Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ziekenhuisdirecteur Gaza noemt evacuatiebevel 'bijna onmogelijk'

Ziekenhuisdirecteur Gaza noemt evacuatiebevel 'bijna onmogelijk'

BEIT LAHIYA (ANP/RTR) - De directeur van het Kamal Adwan-ziekenhuis in Beit Lahiya in Gaza kreeg zondag te horen dat hij van Israël zijn ziekenhuis moet sluiten en de patiënten moet evacueren. Dat liet hij weten aan persbureau Reuters. Directeur Hussam Abu Safiya noemt die taak "bijna onmogelijk". Er zijn volgens hem onvoldoende ambulances om de patiënten elders naartoe te brengen.

Het Kamal Adwan-ziekenhuis is het laatste dat nog open is in het noordelijke deel van de Gazastrook. Het werd eerder al meermaals aangevallen door Israël.

"We hebben momenteel bijna vierhonderd burgers in het ziekenhuis, inclusief baby's op de neonatale afdeling. Hun leven is afhankelijk van zuurstof en couveuses", zei hij tegen Reuters. "We kunnen hen niet veilig evacueren zonder hulp, apparatuur en tijd." Op het moment dat Safiya contact had met het persagentschap werd er volgens hem hevig gebombardeerd.

Ontkenning IDF

Het Israëlische leger ontkent dat het zondag de evacuatie van het ziekenhuis heeft bevolen, schrijft de krant The Times of Israel. Een coördinator van het Israëlische ministerie van Defensie zegt wel dat 87 patiënten en verzorgers moeten worden overgeplaatst. Voor die overplaatsingen wordt samengewerkt met de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO). Zestien anderen worden overgeplaatst met hulp van het Rode Kruis.

De overplaatsingen gebeuren volgens Israël "voor de veiligheid van de bewoners, terwijl humanitaire corridors en medische centra in stand worden gehouden".

Meer uit Buitenland

Israël zweert aan Hezbollah gelieerde huizen in Libanon te slopen

JERUZALEM (ANP/AFP) - Israël heeft zijn leger geïnstrueerd om met "volle kracht" op te treden tegen dreigingen die uitgaan van Libanon, ondanks het daar geldende staakt-het-vuren, en huizen met de grond gelijk te maken die door Hezbollah worden gebruikt. Dat heeft de Israëlische minister van Defensie Israel Katz verklaard.

12 minuten geleden
Twee agenten geschorst om vluchten tijdens schietpartij in Kyiv

KYIV (ANP/AFP) - Twee Oekraïense politieagenten zijn geschorst nadat er online een video was verschenen waarop te zien is hoe zij vluchten van de plek van een schietpartij in Kyiv, meldt minister Igor Klymenko van Binnenlandse Zaken. Bij de schietpartij kwamen zes mensen om.

54 minuten geleden
Pro-Russische Radev aan kop bij Bulgaarse verkiezingen

SOFIA (ANP/AFP/RTR) - De Bulgaarse oud-president Rumen Radev gaat aan de leiding bij de Bulgaarse verkiezingen, blijkt uit exitpolls. Het lijkt erop dat hij ongeveer 38 procent van de stemmen heeft behaald. De pro-Russische Radev was favoriet onder de stemmers, mede dankzij zijn belofte om corruptie in het land aan te pakken.

1 uur geleden
Acht kinderen gedood door schietpartij in Louisiana

SHREVEPORT (ANP) - Door een schietpartij in het Amerikaanse Shreveport, Louisiana, zijn acht kinderen gedood. Dat meldt de politie aan de lokale nieuwszender KSLA News 12. De slachtoffers zijn tussen de 1 en 14 jaar oud. Twee vrouwen raakten bij de schietpartij gewond, een jongen raakte gewond toen hij van een dak afsprong.

2 uur geleden
Nog geen besluit Iran over volgende gespreksronde met VS

TEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse leiding heeft nog niet besloten of Iran deelneemt aan een nieuwe gespreksronde met de VS, meldden lokale media zondag. Persbureau Tasnim meldde op basis van een anonieme bron zelfs dat er geen verdere onderhandelingen plaatsvinden zolang de Amerikaanse marine de Straat van Hormuz blijft blokkeren.

3 uur geleden
Spanje wil dat EU associatieverdrag met Israël beëindigt

MADRID (ANP/AFP) - Spanje gaat de Europese Unie dinsdag vragen het associatieverdrag met Israël te beëindigen vanwege schendingen van het internationaal recht. Dat heeft premier Pedro Sánchez gezegd tijdens een bijeenkomst in Andalusië.

4 uur geleden
Iran pakt buitenlanders op voor importeren Starlink-apparatuur

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft twee buitenlanders opgepakt wegens betrokkenheid bij het importeren van Starlink-apparatuur, berichten Iraanse media. Internetdiensten via satellieten, zoals die van Starlink, zijn in het land verboden.

6 uur geleden