Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ziekenhuispersoneel legt het werk neer voor betere cao

Ziekenhuispersoneel legt het werk neer voor betere cao

UTRECHT (ANP) - Personeel van tientallen ziekenhuizen legt donderdag vanaf 08.00 uur een etmaal lang het normale werk neer. De medewerkers eisen betere cao-afspraken over onder meer hun loon.

Op afdelingen van 64 ziekenhuislocaties doet personeel alsof het een zondag is, wat betekent dat alleen spoedeisende zorg doorgaat. Hoeveel afdelingen meedoen, verschilt per ziekenhuis. Patiënten die voor donderdag een afspraak hadden staan die niet kan doorgaan, zijn daar volgens ziekenhuizen van tevoren van op de hoogte gesteld.

Personeel doet donderdag mee aan acties in de ziekenhuizen. Zo zijn er toespraken en worden in meerdere ziekenhuizen zogenoemde 'sit-ins' georganiseerd. Medewerkers gaan samen op de grond zitten, om daarmee aan te tonen hoe de werkgeversorganisatie Nederlandse Vereniging van Ziekenhuizen (NVZ) hén laat zitten.

De vakbonden eisen meer loon dan de NVZ biedt, maar ook een hogere vergoeding voor bereikbaarheidsdiensten en betere afspraken over roosters. Daarmee willen de bonden volgens CNV-bestuurder Joost Veldt "de uittocht van personeel uit de sector tegengaan".

Voorzitter van de NVZ Ad Melkert wil dat het ministerie van Volksgezondheid en de zorgverzekeraars geld bijleggen om de lonen van het zorgpersoneel te kunnen verhogen. De ziekenhuizen kunnen de geëiste loonsverhogingen niet ophoesten, zegt hij. Minister Ernst Kuipers heeft eind februari gezegd geen gehoor te geven aan Melkerts oproep.

Meer uit Binnenland

Bezoekers afgelast festival Music On kunnen geld terugkrijgen

AMSTERDAM (ANP) - Mensen met een kaartje voor het afgelaste festival Music On kunnen hun geld terugkrijgen of hun ticket inzetten om de eerstvolgende editie bij te wonen. Dat meldt organisator Loveland maandagavond. "Op dit moment zijn wij hard bezig met het opzetten van een systeem om de afhandeling omtrent tickets zo soepel en zorgvuldig mogelijk te laten verlopen."

10 minuten geleden
Cruiseschip m/v Hondius volgens planning zondag in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - De rederij achter cruiseschip m/v Hondius, OceanWide Expeditions, meldt dat het schip zondag in Rotterdam moet aankomen. Het schip vertrok maandagavond rond 19.00 uur lokale tijd vanuit Tenerife en doet er volgens de planning zes dagen over om de eindbestemming te bereiken.

26 minuten geleden
Vliegtuig naar Engeland geland op Schiphol na noodmelding

AMSTERDAM (ANP) - Op Schiphol heeft een vliegtuig rond 20.50 uur een noodlanding gemaakt vanwege een medisch noodgeval aan boord. Dat meldt een woordvoerder van de luchthaven. Het toestel van Ryanair steeg op in Warschau, Polen en had in het Engelse Leeds moeten landen.

58 minuten geleden
12 medewerkers Radboudumc preventief in quarantaine om hantavirus

NIJMEGEN (ANP) - Twaalf medewerkers van het Radboudumc, waar een patiënt met het hantavirus is opgenomen, gaan uit voorzorg in quarantaine voor zes weken. Er is gebleken dat de procedures rond de patiënt niet goed zijn gevolgd, meldt het Nijmeegse ziekenhuis. Dat benadrukt dat de kans dat ze besmet zijn geraakt klein is.

1 uur geleden
Spaanse opvarende van Hondius test positief op hantavirus

MADRID (ANP/RTR) - Een van de veertien Spanjaarden die werden geëvacueerd van het cruiseschip m/v Hondius is positief getest op het hantavirus, meldt het Spaanse ministerie van Gezondheid. Die persoon vertoont geen symptomen en verkeert in goede conditie. De overige dertien evacués hebben negatief getest.

1 uur geleden
Ook laatste evacuatievlucht van Hondius vertrokken naar Eindhoven

EINDHOVEN (ANP/AFP) - Ook het laatste vliegtuig met opvarenden van de m/v Hondius is vertrokken van het Canarische eiland Tenerife. Het toestel met Australiërs, een Nieuw-Zeelander en een Brit is onderweg naar Eindhoven. Daarvandaan zullen zij verder worden geëvacueerd.

1 uur geleden
Evacuatievlucht met opvarenden Hondius vertrokken naar Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - Een vliegtuig met opvarenden van de m/v Hondius is van Tenerife vertrokken naar Eindhoven. Maandag gingen de laatste mensen die geëvacueerd worden van boord van het cruiseschip waar het hantavirus is uitgebroken. Later op de avond vertrekt ook nog een tweede evacuatievlucht.

1 uur geleden