Ziekte koning Charles domineert Britse kranten
LONDEN (ANP) - De voorpagina's van Britse kranten en tabloids zijn dinsdag gevuld met het nieuws over de zieke koning Charles. Op de voorkant van onder meer The Times, The Independent en en The Daily Telegraph staat een foto van de 75-jarige Britse monarch met het bericht dat hij kanker heeft.
Ook The Daily Mail, The Sun, The Scotsman en Daily Express hebben een soortgelijke voorpagina. Daarop staan koppen als 'Koning begint behandeling voor kanker', 'De koning heeft kanker' en 'Koning: ik heb kanker'.
Maandag bracht Buckingham Palace naar buiten dat Charles een vorm van kanker heeft. Dat werd kortgeleden vastgesteld toen Charles werd geopereerd aan een vergrote prostaat in een ziekenhuis in Londen. Buckingham Palace deelde dat Charles geen prostaatkanker heeft. Wat voor vorm van kanker het wel betreft, is niet bekendgemaakt.
De behandeling van Charles is al begonnen. Op advies van zijn artsen legt de koning zijn werkzaamheden neer in deze periode. Charles gaat wel door met het uitvoeren van staatszaken en officieel papierwerk.
Meer uit Buitenland
SANAA (ANP/AFP) - De Jemenitische Houthi's hebben zondag gemeld dat Saudi-Arabië in 24 uur tijd meer dan vijftig aanvallen op hun posities heeft uitgevoerd. Dit gebeurde nadat de door Iran gesteunde groepering de verantwoordelijkheid had opgeëist voor een aanval met drones en raketten op een militaire basis in Saudi-Arabië.
2 uur geledenSTOCKHOLM (ANP/RTR) - Volgens een prognose van de Zweedse zender SVT stevent het centrumlinkse oppositieblok in Zweden af op 51,3 procent van de stemmen in de parlementsverkiezingen van het land. De Zweedse centrumlinkse partijen steunen de sociaaldemocratische leider Magdalena Andersson als premier.
2 uur geledenWARSCHAU (ANP/DPA) - Na een Russische droneaanval vlak bij de Pools-Oekraïense grens op een trein die richting Warschau reed, heeft de Poolse regering Moskou ervan beschuldigd het conflict te laten escaleren. "Escalatie van Russische kant is nu werkelijkheid geworden en voorbeelden daarvan komen steeds dichter bij onze grens," zei premier Donald Tusk tijdens een bijeenkomst van een crisisteam.
4 uur geledenSANAA (ANP) - Door het opgelaaide geweld in Jemen is het aantal vluchtelingen sinds begin deze maand sterk toegenomen. 82.000 mensen raakten ontheemd sinds de Houthi's aan een offensief begonnen, meldt de VN-organisatie voor migratie (IOM). Meer dan 2000 vluchtten naar het Oost-Afrikaanse Djibouti, dat aan de andere kant van de zeestraat Bab al-Mandeb ligt.
5 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Meer dan 5300 migranten die na de toestroom eind juli in de Spaanse exclave Ceuta waren achtergebleven, zijn sinds 10 augustus "vrijwillig" naar Marokko teruggekeerd. Dat meldt de Spaanse minister van Territoriaal Beleid, Ángel Víctor Torres, op X.
5 uur geledenDUBLIN (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil dat Oekraïne stopt met de aanvallen op Russische dieselraffinaderijen. Dat zei hij tegen de pers tijdens een bezoek aan Ierland.
6 uur geledenNEW DELHI (ANP/AFP) - Iran en de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) willen de onderlinge relaties verbeteren, nadat deze ernstig waren verslechterd door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat zei de Iraanse president Masoud Pezeshkian na een ontmoeting met sjeik Khaled bin Mohamed bin Zayed Al Nahyan, de kroonprins van Abu Dhabi.
6 uur geleden