'Ziekenhuizen in regio Parijs binnen 48 uur overvol'
PARIJS (ANP/RTR) - Parijse ziekenhuizen kunnen de behandeling van het stijgend aantal coronapatiënten binnen 48 uur niet meer aan. Deze waarschuwing deed de voorzitter van de Franse ziekenhuisfederatie Frédéric Valletoux. Hij vraagt om hulp uit andere delen van het land, "omdat wat in het oosten gebeurt nu in Parijs staat te gebeuren".
In de regio Parijs, het Île-de-France, zijn meer dan een kwart van de 29.000 besmettingen in het land geconstateerd. Bijna 1300 patiënten liggen er op intensivecareafdelingen.
Valletoux verwees naar de nijpende toestand in twee oostelijke departementen langs de Rijn, waar het leger hielp om patiënten naar andere delen van het land te brengen. De ziekenhuizen zijn er vol. Het leger bouwde in Mulhouse ook een noodhospitaal op een parkeerterrein van een ziekenhuis.
In Frankrijk zijn al circa 1700 mensen aan de gevolgen van het virus bezweken. In april wordt een piek verwacht in het aantal besmettingen. Premier Edouard Philippe zei vrijdag dat het land nog "een extreem grote stijging" van het aantal patiënten te wachten staat de komende dagen.
Meer uit Buitenland
TEL AVIV (ANP/RTR) - Het Israëlische leger heeft vrijdagochtend de inwoners van de plaats Sajd in Zuid-Libanon opgeroepen om te evacueren. "De activiteiten van Hezbollah dwingen het Israëlische leger om in het dorp krachtig op te treden", aldus de woordvoerder van het leger op X.
24 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse Revolutionaire Garde zegt vrijdag raketten en drones te hebben afgevuurd op militaire en energiedoelwitten in Israël en de Golfstaten. Dat meldt het Iraanse persagentschap Fars op basis van een verklaring.
29 minuten geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - Het Israëlische leger heeft vrijdagochtend gemeld dat het luchtaanvallen heeft uitgevoerd op de Iraanse hoofdstad Teheran.
3 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft meer militairen nodig voor in Zuid-Libanon, meldde legerwoordvoerder Effie Defrin donderdag in een televisietoespraak. Die zijn volgens hem hard nodig voor de bufferzone die Israël aan het creëren is.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De VS schorten de aanvallen op Iraanse energievoorzieningen tien dagen langer op, tot 6 april. Dat zegt de Amerikaanse president Donald Trump op zijn kanaal Truth Social. Volgens Trump volgt het besluit op een verzoek vanuit Iran. De onderhandelingen met dat land zouden "zeer goed verlopen", aldus Trump.
9 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk is niet onder druk gezet bij het besluit om Zuid-Afrika niet uit te nodigen voor een bijeenkomst van de G7 in juni, heeft buitenlandminister Jean-Noël Barrot benadrukt in de marge van een overleg van de G7. De Zuid-Afrikaanse president Cyril Ramaphosa zei eerder op donderdag dat zijn uitnodiging was ingetrokken, volgens hem onder druk van de VS.
10 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - The Academy of Motion Picture Arts and Sciences, de organisatie achter de Oscars, neemt na 27 jaar afscheid van het wereldberoemde Dolby Theatre in Los Angeles. Vanaf 2029 worden de filmprijzen een paar kilometer verderop uitgereikt in het Peacock Theater, onderdeel van evenementencomplex L.A. Live.
10 uur geleden