Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ziekenhuizen schalen beveiliging op door agressie van bezoekers

Ziekenhuizen schalen beveiliging op door agressie van bezoekers

NIEUWEGEIN (ANP) - Ziekenhuispersoneel heeft steeds vaker te maken met agressie en bezoekers die zich niet aan de coronamaatregelen houden. Zestig procent van de verpleegkundigen en verzorgenden zegt dat agressie en wangedrag het afgelopen halfjaar is toegenomen. Dat blijkt uit een enquête van beroepsvereniging NU'91 onder 1200 medewerkers en een rondgang van BNR langs diverse ziekenhuizen.

Een kwart van het personeel geeft aan ook te maken te krijgen met fysiek geweld. "Het gaat soms heel ver. Van schelden en dreigementen tot aan duwen, schoppen en slaan", zegt teamleider Michel van Erp van NU'91. "In sommige instellingen is de beveiliging opgeschaald."

Uit de enquête blijkt dat bezoekers moeite hebben zich te houden aan de mondkapjesplicht en het houden van afstand. "Het zorgpersoneel spreekt je daar binnen de ziekenhuismuren op aan. En dat stuit regelmatig op weerstand en lokt agressie uit."

De belangenorganisatie hoopt dat ziekenhuizen hun medewerkers in bescherming nemen, en dat misdragingen van bezoekers stevig worden aangepakt door justitie. Van Erp: "We hopen dat het zorgpersoneel zichzelf blijft uitspreken tegen dit geweld. Elke vorm van agressie richting deze groep is volstrekt ontoelaatbaar."

Meer uit Binnenland

Opnieuw protest in Loosdrecht, maar wel verder weg van opvang

LOOSDRECHT (ANP) - In Loosdrecht wordt woensdagavond opnieuw gedemonstreerd tegen de noodopvang van asielzoekers in het gemeentehuis. De ruim 150 demonstranten staan vanwege een noodverordening en een veiligheidsrisicogebied die door de gemeente zijn ingesteld iets verderop.

1 uur geleden
LAKS: veel geluidsoverlastklachten examens gaan over fatbikes

UTRECHT (ANP) - Bijna een derde van de 430 klachten die het Landelijk Aktie Komitee Scholieren (LAKS) tot nu toe heeft binnengekregen over geluidsoverlast gaat over fatbikes. Dat zegt bestuurslid en woordvoerder Inass Jagour. Het gaat bijvoorbeeld om alarmen van fatbikes op het schoolplein.

1 uur geleden
VNG wil spoedoverleg met kabinet over 'terreur' bij azc-protesten

UTRECHT (ANP) - De Vereniging van Nederlandse Gemeenten wil een spoedoverleg met het kabinet over de rellen en ongeregeldheden die plaatsvonden tijdens demonstraties tegen de opvang van asielzoekers. De VNG heeft het zelfs over "vormen van terreur en intimidatie". Overleg is volgens de gemeenten nodig om te kijken "welke aanvullende maatregelen noodzakelijk zijn om verdere escalatie te voorkomen, de uitvoerbaarheid van de opvangopgave overeind te houden en gemeenten te ondersteunen".

1 uur geleden
Cruiseschip Hondius nu naar verwachting maandag in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Het cruiseschip m/v Hondius komt naar verwachting maandag aan het einde van de ochtend aan in de Rotterdamse haven. Dat melden rederij Oceanwide Expeditions en het Havenbedrijf Rotterdam. Eerder was de verwachting dat het schip in de nacht van zondag op maandag zou aankomen.

1 uur geleden
Noodverordening rond gemeentehuis in Loosdrecht

LOOSDRECHT (ANP) - In een deel van Loosdrecht geldt een noodverordening. Zo mogen mensen alleen in de buurt van het gemeentehuis komen wanneer ze "een aantoonbaar redelijk doel" hebben om daar te zijn.

3 uur geleden
ANWB: drukste spits van het jaar met 1046 kilometer file

DEN HAAG (ANP) - Met 1046 kilometer file op de Nederlandse wegen werd het woensdag de drukste spits van dit jaar, meldde de ANWB. Er werd al gerekend op een extra drukke avondspits doordat veel mensen een paar vrije dagen hebben en op pad gaan in de dagen rond Hemelvaart.

4 uur geleden
ECDC: quarantaine nodig bij deel passagiers KLM-vlucht

STOCKHOLM (ANP) - Het is belangrijk dat een deel van de passagiers die op dezelfde vluchten zaten als een Nederlandse vrouw met het hantavirus in quarantaine gaat. Dat zei Gianfranco Spiteri van de Europese gezondheidsdienst ECDC woensdag tijdens een persbijeenkomst.

4 uur geleden