Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ziekteverzuim blijft gelijk in 2024 na lichte daling in december

Ziekteverzuim blijft gelijk in 2024 na lichte daling in december

UTRECHT (ANP) - Het ziekteverzuim is in 2024 vrijwel gelijk gebleven ten opzichte van een jaar eerder, melden ArboNed en HumanCapitalCare. De lichte daling die de arbodiensten in 2023 zagen, heeft zich daarmee vorig jaar niet doorgezet. "Hoewel medewerkers zich afgelopen jaar gemiddeld minder vaak ziek meldden, duurde het verzuim gemiddeld wel iets langer", zegt directeur medische zaken bij ArboNed Redmer van Wijngaarden. In de gezondheidszorg en de industrie was het verzuim het hoogst.

Het gemiddelde verzuimpercentage kwam vorig jaar uit op 4,7 procent. In december daalde het verzuim licht tot 4,8 procent, van 4,9 procent in november. Dat is volgens de arbodiensten het laagste verzuimpercentage in de maand december in vier jaar tijd. Vergeleken met december 2023 waren er afgelopen december minder ziekmeldingen met griepachtige klachten als oorzaak. Dat is opvallend, omdat het verzuim door griepachtige klachten in december, ondanks de kerstvakantie, normaal gesproken stijgt.

Het griepseizoen verloopt, na een stevige start aan het begin van de herfst, volgens de arbodiensten tot nu toe zonder grote schommelingen. "Het meest opvallend was de maand september toen er 67 procent meer ziekmeldingen waren dan de maand ervoor. In oktober was er ook meer verzuim door griepachtige klachten, maar in november en december bleef dat stabiel", aldus Van Wijngaarden. Hij verwacht dat de verzuimpiek door griepachtige klachten nog moet komen.

Meer uit Financieel

AEX-index scherpt slotrecord iets aan, olieprijzen hoger

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is donderdag licht hoger gesloten, waarmee het slotrecord van een dag eerder iets werd aangescherpt. De chipbedrijven ASML en Besi stonden opnieuw bij de stijgers op het Damrak na de cijfers van AI-chipconcern Nvidia. De olieprijzen gingen omhoog door hernieuwde zorgen over de oorlog in het Midden-Oosten.

45 minuten geleden
Modemerk Ralph Lauren overtreft omzet- en winstverwachtingen

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Modemerk Ralph Lauren heeft afgelopen boekjaar meer kleding verkocht, ondanks hogere prijzen. Het bedrijf meldt in zijn jaarupdate zowel meer winst als omzet dan een jaar eerder.

1 uur geleden
AI-chipbedrijf Nvidia licht hoger op Wall Street na resultaten

NEW YORK (ANP) - Nvidia ging donderdag licht omhoog op de beurzen in New York. De grootste verkoper van chips voor kunstmatige intelligentie (AI) behaalde afgelopen kwartaal opnieuw recordresultaten door de aanhoudende grote vraag naar chips voor AI-datacenters. Volgens topman Jensen Huang verloopt de bouw van AI-fabrieken met "uitzonderlijke snelheden" en is sprake van de "grootste expansie van infrastructuur in de menselijke geschiedenis".

2 uur geleden
AWVN voorziet 'vervelende situaties' bij loontransparantie

DEN HAAG (ANP) - Werkgeversvereniging AWVN denkt dat het wetsvoorstel voor loontransparantie voor "vervelende situaties" op de werkvloer kan zorgen. Ook voorziet de vereniging, net als werkgeversorganisaties VNO-NCW en MKB-Nederland, veel administratieve lasten voor werkgevers.

3 uur geleden
Air France en Airbus schuldig aan dood door schuld na crash 2009

PARIJS (ANP/AFP/RTR) - Vliegtuigbouwer Airbus en luchtvaartmaatschappij Air France zijn in hoger beroep door een rechtbank in Parijs schuldig bevonden aan dood door schuld voor de crash van een vliegtuig in 2009, waarbij 228 mensen om het leven kwamen.

3 uur geleden
Stellantis schuift Opel naar de achtergrond in nieuwe strategie

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Autoconcern Stellantis gaat zijn investeringen voortaan vooral richten op de vier kernmerken Jeep, Ram, Peugeot en Fiat om de winstgevendheid te verbeteren. Traditionele merken als Chrysler, Alfa Romeo en Opel krijgen daarbij een kleinere rol.

4 uur geleden
Meer klanten voor GAMMA en Karwei stuwen omzet en winst

LEUSDEN (ANP) - Klussers hebben meer uitgegeven bij GAMMA en Karwei. Dat meldt Intergamma, het moederbedrijf van de beide bouwmarkten. De doe-het-zelfketens profiteerden van meer klanten in de winkels, die volgens Intergamma kwamen voor persoonlijk advies en voor inspiratie.

4 uur geleden