Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ziekenhuisdirecteur Gaza noemt evacuatiebevel 'bijna onmogelijk'

Ziekenhuisdirecteur Gaza noemt evacuatiebevel 'bijna onmogelijk'

BEIT LAHIYA (ANP/RTR) - De directeur van het Kamal Adwan-ziekenhuis in Beit Lahiya in Gaza kreeg zondag te horen dat hij van Israël zijn ziekenhuis moet sluiten en de patiënten moet evacueren. Dat liet hij weten aan persbureau Reuters. Directeur Hussam Abu Safiya noemt die taak "bijna onmogelijk". Er zijn volgens hem onvoldoende ambulances om de patiënten elders naartoe te brengen.

Het Kamal Adwan-ziekenhuis is het laatste dat nog open is in het noordelijke deel van de Gazastrook. Het werd eerder al meermaals aangevallen door Israël.

"We hebben momenteel bijna vierhonderd burgers in het ziekenhuis, inclusief baby's op de neonatale afdeling. Hun leven is afhankelijk van zuurstof en couveuses", zei hij tegen Reuters. "We kunnen hen niet veilig evacueren zonder hulp, apparatuur en tijd." Op het moment dat Safiya contact had met het persagentschap werd er volgens hem hevig gebombardeerd.

Ontkenning IDF

Het Israëlische leger ontkent dat het zondag de evacuatie van het ziekenhuis heeft bevolen, schrijft de krant The Times of Israel. Een coördinator van het Israëlische ministerie van Defensie zegt wel dat 87 patiënten en verzorgers moeten worden overgeplaatst. Voor die overplaatsingen wordt samengewerkt met de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO). Zestien anderen worden overgeplaatst met hulp van het Rode Kruis.

De overplaatsingen gebeuren volgens Israël "voor de veiligheid van de bewoners, terwijl humanitaire corridors en medische centra in stand worden gehouden".

Meer uit Buitenland

Israël dreigt vergunningen voor hulporganisaties Gaza te stoppen

JERUZALEM (ANP/AFP) - Tientallen internationale hulporganisaties dreigen geen nieuwe vergunning van Israël te krijgen om hun werk in de Gazastrook en de Westelijke Jordaanoever voort te zetten. Volgens Israël voldoen de ngo's, waaronder mogelijk Artsen zonder Grenzen (AzG), niet aan nieuwe strenge registratieregels. Hun huidige vergunningen lopen op 1 januari af.

4 uur geleden
Landen: humanitaire situatie in Gaza verslechterd en catastrofaal

LONDEN (ANP/RTR) - De humanitaire situatie in Gaza is opnieuw verslechterd en blijft catastrofaal, melden Groot-Brittannië, Canada, Frankrijk en andere landen in een gezamenlijke verklaring. Zij roepen Israël op actie te ondernemen.

5 uur geleden
VAE trekken troepen terug uit Jemen na Saudische deadline

ABU DHABI (ANP/RTR) - De Verenigde Arabische Emiraten halen alle nog aanwezige troepen terug uit Jemen. Saudi-Arabië gaf de VAE eerder op de dag 24 uur de tijd om te vertrekken, maar het land zegt toch dat het beëindigen van de missie in Jemen een vrijwillige keuze was.

6 uur geleden
Polen komt met samenleefcontract voor koppels zelfde geslacht

WARSCHAU (ANP/RTR) - Polen heeft een wet aangenomen die toestaat dat stellen van hetzelfde geslacht een samenlevingscontract mogen sluiten. Onder de wet kunnen deze koppels notarieel vastleggen hoe bijvoorbeeld huurcontracten, toegang tot elkaars medische gegevens en alimentatie zijn geregeld. Trouwen is voor koppels van hetzelfde geslacht nog altijd verboden in Polen.

7 uur geleden
VS zeggen tientallen IS-leden te hebben uitgeschakeld in Syrië

TAMPA (ANP) - De VS en hun bondgenoten hebben zo'n 25 aanhangers van Islamitische Staat (IS) gedood of gevangengenomen in Syrië sinds hun luchtaanvallen op dat land op 19 december. Dat meldt het onderdeel van de Amerikaanse strijdmacht dat toeziet op het werelddeel, CENTCOM.

7 uur geleden
Bij bankroof Gelsenkirchen is zo'n 30 miljoen euro buitgemaakt

GELSENKIRCHEN (ANP/DPA) - Bij de inbraak in een Sparkasse-bankfiliaal in het Duitse Gelsenkirchen is naar schatting ongeveer 30 miljoen euro buitgemaakt. Er werd ingebroken in 3200 kluisjes, blijkt uit informatie van veiligheidsbronnen. Zo'n 2500 klanten raakten gedupeerd, wat het mogelijk tot een van de grootste bankovervallen in de recente Duitse geschiedenis maakt.

8 uur geleden
Emiraten: geen wapens voor separatisten in gebombardeerde lading

ABU DHABI (ANP/RTR) - De Verenigde Arabische Emiraten ontkennen dat hun recent aangekomen lading in een haven in Jemen wapens voor separatisten bevatte. Die beschuldiging kwam van de door Saudi-Arabië geleide coalitie, die dinsdag naar eigen zeggen een grote hoeveelheid wapens en gevechtstoestellen had gebombardeerd.

9 uur geleden