Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ziekte koning Charles domineert Britse kranten

Ziekte koning Charles domineert Britse kranten

LONDEN (ANP) - De voorpagina's van Britse kranten en tabloids zijn dinsdag gevuld met het nieuws over de zieke koning Charles. Op de voorkant van onder meer The Times, The Independent en en The Daily Telegraph staat een foto van de 75-jarige Britse monarch met het bericht dat hij kanker heeft.

Ook The Daily Mail, The Sun, The Scotsman en Daily Express hebben een soortgelijke voorpagina. Daarop staan koppen als 'Koning begint behandeling voor kanker', 'De koning heeft kanker' en 'Koning: ik heb kanker'.

Maandag bracht Buckingham Palace naar buiten dat Charles een vorm van kanker heeft. Dat werd kortgeleden vastgesteld toen Charles werd geopereerd aan een vergrote prostaat in een ziekenhuis in Londen. Buckingham Palace deelde dat Charles geen prostaatkanker heeft. Wat voor vorm van kanker het wel betreft, is niet bekendgemaakt.

De behandeling van Charles is al begonnen. Op advies van zijn artsen legt de koning zijn werkzaamheden neer in deze periode. Charles gaat wel door met het uitvoeren van staatszaken en officieel papierwerk.

Meer uit Buitenland

Doodstraf geëist tegen oud-president Zuid-Korea

SEOUL (ANP/RTR) - Een speciale aanklager in Zuid-Korea heeft de doodstraf geëist tegen voormalig president Yoon Suk-yeol. Hij wordt vervolgd voor zijn poging om in 2024 de militaire noodtoestand af te kondigen in het land. Hierdoor ontstond een grote politieke crisis.

57 minuten geleden
Iraanse functionaris: 2000 mensen dood na protesten

TEHERAN (ANP/RTR) - Bij de protesten in Iran zijn volgens een functionaris uit dat land 2000 mensen omgekomen. Onder de doden zouden zowel burgers als overheidsmedewerkers zijn. Iran wijt het dodelijke geweld aan "terroristen".

2 uur geleden
Hongarije op 12 april naar de stembus

BOEDAPEST (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Hongarije houdt in april parlementsverkiezingen. De Fidesz-partij van de langzittende premier Viktor Orbán heeft dit keer een geduchte rivaal in oppositiepartij Tisza van Peter Magyar en staat achter in de peilingen.

2 uur geleden
Man die Noors paleis dreigde op te blazen krijgt 120 dagen cel

OSLO (ANP) - Een man die vorig jaar dreigde het Koninklijk Paleis in Oslo op te blazen, is veroordeeld tot 120 dagen gevangenisstraf. Hij is ook schuldig bevonden aan verschillende andere bedreigingen, melden Noorse media.

2 uur geleden
Deense minister spreekt Rubio en Vance woensdag over Groenland

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Deense minister van Buitenlandse Zaken, Lars Løkke Rasmussen, ontmoet woensdag niet alleen zijn Amerikaanse ambtgenoot Marco Rubio in het Witte Huis. Volgens Rasmussen wil ook vicepresident JD Vance de gesprekken over Groenland bijwonen. Ook de Groenlandse minister Vivian Motzfeldt reist af naar Washington.

2 uur geleden
Iraanse minister: internet afgesloten om terrorisme te stoppen

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft het internet afgesloten om "terroristische operaties" te stoppen, heeft minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi gezegd in een interview met Al Jazeera. Er is internationaal veel kritiek op. Door het internet af te sluiten, is het harde optreden van de Iraanse autoriteiten tegen de betogers gedeeltelijk aan het zicht van de buitenwereld onttrokken.

4 uur geleden
Zelensky: honderdduizenden huishoudens zonder stroom na aanval

KYIV (ANP) - De nachtelijke Russische drone- en raketaanvallen op Oekraïne waren vooral gericht tegen de energiesector. Dat meldde de Oekraïense president Volodymyr Zelensky, die aangaf dat in de regio Kyiv honderdduizenden huishoudens zonder stroom zitten.

4 uur geleden