Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ziekenhuizen stellen operaties uit vanwege coronadrukte

Ziekenhuizen stellen operaties uit vanwege coronadrukte

AMSTERDAM (ANP) - Meerdere ziekenhuizen in het land gaan operaties uitstellen vanwege het toenemende aantal coronapatiënten dat ze moeten behandelen. De negen ziekenhuizen in Noord-Nederland zijn hiertoe genoodzaakt, net als het Amsterdamse OLVG.

Planbare zorg, zoals operaties voor een liesbreuk, een heupoperatie of het zetten van een prothese, moet ruimte maken voor Covid-zorg, zegt een woordvoerster van het Acute Zorgnetwerk Noord Nederland (AZNN) namens de ziekenhuizen in Groningen, Friesland en Drenthe. Ook het OLVG meldt dat operaties voor aandoeningen die niet levensbedreigend zijn en later uitgevoerd kunnen worden, niet doorgaan. Voor zowel het noorden als Amsterdam is nog onduidelijk om hoeveel operaties het gaat. Het AZNN gaat ervan uit dat de maatregel per direct voor in ieder geval twee weken van kracht zal zijn.

De ziekenhuizen voeren nog wel acute zorg uit en zorg die binnen zes weken moet plaatsvinden om verdere gezondheidsschade te beperken, aldus de AZNN-woordvoerster.

Voor het OLVG betekent dit dat het nog wel alle poliklinische behandelingen, dagbehandelingen en urgente operaties uitvoert, net als verloskundige en oncologische zorg. Patiënten van wie de zorg niet doorgaat, worden persoonlijk op de hoogte gebracht door het OLVG.

Meer uit Gezond

Politiek Noord-Holland zet gezondheid centraal in provinciebeleid

HAARLEM (ANP) - De Noord-Hollandse politiek heeft gezondheid een centrale plek gegeven in het provinciale beleid. Een meerderheid van Provinciale Staten (48-4) stemde in met het voorgestelde beleidskader, waarin staat dat een gezonde leefomgeving "volwaardig moet worden meegewogen" bij alle keuzes die de provincie maakt. Alleen PVV en Forum voor Democratie stemden tegen.

3 uur geleden
Boetes voor uitbuiting Indonesische verpleegkundigen

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse Arbeidsinspectie legt boetes op van in totaal zo'n 700.000 euro aan een hogeschool in Noord-Brabant en twee zorginstellingen uit Flevoland en Drenthe. De organisaties zouden volgens de inspectie tientallen Indonesische verpleegkundigen onder valse voorwendselen naar Nederland hebben gehaald om hier te werken.

9 uur geleden
Studie: kwaliteit van kraamzorg staat onder druk

DEN HAAG (ANP) - De kwaliteit van de kraamzorg staat onder druk. Door stijgende personeelstekorten krijgen zwangeren en kraamvrouwen steeds minder uren dan ze nodig hebben. Dat brengt risico's met zich mee, vooral voor vrouwen in een kwetsbare situatie. Dat meldt de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd op basis van onderzoek door het RIVM, Zorginstituut Nederland en toezicht van de inspectie zelf.

4 dagen geleden
Vrouwen vallen vaker en langer uit door stress

SON (ANP) - In 2025 was het verzuim door stressklachten bij vrouwen twee keer zo hoog als bij mannen. Dat blijkt uit cijfers van arbodienstverleners ArboNed en HumanCapitalCare.

4 dagen geleden
Huisartsenvereniging kritisch over nieuwe website voor abortuspil

UTRECHT (ANP) - Huisartsenvereniging LHV is kritisch over een nieuwe website voor abortuszorg, thuisabortus.nl. Via de site kunnen mensen die kort zwanger zijn, maar dat niet willen, een recept krijgen voor de abortuspil. De Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) benadrukt dat het online verstrekken van medicatie in principe toegestaan is. Wel onderzoekt de inspectie of de site zich aan de wet- en regelgeving houdt.

5 dagen geleden
RIVM: griepepidemie voorbij

BILTHOVEN (ANP) - De griepepidemie is voorbij, meldt het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM). Het aantal mensen dat afgelopen week de huisarts bezocht met acute luchtwegklachten is opnieuw gedaald. Ook het aantal afgenomen monsters waarin het griepvirus is aangetroffen, lag een stuk lager dan een week eerder.

1 week geleden
Hooikoortsklachten nemen af na weken van stijging

UTRECHT (ANP) - Het aantal mensen met hooikoortsklachten nam vorige week af. Dat meldt onderzoeksinstituut Nivel op basis van nieuwe cijfers. Afgelopen week meldden zich 145 op de 100.000 mensen met hooikoortsklachten bij een huisarts. Het cijfer van een week eerder is bijgesteld naar 177.

1 week geleden