Ziekenhuizen: zorg komt 'ernstig onder druk' door energiekosten
UTRECHT (ANP) - Ziekenhuizen verwachten dat het verlenen van zorg "ernstig onder druk" komt te staan als gevolg van de stijgende energiekosten en de inflatie. "De situatie dreigt voor veel ziekenhuizen echt onhoudbaar te worden", zegt voorzitter van de Nederlandse Vereniging van Ziekenhuizen (NVZ) Ad Melkert.
Ziekenhuizen verwachten voor 2023 een stijging van de energiekosten met 175 procent. Die kosten drukken op "ongekende wijze" op de financiën van ziekenhuizen. Daardoor hebben ze "nauwelijks nog mogelijkheden te investeren in personeel".
Melkert roept de politiek "met klem" op om onder meer ziekenhuizen financieel tegemoet te komen. Ook omdat in het onlangs gesloten Integraal Zorgakkoord tussen overheid en de sector volgens hem "stevige ambities" zijn opgenomen over het bieden van passende zorg, digitalisering en duurzaamheid. "Die ondersteunen we", aldus Melkert. "We hebben alleen nauwelijks nog investeringsruimte."
BDO Accountants & Adviseurs meldde eerder op de dag al in de Benchmark Ziekenhuizen dat ziekenhuizen aangeven niet meer aan de stijgende zorgvraag te kunnen voldoen. Dat komt onder meer door personeelstekort. Melkert wil dat het kabinet iets doet aan de lonen voor zorgpersoneel.
Meer uit Binnenland
TER APEL (ANP) - Bij het aanmeldcentrum in Ter Apel deelt het Rode Kruis ook zondag maaltijden uit aan asielzoekers die in afwachting zijn van een plek om de nacht door te brengen, meldt een woordvoerder van de hulporganisatie.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De gemeente Den Haag roept strandgangers zondagmiddag op met de fiets, scooter of het openbaar vervoer naar het strand te komen. De parkeerplaatsen Kijkduin en Scheveningen zijn vol, meldt de gemeente.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Nederlandse kabinet heeft nog geen excuses gekregen van Israël voor de behandeling van activisten van de Global Sumud Flotilla. Buitenlandminister Tom Berendsen had daar wel om gevraagd toen hij afgelopen woensdag de Israëlische ambassadeur ontbood, maar zegt in het programma Buitenhof dat hij die nog niet heeft gekregen.
7 uur geledenVUGHT (ANP) - Ruim 130 gedetineerden zijn geëvacueerd naar andere gevangenissen na een brand die zaterdagavond ontstond in de wasruimte op een gevangenisvleugel van de PI Vught. De Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) meldt dat de hele afdeling met 162 gevangenen is ontruimd vanwege wateroverlast.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Door de brand zaterdagnacht in een seniorencomplex aan de Wagenstraat in het centrum van Den Haag is een dode gevallen. Dat zegt een woordvoerder van de politie. De overledene is de bewoner van de woning waar de brand uitbrak. Eerder meldde de veiligheidsregio nog dat er geen gewonden waren.
10 uur geledenTER APEL (ANP) - Twee bussen met tientallen asielzoekers zijn zondag om 8.40 uur weer terug aangekomen in Ter Apel. Dat ziet een verslaggever van het ANP. De mensen hebben de nacht doorgebracht in congrescentrum Hanzeplaza in Groningen en wachten weer voor de ingang van het aanmeldcentrum op een plek binnen. Volgens een woordvoerder van het Rode Kruis gaat het om zo'n 105 personen.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In een flat in een seniorencomplex aan de Wagenstraat in Den Haag heeft in de nacht van zaterdag op zondag brand gewoed. Daarbij zijn geen gewonden gemeld, aldus de veiligheidsregio.
14 uur geleden