Ziekteverzuim blijft gelijk in 2024 na lichte daling in december
UTRECHT (ANP) - Het ziekteverzuim is in 2024 vrijwel gelijk gebleven ten opzichte van een jaar eerder, melden ArboNed en HumanCapitalCare. De lichte daling die de arbodiensten in 2023 zagen, heeft zich daarmee vorig jaar niet doorgezet. "Hoewel medewerkers zich afgelopen jaar gemiddeld minder vaak ziek meldden, duurde het verzuim gemiddeld wel iets langer", zegt directeur medische zaken bij ArboNed Redmer van Wijngaarden. In de gezondheidszorg en de industrie was het verzuim het hoogst.
Het gemiddelde verzuimpercentage kwam vorig jaar uit op 4,7 procent. In december daalde het verzuim licht tot 4,8 procent, van 4,9 procent in november. Dat is volgens de arbodiensten het laagste verzuimpercentage in de maand december in vier jaar tijd. Vergeleken met december 2023 waren er afgelopen december minder ziekmeldingen met griepachtige klachten als oorzaak. Dat is opvallend, omdat het verzuim door griepachtige klachten in december, ondanks de kerstvakantie, normaal gesproken stijgt.
Het griepseizoen verloopt, na een stevige start aan het begin van de herfst, volgens de arbodiensten tot nu toe zonder grote schommelingen. "Het meest opvallend was de maand september toen er 67 procent meer ziekmeldingen waren dan de maand ervoor. In oktober was er ook meer verzuim door griepachtige klachten, maar in november en december bleef dat stabiel", aldus Van Wijngaarden. Hij verwacht dat de verzuimpiek door griepachtige klachten nog moet komen.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De financiële leiders van G7-landen hebben dinsdag afgesproken om niet te ver te gaan met extra steunmaatregelen, omdat de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten risico's voor groei en inflatie in de wereldeconomie vergroot. In een gezamenlijke verklaring in Parijs spraken de ministers af om voorzichtig te blijven en de overheidsfinanciën niet te zwaar te belasten.
22 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Uitkeringsinstantie UWV krijgt niet langer dan negen weken de tijd om een besluit te nemen in een zaak waarin beroep is aangetekend, heeft de rechtbank in Den Haag bepaald. De rechtbank vindt de huidige maximumbeslistermijn passend.
29 minuten geledenIJMUIDEN (ANP) - Tata Steel in Nederland heeft een manier gevonden om staal te leveren aan de Verenigde Staten tegen lagere importheffingen. Door een constructie met een Brits zusterbedrijf valt het Nederlandse staal onder een lagere Amerikaanse importheffing. Dat bevestigt een woordvoerder van het bedrijf na berichtgeving van Politico.
31 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Brussel wil voor de zomer een financieel steunpakket hebben voor boeren die het hardst getroffen worden door de hoge prijzen voor kunstmest. Dat meldt de Europese Commissie dinsdag in een zogeheten Actieplan voor kunstmest.
52 minuten geledenLONDEN (ANP) - Een minderheid van ongeveer 13 procent van de aandeelhouders van Shell heeft voor een voorstel gestemd dat het olie- en gasbedrijf oproept een strategie te ontwikkelen voor een eventuele daling van de vraag naar fossiele brandstoffen. Het groene beleggerscollectief Follow This diende het voorstel in en verwijst naar scenario's waarin klimaatbeleid tot minder vraag naar olie en gas leidt.
54 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn dinsdag met verliezen aan de handelsdag begonnen. Beleggers bleven voorzichtig door de aanhoudende zorgen over de inflatie. De olieprijzen daalden door het uitstel van een geplande Amerikaanse militaire aanval op Iran. De Amerikaanse president Donald Trump zei de aanval te hebben uitgesteld op verzoek van bondgenoten in het Midden-Oosten om de onderhandelingen met Iran te kunnen voortzetten.
55 minuten geledenSTRAATSBURG (ANP) - Een grote meerderheid van 606 Europarlementariërs heeft ingestemd met een nieuw quotum voor de import van staal waardoor 18,3 miljoen ton staal tariefvrij kan worden ingevoerd. Dat is 47 procent minder dan het huidige staalquotum. Ook stemde het parlement in met het voorstel om het importtarief voor staal buiten het quotum te verhogen van 25 naar 50 procent.
2 uur geleden