Ziekenhuizen: zorg komt 'ernstig onder druk' door energiekosten
UTRECHT (ANP) - Ziekenhuizen verwachten dat het verlenen van zorg "ernstig onder druk" komt te staan als gevolg van de stijgende energiekosten en de inflatie. "De situatie dreigt voor veel ziekenhuizen echt onhoudbaar te worden", zegt voorzitter van de Nederlandse Vereniging van Ziekenhuizen (NVZ) Ad Melkert.
Ziekenhuizen verwachten voor 2023 een stijging van de energiekosten met 175 procent. Die kosten drukken op "ongekende wijze" op de financiƫn van ziekenhuizen. Daardoor hebben ze "nauwelijks nog mogelijkheden te investeren in personeel".
Melkert roept de politiek "met klem" op om onder meer ziekenhuizen financieel tegemoet te komen. Ook omdat in het onlangs gesloten Integraal Zorgakkoord tussen overheid en de sector volgens hem "stevige ambities" zijn opgenomen over het bieden van passende zorg, digitalisering en duurzaamheid. "Die ondersteunen we", aldus Melkert. "We hebben alleen nauwelijks nog investeringsruimte."
BDO Accountants & Adviseurs meldde eerder op de dag al in de Benchmark Ziekenhuizen dat ziekenhuizen aangeven niet meer aan de stijgende zorgvraag te kunnen voldoen. Dat komt onder meer door personeelstekort. Melkert wil dat het kabinet iets doet aan de lonen voor zorgpersoneel.
Meer uit Binnenland
TER APEL (ANP) - In het aanmeldcentrum voor asielzoekers in Ter Apel is donderdag een baby van nog geen jaar oud overleden. Dat bevestigt het OM naar aanleiding van berichtgeving door Dagblad van het Noorden. Volgens een woordvoerder van het OM gaat het om een "noodlottig ongeval" en vindt er geen strafrechtelijk onderzoek plaats.
2 uur geledenLELYSTAD (ANP) - De politie heeft vrijdagavond een eind gemaakt aan de bezetting van het hoofdgebouw van Lelystad Airport. Ongeveer twintig activisten van Greenpeace begonnen de actie donderdagochtend om 7.00 uur en verbleven sindsdien in het gebouw.
4 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Arie Kievit heeft dit jaar de Zilveren Camera gewonnen. De fotograaf kreeg de belangrijke prijs voor fotojournalistiek in Nederland voor zijn fotoserie van de rellen na een demonstratie voor strenger asielbeleid. Kievit ontving de prijs vrijdag in Hilversum uit handen van Tweede Kamervoorzitter Thom van Campen. Hij maakte de serie in opdracht van de Volkskrant.
6 uur geledenRIDDERKERK (ANP) - De politie heeft donderdag een man aangehouden in Ridderkerk die onbedoeld toegang had gekregen tot politiedocumenten. Hij werd opgeroepen deze documenten terug te geven, maar gaf daaraan geen gehoor. Daarop is hij aangehouden wegens computervredebreuk.
7 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De uitspraak van de rechtbank in Den Bosch in de zaak rond het dodelijke ongeluk met de Stint is een "zeer terechte en heel zuivere", zei advocaat Geert-Jan Knoops vrijdag. De rechtbank sprak zijn cliƫnten, de twee Stintondernemers die door het Openbaar Ministerie strafrechtelijk aansprakelijk zijn gesteld voor het ongeval, vrij.
7 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Het Martini Ziekenhuis in Groningen heeft besloten ongeveer twintig operaties af te zeggen die vrijdag en komende maandag gepland waren. Als gevolg van ziekte door griep is er minder personeel beschikbaar in het ziekenhuis.
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - In drie verschillende onderzoeken zijn aan het begin van dit jaar ruim 13 miljoen illegale sigaretten in beslag genomen, meldt de Fiscale Inlichtingen- en OpsporingsDienst (FIOD). Als de sigaretten waren verkocht, zou de Nederlandse staat zo'n 4,2 miljoen euro zijn misgelopen.
7 uur geleden