Ziekte verdachte vertraagt zaak roofmoord fietsenmaker
AMSTERDAM (ANP) - De strafzaak in hoger beroep tegen de 41-jarige Irfan E. heeft ernstige vertraging opgelopen door rugklachten van de beklaagde. E. wordt verdacht van de roofmoord op de Amsterdamse fietsenmaker Temel Kobya, in maart 2016.
Het gerechtshof in Amsterdam zou de behandeling van de zaak deze week afronden. Het Openbaar Ministerie stond donderdag al klaar om zijn visie op de zaak te geven en een strafeis te formuleren, maar E. bleef onverwachts in zijn cel en verscheen niet in de rechtszaal. Bij navraag zei hij geplaagd te worden door ernstige rugklachten. Hij wilde de honneurs niet laten waarnemen door zijn advocaten, maar per se zelf aanwezig zijn. Toen dat ook vrijdag de situatie bleek te zijn, zag het het hof zich gedwongen de zaak uit te stellen tot 6 en 9 november.
Het 49-jarige slachtoffer werd op 15 maart 2016 aangevallen in zijn winkel aan de Jan Tooropstraat en beroofd van 500 euro. Hij overleed ter plaatse, ten gevolge van een groot aantal steekwonden. Het misdrijf veroorzaakte een schok in de buurt in Amsterdam-West, waar Kobya een geliefde man was.
Hoger beroep
E. heeft ontkend dat hij Kobya heeft gedood. Na een eis van 25 jaar veroordeelde de rechtbank hem tot 20 jaar cel. E. en het OM tekenden beiden hoger beroep aan.
E. wordt er tevens van verdacht dat hij een kennis ernstig heeft verwond door hem meermalen met een hamer op zijn hoofd te slaan.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het zijn moeilijke tijden om op klimaatgebied iets voor elkaar te krijgen, zeggen klimaatwetenschappers van het Planbureau voor de Leefomgeving (PBL) enkele dagen voor de VN-klimaattop in Antalya, COP31. "Na het Klimaatakkoord van Parijs was er heel veel enthousiasme. Nu is er veel geopolitieke tegenwind en is het lastiger om vooruitgang te boeken", zegt onderzoeker Detlef van Vuuren. Zijn collega Michel den Elzen concludeert dat het "magere jaren" zijn.
2 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De NOS blijft de komende jaren samenvattingen van de Eredivisie uitzenden. De omroep en Eredivisie Media & Marketing (EMM) hebben hun contract verlengd tot en met het seizoen van 2031/2032, meldt de NOS. Daarnaast hebben zij nieuwe afspraken gemaakt, waardoor de NOS meer over de Eredivisie kan delen op sociale media.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Reizigers in het openbaar vervoer gebruiken inmiddels voor ruim een kwart van de ritten OVpay. Om precies te zijn ging het half oktober om 28 procent van alle ov-reizen, schrijft staatssecretaris Annet Bertram (Infrastructuur, CDA) in antwoorden op Kamervragen. Onder reizigers die zonder korting reizen, is 64 procent van de reizen met het nieuwe inchecksysteem.
4 uur geledenCADZAND (ANP) - De migrantenboot met 38 opvarenden die afgelopen zaterdag aan land werd gebracht in het Zeeuwse Cadzand, is vanaf Nederlands grondgebied het water op gegaan. Dat meldt het Openbaar Ministerie donderdag.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De rechtbank heeft op dag twee van het omvangrijke proces tegen vier verdachten van de explosie aan de Tarwekamp verklaringen voorgelezen van de familie van de dodelijke slachtoffers. Door de explosie in de bruidswinkel en de instorting op 7 december 2024 vielen zes doden in de Haagse wijk Mariahoeve. Ook werd geciteerd uit verklaringen van personen die gered zijn en de ramp overleefden.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Binnen een paar weken moet het duidelijk zijn hoe het internationale betalingsverkeer van het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag wordt geregeld. Dat is nodig omdat de VS vorige maand nieuwe sancties tegen het strafhof aankondigden. Volgens minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) is het vinden van een passende oplossing "uitdagend".
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - "Ik dacht dat ik in de film beland was", verklaarde een van de vermeende uitvoerders donderdag in de rechtszaal over de verwoestende explosie in een bruidswinkel aan de Tarwekamp. Daarbij vielen op 7 december 2024 zes doden in de Haagse wijk Mariahoeve. "Ik kon me niet voorstellen wat er was gebeurd", vervolgde Mourad B. (31). Hij zou samen met zijn neef Ilias B. (25) de aanslag hebben gepleegd.
8 uur geleden