
Ziekenhuizen sluiten samen aan bij Rotterdams klimaatakkoord
ROTTERDAM (ANP) - Ziekenhuizen en een revalidatiecentrum hebben zich aangesloten bij het Rotterdamse Klimaatakkoord. "Ieder ziekenhuis had natuurlijk al initiatieven om duurzamer te werken", vertelt een woordvoerster van het Maasstad Ziekenhuis in Rotterdam-Zuid. "Nu bundelen we onze krachten om milieuvervuiling en onze uitstoot te verminderen."
De zogeheten klimaattafel over de gezondheidszorg is een initiatief van duurzaamheidswethouder Arno Bonte van de gemeente Rotterdam. "Zorginstellingen en ziekenhuizen verbruiken samen veel energie, voedsel en grondstoffen. De sector is verantwoordelijk voor zo’n 7 procent van de totale CO2-uitstoot en dat leidt tot negatieve effecten voor de gezondheid van mens en milieu", aldus de wethouder.
De woordvoerster van het Maasstad Ziekenhuis noemt het heel belangrijk dat een ziekenhuis zich inzet voor een gezondere leefomgeving. "Door ons als ziekenhuis nu nog actiever te gaan inzetten om bijvoorbeeld de uitstoot van CO2 te verminderen, zie je dat dit weer een positief effect kan hebben op de leefomgeving en die van de Rotterdammers."
Medisch afval
Het Maasstad Ziekenhuis, Erasmus MC, Ikazia, Oogziekenhuis Rotterdam, Franciscus Gasthuis & Vlietland en zorginstelling Rijndam Revalidatiecentrum schoven aan bij de klimaattafel. Een van de doelen is om minder afval te produceren. Zo wordt 80 procent van de uitstoot van de uitstoot van de ziekenhuizen veroorzaakt door de verwerking van medisch afval. Per jaar produceren de operatiekamers zo'n 1,3 miljoen kilo medisch afval, zoals mondmaskers, medische instrumenten en operatielakens.
Het Klimaatakkoord werd in 2019 gesloten tussen bedrijven en organisaties en de Rotterdamse gemeente. De bedoeling is om Rotterdam klimaatneutraal te maken. Rotterdam was een van de eerste steden die daarmee achter het klimaatakkoord van Parijs ging staan. Amsterdam heeft sinds begin 2020 ook een plan gemaakt om de stad klimaatneutraal te maken.
Symbolische noodtoestand
In september afgelopen jaar riep Rotterdam de symbolische noodtoestand uit. Volgens het stadsbestuur van de havenstad moet er meer actie worden ondernomen om de klimaatcrisis aan te pakken. Ook andere steden zoals Amsterdam en Utrecht hadden toen de noodtoestand al uitgeroepen.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De koets met het koningspaar wordt voor het eerst bestuurd door een vrouw. De eerste koetsier zit op de glazen koets met daarin koning Willem-Alexander, koningin Máxima en prinses Amalia.
4 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het demonstratievak langs de route van de glazen koets in Den Haag is bij het begin van de rijtoer grotendeels leeg. In het vak staat alleen Max van den Berg, beter bekend als de fakkeldrager die in 2022 met een brandende fakkel voor het huis van toenmalig D66-leider Sigrid Kaag stond. De politie houdt een oogje in het zeil.
6 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het stuk plastic dat in de bovenleiding is gewaaid tussen Gouda Goverwelle en Den Haag Centraal kan tussen 13.00 uur en 14.30 uur worden verwijderd, zegt ProRail dinsdag. De spoorbeheerder verwacht dat de treinen kort daarna weer volgens de dienstregeling kunnen rijden.
58 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Asieladvocaat Wil Eikelboom noemt het "dubieus" dat de Nederlandse overheid dinsdagochtend een groep Syriërs liet terugkeren naar het land. Volgens het ministerie van Asiel en Migratie zijn de Syriërs vrijwillig vertrokken, maar Eikelboom plaatst daar kanttekeningen bij. "Dat moet wel een keuze zijn die gebaseerd is op de juiste feiten en motieven. Dus niet op basis van een uitzichtloos bestaan in een azc, jarenlang wachtend op een beslissing over asielaanvraag en gezinshereniging."
1 uur geledenBEVERWIJK/HEEMSKERK/HAARLEM (ANP) - Een derde verdachte is maandagavond aangehouden voor betrokkenheid bij een ernstige mishandeling en beroving tijdens het conflict tussen jeugdgroepen in Heemskerk, Beverwijk en Haarlem. De politie maakte dinsdag niet bekend wie de verdachte is en waar deze woont.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In de Koninklijke Schouwburg in Den Haag komen de eerste politici en gasten aan voor de troonrede van de koning. De zogeheten Verenigde Vergadering van de Staten-Generaal begint om 13.00 uur. Kamerleden worden onder meer met bussen gebracht.
1 uur geledenHELLEVOETSLUIS/SPIJKENISSE (ANP) - De politie heeft dinsdag twee mannen van 30 en 35 jaar uit Hellevoetsluis en Spijkenisse opgepakt voor afpersing. De politie vermoedt dat ze gebruikers van de sekswebsite Kinky.nl "op grote schaal" hebben afgeperst en denkt dat ze door het hele land honderden slachtoffers hebben gemaakt. De twee hebben vermoedelijk tienduizenden euro's verdiend aan hun acties.
1 uur geleden