Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Ziekenhuizen in regio Parijs binnen 48 uur overvol'

'Ziekenhuizen in regio Parijs binnen 48 uur overvol'

PARIJS (ANP/RTR) - Parijse ziekenhuizen kunnen de behandeling van het stijgend aantal coronapatiënten binnen 48 uur niet meer aan. Deze waarschuwing deed de voorzitter van de Franse ziekenhuisfederatie Frédéric Valletoux. Hij vraagt om hulp uit andere delen van het land, "omdat wat in het oosten gebeurt nu in Parijs staat te gebeuren".

In de regio Parijs, het Île-de-France, zijn meer dan een kwart van de 29.000 besmettingen in het land geconstateerd. Bijna 1300 patiënten liggen er op intensivecareafdelingen.

Valletoux verwees naar de nijpende toestand in twee oostelijke departementen langs de Rijn, waar het leger hielp om patiënten naar andere delen van het land te brengen. De ziekenhuizen zijn er vol. Het leger bouwde in Mulhouse ook een noodhospitaal op een parkeerterrein van een ziekenhuis.

In Frankrijk zijn al circa 1700 mensen aan de gevolgen van het virus bezweken. In april wordt een piek verwacht in het aantal besmettingen. Premier Edouard Philippe zei vrijdag dat het land nog "een extreem grote stijging" van het aantal patiënten te wachten staat de komende dagen.

Meer uit Buitenland

Legerchef Israël: terugtrekkingslijn in Gaza is 'nieuwe grens'

JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische legerchef Eyal Zamir heeft gezegd dat de demarcatielijn waarachter Israëlische troepen zich in Gaza hebben teruggetrokken een "nieuwe grens" is. Dat zei Zamir tegen Israëlische reservisten in de Palestijnse Gazastrook, aldus een militaire verklaring.

54 minuten geleden
Oekraïense aanvoerroute onbegaanbaar door Russische aanval op dam

PETSJENIHY (ANP/DPA) - Rusland heeft met een raketaanval een dam in de regio Charkiv geraakt, meldt de burgemeester van het nabijgelegen Petsjenihy. Daardoor is een belangrijke aanvoerroute voor het Oekraïense leger onbegaanbaar geworden.

1 uur geleden
Waterlekkage in Louvre beschadigt boeken over Egyptische oudheid

PARIJS (ANP/AFP/RTR) - Een waterlekkage vorige maand heeft honderden boeken beschadigd op de afdeling Egyptische oudheid van het Louvre in Parijs. Volgens adjunct-directeur Francis Steinbock van het Franse museum gaat het om "boeken die door egyptologen worden geraadpleegd".

2 uur geleden
Benin meldt 14 arrestaties om poging tot staatsgreep

COTONOU (ANP/RTR/AFP) - Een woordvoerder van de regering in Benin zegt dat veertien mensen zijn opgepakt voor de couppoging, die volgens de autoriteiten is mislukt. Militairen claimden eerder op nationale televisie dat ze de macht in het West-Afrikaanse land hadden overgenomen, maar de regering ontkent dat.

3 uur geleden
Netanyahu verwacht dat tweede fase bestand snel ingaat

JERUZALEM (ANP/AFP) - Volgens de Israëlische premier Benjamin Netanyahu zal de tweede fase van het staakt-het-vuren in de Gazastrook waarschijnlijk "zeer binnenkort" ingaan. Hij zei tijdens een persconferentie met de Duitse bondskanselier Friedrich Merz dat de eerste fase is afgerond, maar dat de tweede fase wel moeilijker zal worden.

5 uur geleden
Tientallen doden in Soedan na droneaanval op ziekenhuis en crèche

KALOGI (ANP/AFP) - Bij een droneaanval op de Soedanese stad Kalogi zijn tientallen mensen gedood, melden lokale autoriteiten. De paramilitaire Rapid Support Forces (RSF) of een van hun bondgenoten zouden een ziekenhuis en een crèche hebben geraakt en nog een keer hebben geschoten toen mensen kinderen probeerden te redden uit het gebouw.

7 uur geleden
Deel luchthaven Heathrow afgesloten na melding incident met gas

LONDEN (ANP) - De politie heeft volgens plaatselijke media de toegang tot de Londense luchthaven Heathrow geblokkeerd, nadat er in of bij een terminal melding was dat er een soort gas zou zijn verspreid. Brandweer en politie zijn in grote getale uitgerukt. Volgens de nieuwssite MyLondon zijn ook buslijnen en treinen vanuit Londen tijdelijk stilgelegd.

8 uur geleden