Ziekenhuisopnames België afgelopen etmaal voorbij piekdag maart
BRUSSEL (ANP/BELGA) - In België zijn de afgelopen 24 uur 689 coronapatiënten in de ziekenhuizen opgenomen. Dat is op één dag ruim meer dan op het hoogtepunt van de eerste golf, toen op 28 maart een recordaantal van 629 Covid-19-patiënten werd opgenomen. "Er is dringend actie nodig", zegt viroloog Steven Van Gucht die de cijfers op basis van de dagelijkse rapportering van de ziekenhuizen bekendmaakte. "Het wordt heel warm in de ziekenhuizen".
In totaal liggen op dit moment 5554 patiënten met Covid-19 in het ziekenhuis. Op het hoogtepunt van de eerste golf lagen er op 7 april in totaal 5715 personen in het ziekenhuis. Van Gucht denkt dat dat record donderdag ook sneuvelt.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/RTR) - Iran heeft zijn luchtruim heropend na een sluiting van bijna vijf uur vanwege mogelijke militaire acties van de Verenigde Staten.
3 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - De Veiligheidsraad van de Verenigde Naties komt donderdagmiddag samen om de situatie in Iran te bespreken. Dat heeft de voorzitter van de raad laten weten.
4 uur geledenPARIJS (ANP/DPA) - De eerste Franse militairen die het land naar Groenland stuurt, zijn vertrokken. Dat heeft president Emmanuel Macron aangekondigd. Hij maakte niet bekend om hoeveel militairen het gaat, maar zei wel dat er meer zullen volgen.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft in een interview met persbureau Reuters uitgehaald naar de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Volgens Trump is het niet Rusland, maar Oekraïne dat een vredesakkoord in de weg staat.
5 uur geledenAUSTIN (ANP/AFP) - Het platform X van Elon Musk neemt maatregelen om te voorkomen dat AI-chatbot Grok beelden genereert waarop echte mensen zijn uitgekleed. Het bedrijf kondigde de ingreep alleen aan voor landen waar het delen van dergelijke beelden in strijd is met de wet.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Republikeinen in de Amerikaanse Senaat hebben het nagenoeg onmogelijk gemaakt voor de initiatiefnemers van een resolutie die de macht van president Donald Trump zou inperken bij militair ingrijpen in Venezuela. Na een procedurele ingreep zouden er meer stemmen voor de resolutie nodig zijn dan er medestanders zijn.
7 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - De executie van een Iraanse demonstrant die volgens ngo's en het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken woensdag zou plaatsvinden, is uitgesteld. Dat heeft mensenrechtenorganisatie Hengaw bekendgemaakt.
7 uur geleden