Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Ziekenhuizen gaan vaccinaties snel opmaken'

'Ziekenhuizen gaan vaccinaties snel opmaken'

DEN HAAG (ANP) - Onder het medisch zorgpersoneel is er veel belangstelling om zich te laten vaccineren. Meerdere ziekenhuizen verwachten voor het einde van deze week hun woensdag ontvangen lading vaccins al opgemaakt te hebben.

In de regio Noord-Holland/Flevoland zijn nog niet alle ziekenhuizen begonnen met vaccineren. Toch verwacht het Regionaal Overleg Acute Zorg (ROAZ), verantwoordelijk voor de coördinatie van de vaccindoses in die twee provincies, dat de vaccins daar snel op zullen zijn. "Bijna elk ziekenhuis zal vanwege het beperkte aantal vaccinaties de voorraad vrij snel opmaken."

Het ROAZ uit de regio Brabant verwacht dat de lading van duizend vaccins er uiterlijk donderdag al doorheen is. "Er heerst heel veel belangstelling onder het personeel, de intekenlijsten waren in no-time vol", zegt een woordvoerder.

UMC

In het Amsterdam UMC krijgen woensdag ongeveer 200 medewerkers een injectie. Het LUMC Leiden prikt per dag ongeveer 150 tot 200 medewerkers, tot en met zaterdag. Het Isala ziekenhuis in Zwolle verwacht de komende dagen enkele honderden vaccinaties te zetten.

Bij het UMC Utrecht had een derde van de medewerkers die in aanmerking komt voor vaccinatie zich twee uur na het uitsturen van de uitnodiging al aangemeld. Nadat de eerste prik rond 14.00 uur werd gezet, zijn in de loop van de dag 200 medewerkers gevaccineerd.

Medisch Spectrum Twente

In het Medisch Spectrum Twente ligt het aantal op zo'n 180 personen en in het Canisius Wilhelmina Ziekenhuis in Nijmegen op 150 ingeënte medewerkers.

In een paar dagen tijd zullen ongeveer 24.000 medewerkers van acute zorg en ongeveer 6000 ambulancemedewerkers in Nederland gevaccineerd zijn, zei Ernst Kuipers, bestuursvoorzitter van het Erasmus MC in Rotterdam en voorzitter van het Landelijk Netwerk Acute Zorg. Het Erasmus MC vaccineert woensdag 250 medewerkers.

Meer uit Binnenland

Politie zoekt op water naar vermiste tiener Milan

HEEMSKERK (ANP) - De politie zoekt onder meer met een boot op het water van Park Scheybeeck in Beverwijk naar de vermiste Milan (16). De Oekraïense jongen raakte vorige week donderdag vermist in het nabijgelegen Heemskerk. Hij heeft een verstandelijke beperking en moeite met praten.

23 minuten geleden
Droge jaarwisseling verwacht, lokaal buien mogelijk

HOUTEN (ANP) - De jaarwisseling verloopt op de meeste plaatsen droog, verwacht Weeronline. Lokaal kunnen buien voorkomen. Daarnaast is het veelal bewolkt, al komen ook wat opklaringen voor.

1 uur geleden
Drukte op wegen naar Duitsland, mogelijk veel 'vuurwerkverkeer'

DEN HAAG (ANP) - Op enkele snelwegen in het grensgebied met Duitsland is het maandagochtend druk, onder meer door grenscontroles. Ook zijn er vermoedelijk veel mensen op weg naar Duitsland om daar vuurwerk in te slaan, zegt een medewerker van ANWB Verkeersinformatie, hoewel hij een slag om de arm houdt.

1 uur geleden
Tien aanhoudingen om ongeregeldheden Amsterdamse wijk Floradorp

AMSTERDAM (ANP) - Bij ongeregeldheden in de Amsterdamse wijk Floradorp heeft de politie zondagavond tien mensen aangehouden. Negen van hen zijn inmiddels weer op vrije voeten, de tiende verdachte zat maandagochtend nog vast, laat een woordvoerder van de politie weten. Hij wordt verdacht van brandstichting.

1 uur geleden
Nog geen nieuwe zoektocht vrijwilligers naar tiener Milan gepland

HEEMSKERK (ANP) - Er is maandag geen nieuwe zoektocht naar de vermiste tiener Milan met vrijwilligers gepland, meldt de politie. Wel zoekt de politie "onverminderd" door naar de 16-jarige, die sinds vorige week donderdag vanuit Heemskerk vermist is.

2 uur geleden
Weer vogelgriep vastgesteld op pluimveebedrijf in Ysselsteyn

YSSELSTEYN (ANP) - Het vogelgriepvirus blijft om zich heen grijpen in het Limburgse Ysselsteyn. De laatste besmettingen zijn vastgesteld op een vleeskuikenbedrijf met 153.000 dieren. Om verdere verspreiding te voorkomen, worden alle kuikens gedood in opdracht van de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA).

2 uur geleden
Monumentaal aquarium Artis in juni weer open na grote renovatie

AMSTERDAM (ANP) - Het monumentale aquarium van dierentuin Artis gaat na een grootscheepse en jarenlange renovatie weer open op 13 juni 2026. De zoo in Amsterdam is tot die tijd nog druk bezig met het inrichten van alle aquaria en het opbouwen van interactieve installaties.

3 uur geleden