Ziekenhuizen zagen groei in omzet, rendement en patiëntenaantal
WAARDENBURG (ANP) - De ziekenhuizen hebben het afgelopen jaar, het tweede met corona, door de bank genomen een groei gezien in omzet, rendement en patiëntenaantallen. Ondanks hogere kosten voor patiëntenzorg en personeel hebben vrijwel alle ziekenhuizen 2021 afgesloten met zwarte cijfers. Ten opzichte van 2020 stegen de omzet (met 3,7 procent) en ook het gezamenlijke rendement (met 1,6 procent ) Dat melden de inkoopcoöperatie van de zorg Intrakoop en accountantsbureau Verstegen op basis een analyse van de jaarverslagen van Nederlandse ziekenhuizen.
Ze onderzochten de cijfers van 62 ziekenhuizen, die samen meer dan 80 procent van de totale omzet van de sector uitmaken. Zij boekten in 2021 een gezamenlijk positief resultaat van 428 miljoen euro bij een omzet van 26,5 miljard. Volgens de onderzoekers is dat een rendement dat op het niveau ligt van voor corona. Dit is onder meer te danken aan de compensatie voor de extra kosten door corona en aan de toename van de patiëntenaantallen, zeggen de analisten. Er gingen in het tweede coronajaar weer veel meer mensen naar het ziekenhuis, na de daling van 14,5 procent in 2020. Het aantal bedden groeide met 2 procent tot 28.844.
Al met al zijn veel cijfers over 2021 zijn "net iets beter" dan die van een jaar eerder. Ook in het eerste coronajaar boekten de ziekenhuizen gemiddeld toch nog een positief resultaat en winsten.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Nog deze maand komt er een nieuw paneel op de Amerikaanse begraafplaats in Margraten, vertelt de Amerikaanse ambassadeur Joseph Popolo vrijdag in een interview met EW Magazine. "En dat gaat specifiek over de rol van Afro-Amerikaanse soldaten die hun leven hebben gegeven voor de bevrijding van Nederland."
5 uur geledenTILBURG (ANP) - De omstreden voorganger Tom de Wal is door de politie weer vrijgelaten. Dat laat hij in een onlinevideo weten. De Wal werd vrijdagavond aangehouden in Tilburg omdat hij er een genezingsdienst hield die door de gemeente verboden was. Hij laat weten dat hij onder meer boetes krijgt.
5 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Nu het KNMI code oranje voor Friesland en Groningen heeft verlengd tot zaterdag 09.00 uur, heeft Qbuzz besloten de bussen in die provincies langer binnen te houden. In Friesland blijven de bussen tot zeker 11.00 uur in de remise, in Groningen tot 09.00 uur. Vrijdag reed Qbuzz de hele dag niet in het noorden vanwege de weersomstandigheden.
5 uur geledenDE BILT (ANP) - Het KNMI verlengt de duur van code oranje voor de provincies Groningen en Friesland en de Waddeneilanden tot zaterdag 09.00 uur. De weerwaarschuwing is al van kracht sinds middernacht.
9 uur geledenTILBURG (ANP) - De omstreden voorganger Tom de Wal is vrijdagavond aangehouden in Tilburg. Dat gebeurde bij een zogenoemde gebedsgenezingsdienst, die door de gemeente was verboden. Een woordvoerder van de gemeente bevestigt berichtgeving daarover van Omroep Brabant.
9 uur geledenUTRECHT (ANP) - Rijkswaterstaat stelt zaterdag vanaf 18.00 uur het zogenoemde koudeprotocol in. Dit betekent dat dit weekend extra bergers en weginspecteurs aan het werk zijn. De verwachting is dat het zaterdag en zondag behoorlijk gaat vriezen in Nederland. Het protocol geldt voor alle provincies, tot maandagochtend.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ruim zeven op de tien gemeenten maken te weinig woonruimte vrij voor statushouders. Dat blijkt uit een analyse van het ANP van de recentste cijfers van het ministerie van Binnenlandse Zaken. Minder dan een derde van de gemeenten, 98 in totaal, voldeed op 1 januari 2026 aan de taakstelling die de overheid hun oplegt.
11 uur geleden