Ziekenhuispersoneel legt het werk neer voor betere cao
UTRECHT (ANP) - Personeel van tientallen ziekenhuizen legt donderdag vanaf 08.00 uur een etmaal lang het normale werk neer. De medewerkers eisen betere cao-afspraken over onder meer hun loon.
Op afdelingen van 64 ziekenhuislocaties doet personeel alsof het een zondag is, wat betekent dat alleen spoedeisende zorg doorgaat. Hoeveel afdelingen meedoen, verschilt per ziekenhuis. Patiënten die voor donderdag een afspraak hadden staan die niet kan doorgaan, zijn daar volgens ziekenhuizen van tevoren van op de hoogte gesteld.
Personeel doet donderdag mee aan acties in de ziekenhuizen. Zo zijn er toespraken en worden in meerdere ziekenhuizen zogenoemde 'sit-ins' georganiseerd. Medewerkers gaan samen op de grond zitten, om daarmee aan te tonen hoe de werkgeversorganisatie Nederlandse Vereniging van Ziekenhuizen (NVZ) hén laat zitten.
De vakbonden eisen meer loon dan de NVZ biedt, maar ook een hogere vergoeding voor bereikbaarheidsdiensten en betere afspraken over roosters. Daarmee willen de bonden volgens CNV-bestuurder Joost Veldt "de uittocht van personeel uit de sector tegengaan".
Voorzitter van de NVZ Ad Melkert wil dat het ministerie van Volksgezondheid en de zorgverzekeraars geld bijleggen om de lonen van het zorgpersoneel te kunnen verhogen. De ziekenhuizen kunnen de geëiste loonsverhogingen niet ophoesten, zegt hij. Minister Ernst Kuipers heeft eind februari gezegd geen gehoor te geven aan Melkerts oproep.
Meer uit Binnenland
BREDA (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft maandag bij de rechtbank in Breda twaalf jaar cel geëist tegen de 43-jarige Werner de R. voor het doden van de Tilburgse Hennie de Laat (58). Het lichaam van de vrouw werd op 23 december 2017 gevonden in een brandgang bij de Hoogvensestraat in haar woonplaats. Zij was onder meer in haar borst gestoken en haar keel was doorgesneden. "Zeer bruut geweld", aldus de officier van justitie, waarbij het slachtoffer "als oud vuil is achtergelaten".
36 minuten geledenVUGHT (ANP) - Corné H., de man die wordt verdacht van het gijzelen van drie medewerkers in de gevangenis in Vught op vrijdag, zit in die gevangenis in afzondering. Dat zegt zijn advocaat Petra Breukink. Zij zegt verder dat Corné H. een disciplinaire straf heeft gekregen.
37 minuten geledenARNHEM (ANP) - De rechtbank in Arnhem buigt zich vrijdagmiddag opnieuw over de vraag of de provincie Gelderland een zogeheten 'probleemwolf' mag laten afschieten. De Faunabescherming en Animal Rights hebben de rechter gevraagd om de opdracht hiervoor te schorsen. In mei stapten de dierenorganisaties ook al naar de rechter toen de provincie een afschotvergunning gaf, maar hun verzoek werd afgewezen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het demissionaire kabinet maakt in eerste instantie 700 miljoen euro extra vrij voor Oekraïne. Dat is een reactie op de aangenomen motie van GroenLinks-PvdA om volgend jaar 2 miljard extra uit te trekken voor de regering in Kyiv. Begin volgend jaar bekijkt het kabinet waar de rest van het geld vandaan moet komen.
2 uur geledenTER APEL (ANP) - In het aanmeldcentrum in Ter Apel verbleven het gehele weekeinde meer dan 2000 asielzoekers. Dat is boven de afgesproken grens, en daarom moet opvangorgaan COA weer dwangsommen betalen. De drukte op het terrein was zo'n twee weken onder de limiet gebleven.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In de eerste drie kwartalen van dit jaar zijn er 54.100 woningen bijgekomen. Als het laatste kwartaal hetzelfde verloopt als vorig jaar, komt het totaal dit jaar op 77.600 woningen. Dat is minder dan de 82.400 gerealiseerde woningen van vorig jaar, staat in een jaarlijks rapport van het ministerie van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening.
4 uur geledenAPELDOORN (ANP) - De politie Oost-Nederland gaat ongeveer driehonderd mensen benaderen die mogelijk zijn gedupeerd door beleggingsfraude. De politie wil ze informeren dat ze cryptogeld overmaken naar vermoedelijke oplichters, en adviseert ze daarmee te stoppen. Dat meldt de politie.
4 uur geleden