Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ziekteverzuim blijft gelijk in 2024 na lichte daling in december

Ziekteverzuim blijft gelijk in 2024 na lichte daling in december

UTRECHT (ANP) - Het ziekteverzuim is in 2024 vrijwel gelijk gebleven ten opzichte van een jaar eerder, melden ArboNed en HumanCapitalCare. De lichte daling die de arbodiensten in 2023 zagen, heeft zich daarmee vorig jaar niet doorgezet. "Hoewel medewerkers zich afgelopen jaar gemiddeld minder vaak ziek meldden, duurde het verzuim gemiddeld wel iets langer", zegt directeur medische zaken bij ArboNed Redmer van Wijngaarden. In de gezondheidszorg en de industrie was het verzuim het hoogst.

Het gemiddelde verzuimpercentage kwam vorig jaar uit op 4,7 procent. In december daalde het verzuim licht tot 4,8 procent, van 4,9 procent in november. Dat is volgens de arbodiensten het laagste verzuimpercentage in de maand december in vier jaar tijd. Vergeleken met december 2023 waren er afgelopen december minder ziekmeldingen met griepachtige klachten als oorzaak. Dat is opvallend, omdat het verzuim door griepachtige klachten in december, ondanks de kerstvakantie, normaal gesproken stijgt.

Het griepseizoen verloopt, na een stevige start aan het begin van de herfst, volgens de arbodiensten tot nu toe zonder grote schommelingen. "Het meest opvallend was de maand september toen er 67 procent meer ziekmeldingen waren dan de maand ervoor. In oktober was er ook meer verzuim door griepachtige klachten, maar in november en december bleef dat stabiel", aldus Van Wijngaarden. Hij verwacht dat de verzuimpiek door griepachtige klachten nog moet komen.

Meer uit Financieel

CNBC: pakketbezorger UPS schrapt nog eens 30.000 banen

ATLANTA (ANP) - De Amerikaanse pakketbezorger UPS gaat opnieuw reorganiseren en schrapt daarvoor 30.000 extra banen. Dat meldt de Amerikaanse nieuwssite CNBC. In oktober liet het bedrijf al weten 34.000 banen te schrappen, vooral onder chauffeurs en pakketverwerkers, om kosten te besparen en de winstgevendheid te vergroten.

6 minuten geleden
General Motors stijgt op afwachtend Wall Street na cijfers

NEW YORK (ANP) - General Motors behoorde dinsdag tot de winnaars op de beurzen in New York. De autofabrikant uit Detroit boekte afgelopen kwartaal meer winst dan verwacht. Ook de winstverwachting voor dit jaar viel hoger uit dan voorzien. GM profiteerde onder meer van door president Donald Trump versoepelde klimaatregels.

1 uur geleden
Verkopen moederbedrijf DAF hard gedaald, Europese markt trekt aan

BELLEVUE (ANP/BLOOMBERG) - PACCAR, het Amerikaanse moederbedrijf van truckfabrikant DAF, heeft de resultaten in het vierde kwartaal van vorig jaar flink zien teruglopen. Het aantal verkochte vrachtwagens daalde wereldwijd met 25 procent tot 32.900, maakte het concern dinsdag bekend.

1 uur geleden
Fors meer omzet voor Boeing door meer vliegtuigleveringen

ARLINGTON (ANP) - Boeing heeft in het afgelopen kwartaal een flink hogere omzet behaald, vooral dankzij een sterke toename van de leveringen van nieuwe vliegtuigen aan klanten. De omzet van het Amerikaanse bedrijf steeg daardoor met 57 procent tot 23,9 miljard dollar vergeleken met een jaar eerder.

2 uur geleden
Deutsche Bahn schrapt ruim 1000 managementbanen

BERLIJN (ANP/DPA) - Het Duitse spoorbedrijf Deutsche Bahn (DB) gaat flink snijden in het aantal managementbanen. Daarmee wil het bestuur van het verlieslatende spoorbedrijf jaarlijks 500 miljoen euro aan kosten besparen, heeft topvrouw Evelyn Palla dinsdag gezegd.

3 uur geleden
Uber noemt uitspraak hof 'geweldige overwinning' voor chauffeurs

AMSTERDAM (ANP) - Taxidienst Uber noemt de uitspraak van het gerechtshof in Amsterdam tegen FNV over vermeende schijnzelfstandigheid van zelfstandige taxichauffeurs "een geweldige overwinning" voor chauffeurs. Maurits Schönfeld, directeur Noord-Europa bij Uber, ziet het oordeel als bevestiging dat zij ondernemers zijn. "Het gerechtshof is glashelder: je mag niet alle chauffeurs over een kam scheren, zoals FNV probeerde", zegt hij.

3 uur geleden
FNV teleurgesteld over uitspraak in Uber-zaak, overweegt stappen

UTRECHT (ANP) - Vakbond FNV is teleurgesteld over de uitkomst van het hoger beroep van Uber over vermeende schijnzelfstandigheid van chauffeurs van de taxidienst, maar legt zich er niet zomaar bij neer. FNV kijkt of in cassatie wordt gegaan bij de Hoge Raad en of de bond procedures begint voor individuele chauffeurs.

4 uur geleden