Ziekte koning Charles domineert Britse kranten
LONDEN (ANP) - De voorpagina's van Britse kranten en tabloids zijn dinsdag gevuld met het nieuws over de zieke koning Charles. Op de voorkant van onder meer The Times, The Independent en en The Daily Telegraph staat een foto van de 75-jarige Britse monarch met het bericht dat hij kanker heeft.
Ook The Daily Mail, The Sun, The Scotsman en Daily Express hebben een soortgelijke voorpagina. Daarop staan koppen als 'Koning begint behandeling voor kanker', 'De koning heeft kanker' en 'Koning: ik heb kanker'.
Maandag bracht Buckingham Palace naar buiten dat Charles een vorm van kanker heeft. Dat werd kortgeleden vastgesteld toen Charles werd geopereerd aan een vergrote prostaat in een ziekenhuis in Londen. Buckingham Palace deelde dat Charles geen prostaatkanker heeft. Wat voor vorm van kanker het wel betreft, is niet bekendgemaakt.
De behandeling van Charles is al begonnen. Op advies van zijn artsen legt de koning zijn werkzaamheden neer in deze periode. Charles gaat wel door met het uitvoeren van staatszaken en officieel papierwerk.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - Een nationale rechter heeft tijdelijk het begin van de bouw van een 76 meter hoge triomfboog in de Amerikaanse hoofdstad Washington geblokkeerd. De beslissing van de rechter kwam vrijwel direct nadat een federale commissie groen licht had gegeven voor de bouw van het monument. De triomfboog is een idee van president Donald Trump.
4 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft het Oval Office, de presidentiële werkkamer in het Witte Huis, tot nationaal monument verklaard. Daartoe zette hij donderdag zijn handtekening. Trump wil zo vermijden dat zijn opvolgers de wijzigingen die hij aanbracht in het kantoor weer ongedaan kunnen maken. Hij liet er onder meer de muren met bladgoud decoreren.
3 uur geledenAUSTIN (ANP) - De aankomende gouverneur van de Amerikaanse staat Texas, de Democraat Gina Hinojosa, wil dat de staat zijn coulante houding tegen datacenters laat varen zolang er geen maatregelen zijn getroffen om de inwoners van Texas te beschermen. Dat zei ze in een interview met CNN.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Thomas Massie, een Republikeins lid van het Huis van Afgevaardigden, heeft tegen persbureau Bloomberg gezegd dat hij "absoluut" een voorstel tot afzetting indient tegen minister van Defensie Pete Hegseth zodra het Huis volgende week weer bijeenkomt. Om zo'n procedure te starten is een gewone meerderheid in het Huis genoeg.
4 uur geledenHAVANA (ANP/AFP) - De onafhankelijke journalist Yoani Sánchez, een gerespecteerde verslaggever in Cuba, heeft bekendgemaakt dat ze is vrijgelaten na een "willekeurige detentie" van enkele uren in Havana.
4 uur geledenBERLIJN (ANP) - De opwarming van de aarde kan in theorie rond 2050 tot stilstand worden gebracht, bij een opwarming van circa 1,7 graden ten opzichte van de pre-industriële tijd, concluderen onderzoekers van Climate Analytics in een vrijdag verschenen rapport. Om dat voor elkaar te krijgen, moeten er twee dingen gebeuren: fossiele brandstoffen als olie, gas en kolen moeten zo snel mogelijk worden afgebouwd én de uitstoot van methaangas en andere broeikasgassen die relatief kort in de atmosfeer blijven hangen moet nu echt worden aangepakt.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - Volgens voorlopige cijfers die het Franse ministerie van Binnenlandse Zaken om 20.00 uur naar buiten bracht, zijn er donderdag door heel Frankrijk 448 mensen gearresteerd bij nieuwe protesten tegen onder meer hoge kosten voor levensonderhoud en de staat van het onderwijs. Daarnaast raakten in totaal 53 leden van de veiligheidstroepen gewond.
5 uur geleden