Ziekenhuizen vragen om meer geld; omzet daalt en kosten stijgen
UTRECHT (ANP) - De Nederlandse ziekenhuizen vragen de overheid om meer geld. De zorgomzet van de algemene ziekenhuizen is, door de vermindering van de reguliere zorg tijdens de coronacrisis, de afgelopen maanden met gemiddeld 47 procent gedaald. Dat komt neer op een bedrag van ongeveer 700 miljoen euro per maand, zegt de Nederlandse Vereniging van Ziekenhuizen (NVZ) na een eerste inventarisatie onder haar leden.
"Dat kan dus in de maanden maart, april en mei optellen tot een bedrag van circa 2,1 miljard. Daarnaast worden de totale verwachte extra kosten in verband met corona de komende tijd geschat op 3 miljard," schrijft Ad Melkert, voorzitter van de NVZ in een brief aan de vaste Kamercommissie Volksgezondheid, Welzijn en Sport. In totaal gaat het om een bedrag van 5 miljard euro.
Behalve met inkomstendervingen hebben de hospitalen te maken met extra kosten als gevolg van het coronavirus. Die worden geschat op circa een half tot 2 miljoen per maand per ziekenhuis. En dan moeten de ziekenhuizen ook nog geld (gaan) uitgeven voor een langdurige fysieke scheiding van corona- en niet-coronazorg. De kosten van een ic-plaats in een ziekenhuis bedragen volgens de NVZ 1 miljoen euro per bed.
De vereniging heeft de kwestie voorgelegd aan de Tweede Kamer.
Meer uit Binnenland
GRONINGEN (ANP) - De teller van het aantal schademeldingen na de zware aardbeving bij het Groningse Zeerijp is dinsdag opgelopen naar 2117, meldt het Instituut Mijnbouwschade Groningen (IMG). Eerder op de dag ging het nog om 1950 meldingen.
6 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De onderhandelende partijen D66 en CDA spreken woensdag met experts over stikstof, landbouw en natuur. Rob Jetten (D66), Henri Bontenbal (CDA), hun secondanten en informateur Sybrand Buma (CDA) praten eerst met twee landbouworganisaties en het Interprovinciaal Overleg (IPO), daarna met twee natuurorganisaties en als derde met specialisten van het Planbureau voor de Leefomgeving en de universiteiten van Utrecht en Wageningen. De dag wordt afgesloten met een gesprek met een afvaardiging van het ministerie van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur.
47 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft met veel ceremonieel vertoon de Saudische kroonprins Mohammed bin Salman ontvangen. Het is het eerste bezoek van de feitelijke Saudische leider aan het Witte Huis sinds de dood van journalist Jamal Khashoggi in 2018.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De term 'omvolking' is geen verboden woord in de Tweede Kamer. Dat zei zittend Kamervoorzitter Martin Bosma (PVV) in zijn speech voorafgaand aan de verkiezing voor een nieuwe Tweede Kamervoorzitter. Hij reageerde daarmee op een opmerking van Kamerlid Ralf Dekker (FVD), die zei teleurgesteld te zijn omdat Bosma als Kamervoorzitter woorden als remigratie en omvolking zou hebben verboden.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Tweede Kamerdebatten moeten niet eindeloos duren, maar voor de behandeling van wetgeving is soms echt meer tijd nodig. "Het antwoord op iedere gestelde vraag kan relevant zijn." Dat heeft aspirant-voorzitter Tom van der Lee (GroenLinks-PvdA) gezegd tijdens zijn 'sollicitatiegesprek' met de Kamer.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - VVD'er Thom van Campen belooft als hij wordt verkozen tot Kamervoorzitter om ook de "zachte geluiden" de ruimte te geven. Hij wil erop letten dat niet alleen wordt geluisterd naar uitgesproken Kamerleden, maar ook naar mensen "die nog zoekende zijn", zei de politicus dinsdagmiddag. Hij wil een voorzitter worden die "positiviteit uitstraalt".
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Rechtspraak voorziet een mogelijk "grote impact op de rechtsgang van strafzaken" door het opschorten van bezoek aan cliƫnten in zware gevangenisregimes door strafadvocaten. Een groep van 46 strafadvocaten heeft dinsdag aangekondigd die cliƫnten niet meer te bezoeken, omdat de aangescherpte veiligheidsmaatregelen in een aantal inrichtingen vertrouwelijke communicatie onmogelijk maken. De Rechtspraak roept de minister van Justitie en Veiligheid op "oog te hebben voor de zorgen van de advocatuur en op zoek te gaan naar een voor alle partijen werkbare oplossing".
1 uur geleden