Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ziekenhuizen hebben het druk met griep en andere virussen

Ziekenhuizen hebben het druk met griep en andere virussen

DEN HAAG (ANP) - Ziekenhuizen hebben het druk als gevolg van het grote aantal patiënten met een luchtweginfectie, zoals griep. Het lukt tot dusver nog om de gevolgen voor patiënten te beperken, maar dat vraagt wel extra inzet van het zorgpersoneel, zo blijkt uit een rondgang van het ANP.

"Een cocktail van virussen", noemt een woordvoerder van het ziekenhuis Rijnstate in Arnhem de situatie. Naast het griepvirus komen ook veel mensen met corona en het RS-virus naar de spoedeisende hulp (SEH). Omdat zij apart van elkaar verpleegd moeten worden, zodat ze elkaar niet aansteken, is de druk op het personeel hoog. Mensen werken extra, of er wordt personeel ingehuurd. "We trekken alles uit de kast." Operaties hoeven nog niet te worden afgezegd in Rijnstate, maar het kan wel zijn dat patiënten op de SEH wat langer moeten wachten voordat ze aan de beurt zijn.

Ook andere ziekenhuizen, zoals het Bravis ziekenhuis in Roosendaal, het Antonius in Sneek en het Martini Ziekenhuis in Groningen zeggen dat personeel als gevolg van de drukte extra werkt. In onder meer het Isala in Zwolle en het St Antonius Ziekenhuis in Utrecht neemt ook het ziekteverzuim onder zorgpersoneel toe.

Spoedopnames

Weinig ziekenhuizen hoeven op dit moment nog operaties uit te stellen omdat het te druk is. Zo meldt een woordvoerster van het Slingeland Ziekenhuis in Doetinchem dat zoveel mogelijk wordt geprobeerd het uitstellen van ingrepen te voorkomen en dat dat tot dusver "aardig lukt". Wel wordt regelmatig gekeken of geplande ingrepen nog kunnen doorgaan. Ook in het Erasmus MC in Rotterdam gebeurt dat. "De afgelopen dagen zagen we op de verpleegafdelingen bijvoorbeeld een toename van het aantal spoedopnames, niet alleen door griep en covid, maar ook door andere aandoeningen", meldt een woordvoerster. "Daardoor ligt het ziekenhuis helemaal vol en moeten we voor morgen de operatie van een aantal patiënten uitstellen." Het ziekenhuis benadrukt wel dat de situatie per dag kan verschillen: "woensdag kan het ok-programma zomaar weer normaal verlopen."

Meerdere ziekenhuizen wijzen erop dat ook de situatie in andere delen van de zorg ertoe bijdraagt dat het druk is. Als er geen plek is in een verpleeghuis, kan een patiënt die een ziekenhuisbed bezet houdt soms niet weg. "Hierdoor stagneert ook de uitstroom van patiënten vanuit ons ziekenhuis", aldus een woordvoerster van het Groene Hart Ziekenhuis in Gouda.

Meer uit Gezond

Producent borstimplantaten niet aansprakelijk voor ziektes

AMSTERDAM (ANP) - De producent van borstimplantaten Allergan is niet verantwoordelijk voor de ziektes die vrouwen hebben gekregen nadat zij de implantaten hadden laten plaatsen, zo oordeelt de rechtbank. Vrouwenrechtenorganisatie Bureau Clara Wichmann had de zaak aangespannen.

17 uur geleden
NPV teleurgesteld in meerderheid voor initiatiefwet embryokweek

VEENENDAAL (ANP) - De Nederlandse Patiënten Vereniging (NPV) is teleurgesteld in de Kamermeerderheid die dinsdagmiddag voor de initiatiefwet voor embryokweek stemde. Dat zegt directeur Bert-Jan Heusinkveld. "Daarmee gaat wel een wissel om. Leven wordt nu gekweekt om instrumenteel gebruikt te worden. Het gaat niet meer over het leven van het embryo, maar de dienst van het embryo voor onderzoeksdoelen", aldus de directeur van de christelijke organisatie.

1 dag geleden
Zuyderland: in 2031 vleugel voor acute zorg in Sittard-Geleen

HEERLEN (ANP) - Het Zuyderland-ziekenhuis in Limburg komt met een nieuwe vleugel voor acute zorg in Sittard-Geleen. Deze opent naar verwachting in 2031, meldt het ziekenhuis. Deze zorg verdwijnt dan uit de vestiging in Heerlen, zoals al eerder bekend was.

1 dag geleden
Artsen vragen in brief aan informateur om PFAS-verbod

DEN HAAG (ANP) - Artsen roepen in een open brief aan informateur Rianne Letschert het nieuwe kabinet op om de productie, lozing en het gebruik van PFAS te verbieden. "Dat is goed voor de mens, de toekomstbestendigheid van de zorg en de schatkist", aldus de ondertekenaars, onder wie intensivist Diederik Gommers, longarts Wanda de Kanter en huisarts en voorzitter Groene Zorg Alliantie Evelyn Brakema.

1 dag geleden
Tata Steel moet gezondheidswinst verduurzaming duidelijker maken

UTRECHT (ANP) - Tata Steel moet duidelijker maken hoeveel impact geplande miljardeninvesteringen in het productieproces hebben op de gezondheid van omwonenden. Dat staat in een tussentijds advies van de Commissie voor de milieueffectrapportage (MER), die op verzoek van de provincie Noord-Holland het verduurzamingsplan van het staalbedrijf heeft beoordeeld. Volgens de commissie ontbreken in het ingediende MER "belangrijke cijfers en verklaringen" over processen en de impact op het milieu en de leefomgeving.

1 dag geleden
Nivel: minder rokers zoeken sinds corona hulp bij huisarts

UTRECHT (ANP) - Sinds corona gaan minder mensen naar de huisarts om van een rookverslaving af te komen. Dat komt naar voren uit onderzoek van het kennisinstituut Nivel naar de huisartsenzorg tijdens en na de coronapandemie.

5 dagen geleden
Geen toename van buikklachten door besmet water in Utrecht

UTRECHT (ANP) - Het besmette drinkwater in de regio Utrecht heeft er niet voor gezorgd dat meer mensen met buikklachten naar de huisarts gingen. Dat meldt onderzoeksbureau Nivel. Op 1 november werd bekend dat het drinkwater in en rond Utrecht de darmbacterie enterokokken bevatte, drie dagen later was het weer schoon en veilig om te drinken.

6 dagen geleden