikaanse bases huisvesten, is amper vliegverkeer mogelijk.
3 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Het Internationaal Energieagentschap (IEA) staat klaar om de wereldwijde oliemarkt te stabiliseren in verband met de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens documenten die zijn ingezien door persbureau Bloomberg hebben de leden van het IEA meer dan 1 miljard vaten olie aan noodreserves beschikbaar.
3 uur geledenABU DHABI (ANP) - Etihad Airways schort zijn vluchten vanuit en naar Abu Dhabi voor langere tijd op door de oorlog in Iran. Tot zeker donderdagmiddag vliegt de Emiraatse luchtvaartmaatschappij in principe niet, meldt het bedrijf op X. Eerder werd bekend dat Etihad zijn reguliere vluchten van en naar Abu Dhabi tot zeker woensdagmiddag niet uitvoert.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De schepen die vastzitten in de Perzische Golf door de oorlog tussen de VS/Israël en Iran hebben voorlopig nog voldoende voedsel en drinkwater aan boord. "Voor nu zien we geen redenen tot zorg", zegt de Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders (KVNR). De vereniging houdt de situatie "nauwlettend in de gaten en blijft in contact met de schepen in de regio".
4 uur geleden