Ziekenhuizen zagen groei in omzet, rendement en patiëntenaantal
WAARDENBURG (ANP) - De ziekenhuizen hebben het afgelopen jaar, het tweede met corona, door de bank genomen een groei gezien in omzet, rendement en patiëntenaantallen. Ondanks hogere kosten voor patiëntenzorg en personeel hebben vrijwel alle ziekenhuizen 2021 afgesloten met zwarte cijfers. Ten opzichte van 2020 stegen de omzet (met 3,7 procent) en ook het gezamenlijke rendement (met 1,6 procent ) Dat melden de inkoopcoöperatie van de zorg Intrakoop en accountantsbureau Verstegen op basis een analyse van de jaarverslagen van Nederlandse ziekenhuizen.
Ze onderzochten de cijfers van 62 ziekenhuizen, die samen meer dan 80 procent van de totale omzet van de sector uitmaken. Zij boekten in 2021 een gezamenlijk positief resultaat van 428 miljoen euro bij een omzet van 26,5 miljard. Volgens de onderzoekers is dat een rendement dat op het niveau ligt van voor corona. Dit is onder meer te danken aan de compensatie voor de extra kosten door corona en aan de toename van de patiëntenaantallen, zeggen de analisten. Er gingen in het tweede coronajaar weer veel meer mensen naar het ziekenhuis, na de daling van 14,5 procent in 2020. Het aantal bedden groeide met 2 procent tot 28.844.
Al met al zijn veel cijfers over 2021 zijn "net iets beter" dan die van een jaar eerder. Ook in het eerste coronajaar boekten de ziekenhuizen gemiddeld toch nog een positief resultaat en winsten.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - Rotterdammers die gebruikmaken van de plaatselijke voedselbank kunnen sinds deze week een gratis noodpakket ophalen. De pakketten worden ingekocht door de gemeente en uitgedeeld in de vestigingen van de voedselbank.
5 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Koningin Máxima heeft griep en is daarom donderdag niet bij een bezoek in Rotterdam. De koningin zou donderdagmiddag de afsluiting van de hackathon 'Schuldhulp voor iedereen' bijwonen. Volgens de Rijksvoorlichtingsdienst (RVD) vindt Máxima het "erg jammer dat ze er niet zelf bij kan zijn." Het thema is een "belangrijk onderdeel van haar portefeuille".
15 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Als woningcorporaties er niet veel meer geld bij krijgen, kunnen ze niet de honderdduizenden woningen bijbouwen die ze hebben afgesproken. Daarvoor waarschuwt de Autoriteit woningcorporaties (Aw) in een advies aan het kabinet. Naar schatting komen corporaties 19 miljard euro tekort. De autoriteit ziet drie opties: meer overheidsgeld, hogere huren of minder nieuwbouw en verduurzaming.
34 minuten geledenBREDA (ANP) - Een 61-jarige politiemedewerker van de eenheid Zeeland-West-Brabant is aangehouden. Het Openbaar Ministerie wil "in het belang van het onderzoek" niet meedelen waarom de man is aangehouden. In dezelfde zaak is ook een 23-jarige vrouw aangehouden. Het OM doet ook geen uitspraak over de verdenking tegen haar.
49 minuten geledenUTRECHT (ANP) - De gemeenteraad van Utrecht heeft Sharon Dijksma aanbevolen voor herbenoeming als burgemeester van de stad. De raad heeft dat donderdagochtend besloten. Dijksma (PvdA) is sinds december 2020 burgemeester van Utrecht. De raad laat weten haar graag nog eens zes jaar in die functie te willen zien, meldt de gemeente Utrecht.
2 uur geledenROSMALEN (ANP) - Het Armoedefonds en de VNG roepen de Staat op om mensen die in armoede leven van een noodpakket te voorzien. De overheid adviseert mensen om onder meer een noodradio en contant geld in huis te halen, maar een groot deel van de mensen met geldzorgen kan dat niet betalen, meldt het fonds op basis van eerder eigen onderzoek.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Dit jaar moeten er 14.500 nieuwe beroepsmilitairen en reservisten bijkomen. Het UWV heeft de behoefte aan nieuwe mensen samen met Defensie in kaart gebracht. Bij 8 van de 10 vacatures gaat het dan niet om een gevechtsfunctie, maar om een ondersteunende baan in een specifiek vakgebied. Gezien de ontwikkelingen in de wereld wil Defensie de krijgsmacht uitbreiden.
6 uur geleden