Ziekte koning Charles domineert Britse kranten
LONDEN (ANP) - De voorpagina's van Britse kranten en tabloids zijn dinsdag gevuld met het nieuws over de zieke koning Charles. Op de voorkant van onder meer The Times, The Independent en en The Daily Telegraph staat een foto van de 75-jarige Britse monarch met het bericht dat hij kanker heeft.
Ook The Daily Mail, The Sun, The Scotsman en Daily Express hebben een soortgelijke voorpagina. Daarop staan koppen als 'Koning begint behandeling voor kanker', 'De koning heeft kanker' en 'Koning: ik heb kanker'.
Maandag bracht Buckingham Palace naar buiten dat Charles een vorm van kanker heeft. Dat werd kortgeleden vastgesteld toen Charles werd geopereerd aan een vergrote prostaat in een ziekenhuis in Londen. Buckingham Palace deelde dat Charles geen prostaatkanker heeft. Wat voor vorm van kanker het wel betreft, is niet bekendgemaakt.
De behandeling van Charles is al begonnen. Op advies van zijn artsen legt de koning zijn werkzaamheden neer in deze periode. Charles gaat wel door met het uitvoeren van staatszaken en officieel papierwerk.
Meer uit Buitenland
GELSENKIRCHEN (ANP) - Bij een botsing tussen twee trams in het Duitse Gelsenkirchen zijn meer dan twintig mensen gewond geraakt. Drie mensen zijn levensgevaarlijk gewond geraakt, zeven zwaar en veertien licht, melden plaatselijke media.
32 minuten geledenMADRID/CEUTA (ANP) - De Spaanse Guardia Civil vreest dat er 15 augustus weer een heleboel mensen kunnen proberen Ceuta binnen te dringen. Bronnen bij de politie van de nieuwszender 20 minutos zeggen dat de toestand vooral op sociale media nauwlettend in de gaten wordt gehouden en dat 15 augustus is genoemd als datum voor een nieuwe massale intocht. Dit is "veel meer dan een gerucht", beklemtoonde een bron bij de Guardia Civil.
44 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De vooraanstaande Amerikaanse immunoloog Anthony Fauci wordt minachting van het Congres verweten. Dit vanwege zijn weigering inhoudelijke vragen te beantwoorden tijdens een hoorzitting over de coronacrisis. Die commissie stemde donderdag of hij kan worden doorverwezen naar het ministerie van Justitie om te worden vervolgd voor minachting van het Congres. Zoals verwacht stemden van de aanwezigen acht Republikeinse commissieleden voor en vijf Democraten tegen.
1 uur geledenUMM AL KHAIR (ANP) - Een Israëlische kolonist die de Palestijnse activist Awdah Hathaleen om het leven bracht is aangeklaagd voor roekeloze doodslag, melden Israëlische en internationale media. Al Jazeera meldt op basis van de Israëlische mensenrechtenorganisatie B'Tselem dat het de eerste keer is sinds 7 oktober 2023 dat een Israëliër is aangeklaagd voor de dood van een Palestijn op de Westelijke Jordaanoever.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft de uitzetting van een Russische mediapersoonlijkheid in Frankrijk, Ksenia Fjodorova, veroordeeld en onaanvaardbaar genoemd. Fjodorova was eerder journaliste van de Russische nieuwszender RT en is in Parijs een televisiepersoonlijkheid geworden dankzij onder meer bijdragen voor Europe 1, CNews en JDnews.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - Bij de oversteek die migranten vorige week massaal maakten van Marokko naar de Spaanse exclave Ceuta zijn ongeveer honderd doden gevallen, zegt bestuurder van Ceuta Juan Vivas. De meesten van de tienduizenden migranten keerden uit eigen beweging terug naar Marokko, maar volgens Vivas zijn er nog tussen de 3000 en 5000 mensen achtergebleven in Ceuta.
2 uur geledenISTANBUL (ANP/RTR/AFP) - De buitenlandministers van onder meer Turkije, Saudi-Arabië, de Verenigde Arabische Emiraten en Qatar hebben de aanhoudende Israëlische acties in de Gazastrook scherp veroordeeld. Ze spreken van "aanhoudende Israëlische schendingen".
3 uur geleden