Ziekenhuizen: ruimte voor meer loon is beperkt
DEN HAAG (ANP) - Ziekenhuizen hebben naar eigen zeggen slechts "zeer beperkt" ruimte voor loonsverhogingen. "Dat kan iedereen zien die leest hoe de financiële situatie van ziekenhuizen is", zegt voorzitter Ad Melkert van de Nederlandse Vereniging van Ziekenhuizen (NVZ). "We zitten in een te krappe jas. Maar misschien zit ergens in de plooien nog wat ruimte", zei hij woensdagochtend op Radio 1.
Een fors deel van het personeel staakt woensdag voor betere arbeidsvoorwaarden, waaronder meer loon. Het is de eerste landelijke ziekenhuisstaking ooit in Nederland.
Melkert zegt dat al "heel wat stappen zijn gezet", zoals extra beloning voor onregelmatige diensten. Hij zei dat verpleegkundigen die zulke diensten veel draaien er over een periode van twee jaar ruim 10 procent op vooruit kunnen gaan. "Maar er zijn grenzen en die zijn gegeven door de financiële ruimte die de politiek geeft", zegt de voorzitter van de NVZ. "Ga ja daar overheen, dan breng je ziekenhuizen in gevaar."
Volgens Melkert zou de politiek dus met meer geld over de brug moeten komen. "Uiteindelijk zijn de acties van vandaag gericht aan de hele samenleving. Wat willen we samen opbrengen voor goede zorg?"
Meer uit Gezond
DEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil met een rookverbod bij kinderspeelplaatsen "een norm stellen", zei zorgminister Sophie Hermans vrijdag. Het gaat er volgens de VVD-minister om dat duidelijk wordt gemaakt waar het normaal is om te roken en waar niet.
4 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Minder jongeren kregen jeugdzorg in de eerste helft van dit jaar, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In de eerste helft van 2026 ontvingen ruim 392.000 jongeren een vorm van jeugdzorg. Een jaar eerder waren dat er nog ruim 412.000, een daling van 5 procent.
4 dagen geledenLEIDEN (ANP) - De Nederlandse Transplantatiestichting is blij met de stijging van het aantal geregistreerde orgaandonoren, laat een woordvoerder weten. Woensdag maakte het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) bekend dat 8,2 miljoen volwassenen als orgaandonor staan geregistreerd, ruim 90.000 meer dan een jaar eerder.
6 dagen geledenUTRECHT (ANP) - Vier op de tien zorgmedewerkers zeggen dit jaar een griepprik te halen. Dat blijkt uit een onderzoek onder iets minder dan duizend personen van beroepsvereniging Verpleegkundigen & Verzorgenden Nederland (V&VN). Meer dan de helft van de invullers gaf aan dit niet van plan te zijn; 5 procent wist het nog niet.
6 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - In totaal stonden er aan het begin van dit jaar 8,2 miljoen volwassenen geregistreerd als orgaandonor, ruim 90.000 meer dan een jaar eerder. Deze stijging komt enkel doordat mensen vaker geen keuze maken. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van het aantal registraties in het Donorregister op 1 januari 2026. Sinds de Donorwet in 2020 werd gewijzigd, worden Nederlanders die geen keuze maken vanaf 18 jaar automatisch geregistreerd als orgaandonor.
6 dagen geledenNIEUWEGEIN (ANP) - De uitbraak van vogelgriep bij een legpluimveebedrijf in het Groningse Lutjegast komt niet onverwacht, maar het lijkt er vooralsnog op dat er minder van het virus rondwaart dan voorgaande jaren. Dat zegt voorzitter Kees de Jong van brancheorganisatie AVINED. "We hopen op een wat rustiger vogelgriepseizoen."
1 week geledenDEN HAAG (ANP) - Vooral mensen met een laag inkomen sporten minder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van nieuw onderzoek. Tegelijkertijd ziet het statistiekbureau dat het verschil met de hogere inkomens groeit.
1 week geleden