Ziekenhuizen zagen groei in omzet, rendement en patiëntenaantal
WAARDENBURG (ANP) - De ziekenhuizen hebben het afgelopen jaar, het tweede met corona, door de bank genomen een groei gezien in omzet, rendement en patiëntenaantallen. Ondanks hogere kosten voor patiëntenzorg en personeel hebben vrijwel alle ziekenhuizen 2021 afgesloten met zwarte cijfers. Ten opzichte van 2020 stegen de omzet (met 3,7 procent) en ook het gezamenlijke rendement (met 1,6 procent ) Dat melden de inkoopcoöperatie van de zorg Intrakoop en accountantsbureau Verstegen op basis een analyse van de jaarverslagen van Nederlandse ziekenhuizen.
Ze onderzochten de cijfers van 62 ziekenhuizen, die samen meer dan 80 procent van de totale omzet van de sector uitmaken. Zij boekten in 2021 een gezamenlijk positief resultaat van 428 miljoen euro bij een omzet van 26,5 miljard. Volgens de onderzoekers is dat een rendement dat op het niveau ligt van voor corona. Dit is onder meer te danken aan de compensatie voor de extra kosten door corona en aan de toename van de patiëntenaantallen, zeggen de analisten. Er gingen in het tweede coronajaar weer veel meer mensen naar het ziekenhuis, na de daling van 14,5 procent in 2020. Het aantal bedden groeide met 2 procent tot 28.844.
Al met al zijn veel cijfers over 2021 zijn "net iets beter" dan die van een jaar eerder. Ook in het eerste coronajaar boekten de ziekenhuizen gemiddeld toch nog een positief resultaat en winsten.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De politie en de beveiliging van de Mall of the Netherlands in Leidschendam hebben zaterdagochtend een paar honderd mensen uit het winkelcentrum weggestuurd. Voor de Swatchwinkel stond een lange rij omdat daar zaterdag een nieuw horloge in de verkoop zou gaan.
5 minuten geledenHELMOND (ANP) - In Helmond is in de nacht van vrijdag op zaterdag een overleden vrouw gevonden in een huis, meldt de politie. Een man in dezelfde woning is aangehouden. Over de relatie tussen de twee en meer informatie over de omstandigheden deelt de politie momenteel nog niets.
25 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Universiteit Leiden geeft twee eeuwenoude ringen met beschreven koperen platen terug aan India. De Indiase premier Narendra Modi krijgt de 'Chola-platen' deze zaterdag ook te zien bij zijn bezoek aan Den Haag, meldt de universiteit.
54 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De storing bij het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) na de brand in een datacenter is verholpen, staat op de site. Sinds die brand, vorige week donderdag, kampte het CBS met problemen. Ook andere bedrijven die gebruikmaken van het datacenter in Almere merkten de gevolgen van de brand.
2 uur geledenHOUTEN (ANP) - De komende vier weken is het vaker warm en droger dan normaal. De kans op zomerse dagen, waarop de temperatuur minimaal 25,0 graden bedraagt, neemt volgens Weeronline toe.
3 uur geledenAPELDOORN (ANP) - De politie in Apeldoorn heeft drie mensen aangehouden nadat in de nacht van vrijdag op zaterdag ongeregeldheden uitbraken bij een rotonde aan de Laan van Maten. De onrust ontstond nadat een groep demonstranten rond middernacht daar de confrontatie met de politie zocht. Dat gebeurde na een lichtjestocht eerder op de avond, waarmee gedemonstreerd werd tegen een azc in Apeldoorn.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - Jeanine Hennis-Plasschaert stopt als gezant voor Libanon, maakten de Verenigde Naties vrijdagavond bekend. Ze krijgt een nieuwe functie: ondersecretaris-generaal voor Veiligheid en Beveiliging bij het VN-departement voor Veiligheid en Beveiliging (UNDSS). Zij volgt de Canadees Gilles Michaud op.
11 uur geleden