Ziekenhuisdirecteur Gaza noemt evacuatiebevel 'bijna onmogelijk'
BEIT LAHIYA (ANP/RTR) - De directeur van het Kamal Adwan-ziekenhuis in Beit Lahiya in Gaza kreeg zondag te horen dat hij van Israël zijn ziekenhuis moet sluiten en de patiënten moet evacueren. Dat liet hij weten aan persbureau Reuters. Directeur Hussam Abu Safiya noemt die taak "bijna onmogelijk". Er zijn volgens hem onvoldoende ambulances om de patiënten elders naartoe te brengen.
Het Kamal Adwan-ziekenhuis is het laatste dat nog open is in het noordelijke deel van de Gazastrook. Het werd eerder al meermaals aangevallen door Israël.
"We hebben momenteel bijna vierhonderd burgers in het ziekenhuis, inclusief baby's op de neonatale afdeling. Hun leven is afhankelijk van zuurstof en couveuses", zei hij tegen Reuters. "We kunnen hen niet veilig evacueren zonder hulp, apparatuur en tijd." Op het moment dat Safiya contact had met het persagentschap werd er volgens hem hevig gebombardeerd.
Ontkenning IDF
Het Israëlische leger ontkent dat het zondag de evacuatie van het ziekenhuis heeft bevolen, schrijft de krant The Times of Israel. Een coördinator van het Israëlische ministerie van Defensie zegt wel dat 87 patiënten en verzorgers moeten worden overgeplaatst. Voor die overplaatsingen wordt samengewerkt met de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO). Zestien anderen worden overgeplaatst met hulp van het Rode Kruis.
De overplaatsingen gebeuren volgens Israël "voor de veiligheid van de bewoners, terwijl humanitaire corridors en medische centra in stand worden gehouden".
Meer uit Buitenland
SYDNEY (ANP/AFP) - Een Joodse gemeenschapsgroep waarschuwde de politie dat een terroristische aanslag "waarschijnlijk" was, slechts enkele dagen voordat twee schutters 15 mensen doodden bij een massale schietpartij bij een Chanoeka-viering op Bondi Beach in Australië. Dat is gebleken uit een onderzoek.
37 minuten geledenATHENE (ANP) - Israël heeft de Global Sumud Flotilla, een vloot met humanitaire hulp voor Gaza, voor de kust van het Griekse eiland Kreta tegengehouden. Dat melden diverse bronnen, waaronder een opvarende van de vloot en de Israëlische ambassadeur voor de Verenigde Naties, Danny Danon. Een woordvoerder van de vloot heeft aan Al Jazeera laten weten dat tot nu toe zeven schepen zijn onderschept.
1 uur geledenSANTA MARTA (ANP) - Deelnemers aan de internationale conferentie over fossiele brandstoffen hebben een tweede funderingslaag aangebracht in het proces om olie, gas en steenkool uit te bannen. Dat zei klimaatminister Stientje van Veldhoven aan het einde van de top in de Colombiaanse kustplaats, die Nederland samen met Colombia organiseerde. "Dat betekent dat we nu kunnen beginnen met het bouwen van het huis", aldus de D66-minister.
2 uur geledenHERAKLION (ANP) - Het is niet duidelijk of er schepen van de Gaza-flotilla die in de buurt van Griekenland varen zijn geënterd en zo ja, door wie. Dat zei de Nederlandse Jesse van Schaik (21), die op een van de ruim 50 schepen vaart, desgevraagd tegen het ANP. De flotilla probeert nu de Griekse territoriale wateren te bereiken.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt dat als het aan koning Charles had gelegen, Groot-Brittannië "waarschijnlijk zou hebben geholpen" bij het Amerikaanse militaire offensief tegen Iran. Die uitspraak deed Trump woensdag, een dag na de ontvangst van de Britse koning in het Witte Huis.
5 uur geledenATHENE (ANP) - Meerdere schepen van de Global Sumud Flotilla zijn benaderd door "militaire speedboten die zich identificeerden als 'Israël'", laat de organisatie aan onder meer het ANP weten. De boten zouden lasers en semi-automatische wapens op de activisten hebben gericht en hen hebben bevolen naar de voorkant van de boten te gaan en op hun handen en knieën te zitten.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse vliegdekschip de USS Gerald R. Ford verlaat het Midden-Oosten en vaart de komende dagen naar Virginia, meldden Amerikaanse functionarissen aan de Washington Post. Het schip bevindt zich al tien maanden op zee en moet dringend gerepareerd worden.
6 uur geleden