Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ziekte koning Charles domineert Britse kranten

Ziekte koning Charles domineert Britse kranten

LONDEN (ANP) - De voorpagina's van Britse kranten en tabloids zijn dinsdag gevuld met het nieuws over de zieke koning Charles. Op de voorkant van onder meer The Times, The Independent en en The Daily Telegraph staat een foto van de 75-jarige Britse monarch met het bericht dat hij kanker heeft.

Ook The Daily Mail, The Sun, The Scotsman en Daily Express hebben een soortgelijke voorpagina. Daarop staan koppen als 'Koning begint behandeling voor kanker', 'De koning heeft kanker' en 'Koning: ik heb kanker'.

Maandag bracht Buckingham Palace naar buiten dat Charles een vorm van kanker heeft. Dat werd kortgeleden vastgesteld toen Charles werd geopereerd aan een vergrote prostaat in een ziekenhuis in Londen. Buckingham Palace deelde dat Charles geen prostaatkanker heeft. Wat voor vorm van kanker het wel betreft, is niet bekendgemaakt.

De behandeling van Charles is al begonnen. Op advies van zijn artsen legt de koning zijn werkzaamheden neer in deze periode. Charles gaat wel door met het uitvoeren van staatszaken en officieel papierwerk.

Meer uit Buitenland

Russische centrale bank eist inbeslagname documenten Euroclear

BRUSSEL (ANP) - De Centrale Bank van Rusland wil dat de Belgische justitie een gerechtsdeurwaarder naar het hoofdkantoor van Euroclear stuurt om documenten in beslag te nemen. Dat meldt de Franstalige zakenkrant L'Echo. Bij die in Brussel gevestigde financiële instelling staat ruim 200 miljard euro aan Russische tegoeden, die geblokkeerd zijn na de Russische inval in Oekraïne.

12 minuten geleden
Vlucht van Dublin naar Rome na bommelding omgeleid naar Frankrijk

PARIJS (ANP/RTR/BELGA) - Een vliegtuig van de Ierse luchtvaartmaatschappij Aer Lingus, onderweg van Dublin naar Rome, is vanwege een bommelding omgeleid naar een luchtmachtbasis in het Franse Évreux. Daar is het toestel veilig geland. Dat heeft het kantoor van de Franse premier bekendgemaakt.

38 minuten geleden
Meerdere primeurs bij Amerikaanse midterms

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse midtermverkiezingen afgelopen dinsdag kenden meerdere primeurs en records. Voor het eerst in de geschiedenis van de Verenigde Staten zijn er straks meerdere zwarte gouverneurs tegelijk in functie. Ook krijgt het land zijn eerste zwarte vrouwelijke gouverneur. In de staat Alabama is de eerste trans volksvertegenwoordiger verkozen.

58 minuten geleden
Republikein wil afzettingsprocedure tegen Pete Hegseth

WASHINGTON (ANP) - De Republikeinse volksvertegenwoordiger Thomas Massie wil volgende week een stemming afdwingen over een afzettingsprocedure tegen de Amerikaanse defensieminister Pete Hegseth. Dat zei hij tegen CNN. Meerdere Republikeinse bronnen verwachten dat het Huis van Afgevaardigden daarmee instemt.

4 uur geleden
Hongkongse activist Joshua Wong krijgt nog eens tien jaar cel

HONGKONG (ANP/AFP) - De Hongkongse democratieactivist Joshua Wong is veroordeeld tot nog eens tien jaar gevangenisstraf wegens samenspanning met buitenlandse mogendheden. De 30-jarige oud-studentenleider zit al bijna zes jaar vast en zou naar verwachting in januari vrijkomen.

4 uur geleden
Seoul wil scheepvaart bij Hormuz beschermen met militaire missie

SEOUL (ANP/AFP) - Zuid-Korea stuurt een patrouillevliegtuig en een explosievenopruimingsteam naar wateren bij de Straat van Hormuz. Volgens het ministerie van Defensie moet de missie de commerciële scheepvaart en de energievoorziening beschermen.

6 uur geleden
Beierse vicepremier Hubert Aiwanger dood aangetroffen in hotel

MÜNCHEN (ANP/DPA) - De Duitse politicus Hubert Aiwanger, vicepremier en minister van Economische Zaken van de deelstaat Beieren, is overleden. Dat meldt persbureau DPA op basis van hooggeplaatste bronnen binnen de Beierse regering. Aiwanger is 55 jaar geworden.

6 uur geleden