Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ziekteverzuim derde kwartaal het hoogst in bijna twintig jaar

Ziekteverzuim derde kwartaal het hoogst in bijna twintig jaar

DEN HAAG (ANP) - Het percentage ziekmeldingen heeft in het derde kwartaal van 2021 het hoogste punt bereikt in bijna twintig jaar. In 2002 waren voor het laatst relatief meer ziekmeldingen in dat kwartaal. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). De uitbraak van het coronavirus is waarschijnlijk een van de oorzaken.

Op 4,6 procent van de dagen waarop werknemers stonden ingeroosterd, konden ze niet aan de slag vanwege ziekte. In het eerste coronajaar 2020 kregen werkgevers al veel meer ziekmeldingen binnen. Het ziekteverzuim in het derde kwartaal nam het snelst toe sinds het begin van de eeuw en kwam uit op 4,4 procent. Het percentage ziekmeldingen in dezelfde periode dit jaar gaat daar dus enkele tienden overheen.

Het CBS merkt sowieso dat het ziekteverzuim de laatste jaren aan het toenemen is. Dat komt onder andere door structurele verschuivingen, zoals de vergrijzing van het werknemersbestand. Hoewel het statistiekbureau dat niet heeft onderzocht, vindt CBS-econoom Peter Hein van Mulligen het "niet zo'n gekke conclusie" dat sinds vorig jaar ook een effect van de coronapandemie te zien is. "Zeker in de zorg, waar het ziekteverzuim harder is gestegen."

Werknemers in de zorg lieten namelijk het vaakst weten dat zij vanwege hun gezondheid niet aan de slag konden. Zij meldden zich het afgelopen kwartaal op 6,3 procent van de werkdagen ziek. Vooral verpleeg- en verzorgingstehuizen hadden te maken met veel ziekmeldingen.

Bedrijven in de verhuur en handel van vastgoed, vervoer en opslag en de bouw zagen de ziekmeldingen uitzonderlijk snel toenemen. In de financiële dienstverlening was het ziekteverzuim het laagst. Kleine bedrijven hebben steevast het minst met personeel te maken dat niet werkt vanwege ziekte en dat was ook dit jaar het geval.

Meer uit Financieel

Rusland gaat voor het eerst leningen in Chinees geld uitgeven

MOSKOU (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Rusland gaat in december voor het eerst staatsleningen uitgeven die zijn geprijsd in de Chinese munteenheid, de yuan. Dat maakte het Russische ministerie van Financiën woensdag bekend. De stap geeft de toenemende economische verstrengeling tussen Rusland en China aan doordat Rusland kampt met westerse sancties door de oorlog in Oekraïne.

1 uur geleden
Franse bankpresident: groeiverwachtingen kunnen omhoog

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Franse economie zal waarschijnlijk sterker groeien dan verwacht, ondanks de politieke onrust in het land door de begrotingsperikelen. Dat zei centralebankpresident François Villeroy de Galhau woensdag op de Franse televisie. Volgens hem is de economie weerbaar tegen de politieke onzekerheid.

2 uur geleden
Operationeel directeur ABN AMRO wil voorzitter VVD worden

DEN HAAG (ANP) - Operationeel directeur Ton van Nimwegen van ABN AMRO wil partijvoorzitter van de VVD worden. Daarom legt hij met ingang van volgend jaar zijn functie bij de bank neer. Zijn verantwoordelijkheden worden dan overgenomen door de andere topbestuurders van de bank.

2 uur geleden
ABN AMRO stijgt op Damrak na resultaten en overname NIBC Bank

AMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO stond woensdag bij de winnaars op de Amsterdamse beurs. De bank kondigde aan zijn kleinere branchegenoot NIBC Bank over te nemen voor ongeveer 960 miljoen euro. Ook kwam ABN AMRO met cijfers. Beleggers zetten het aandeel 3 procent hoger.

2 uur geleden
Overheden zoeken oplossing voor activiteiten Russisch Lukoil

MOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - Overheden in heel Europa en het Midden-Oosten haasten zich om ervoor te zorgen dat de buitenlandse activiteiten van de Russische olieproducent Lukoil kunnen blijven draaien. Het op een na grootste oliebedrijf van Rusland heeft veel olievelden, raffinaderijen en tankstations in andere landen. Lukoil bezit naast tankstations ook een minderheidsbelang in een raffinaderij in Nederland.

3 uur geleden
Chinese president wil economische banden met Spanje versterken

BEIJING (ANP/RTR/AFP) - De Chinese president Xi Jinping wil de economische banden tussen China en Spanje verder versterken. Dat heeft Xi gezegd bij een ontmoeting met de Spaanse koning Felipe, die op staatsbezoek is in China. De koning is samen met zijn vrouw Letizia in Beijing.

4 uur geleden
ABN AMRO neemt NIBC Bank over voor bijna 1 miljard euro

AMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO neemt zijn kleinere branchegenoot NIBC Bank over, heeft de bank woensdag aangekondigd. De geschatte overnameprijs bedraagt zo'n 960 miljoen euro. Het gaat om een van de grootste overnames in jaren in de Nederlandse bankensector.

4 uur geleden