Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ziekenhuisdirecteur Gaza noemt evacuatiebevel 'bijna onmogelijk'

Ziekenhuisdirecteur Gaza noemt evacuatiebevel 'bijna onmogelijk'

BEIT LAHIYA (ANP/RTR) - De directeur van het Kamal Adwan-ziekenhuis in Beit Lahiya in Gaza kreeg zondag te horen dat hij van Israël zijn ziekenhuis moet sluiten en de patiënten moet evacueren. Dat liet hij weten aan persbureau Reuters. Directeur Hussam Abu Safiya noemt die taak "bijna onmogelijk". Er zijn volgens hem onvoldoende ambulances om de patiënten elders naartoe te brengen.

Het Kamal Adwan-ziekenhuis is het laatste dat nog open is in het noordelijke deel van de Gazastrook. Het werd eerder al meermaals aangevallen door Israël.

"We hebben momenteel bijna vierhonderd burgers in het ziekenhuis, inclusief baby's op de neonatale afdeling. Hun leven is afhankelijk van zuurstof en couveuses", zei hij tegen Reuters. "We kunnen hen niet veilig evacueren zonder hulp, apparatuur en tijd." Op het moment dat Safiya contact had met het persagentschap werd er volgens hem hevig gebombardeerd.

Ontkenning IDF

Het Israëlische leger ontkent dat het zondag de evacuatie van het ziekenhuis heeft bevolen, schrijft de krant The Times of Israel. Een coördinator van het Israëlische ministerie van Defensie zegt wel dat 87 patiënten en verzorgers moeten worden overgeplaatst. Voor die overplaatsingen wordt samengewerkt met de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO). Zestien anderen worden overgeplaatst met hulp van het Rode Kruis.

De overplaatsingen gebeuren volgens Israël "voor de veiligheid van de bewoners, terwijl humanitaire corridors en medische centra in stand worden gehouden".

Meer uit Buitenland

Pentagon onderzoekt senator na oproep illegale orders te negeren

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Het Pentagon is een onderzoek gestart naar de Democratische senator Mark Kelly nadat president Trump hem had beschuldigd van opruiing. Kelly en vijf andere Democraten hadden de inlichtingendiensten en het leger erop gewezen dat orders mogen worden genegeerd als die in strijd zijn met de wet. Zij deden dat in een videoboodschap.

2 uur geleden
RSF-paramilitairen Soedan roepen eenzijdig staakt-het-vuren uit

KHARTOUM (ANP/AFP) - De Soedanese paramilitaire Rapid Support Forces (RSF) roept eenzijdig een staakt-het-vuren voor drie maanden uit in Soedan. RSF-leider Mohamed Hamdan Dagalo kondigde in een videotoespraak het bestand aan "als reactie op de internationale inspanningen, met name het initiatief van de Amerikaanse president Donald Trump en de bemiddelaars".

3 uur geleden
Rechter verwerpt vervolging van twee Trump-tegenstanders

WASHINGTON (ANP/RTR) - Een Amerikaanse rechter heeft een streep gezet door de vervolging van voormalig FBI-directeur James Comey, die geldt als fel criticus van president Trump. Volgens de rechter is de benoeming van de bewust door Trump uitgekozen aanklager Lindsey Halligan ongeldig. Om dezelfde reden beëindigde de rechter ook de vervolging van de New Yorkse procureur-generaal Letitia James, die eveneens tegen Trump strijdt.

4 uur geleden
Omstreden organisatie stopt hulpverlening in Gazastrook

GAZA (ANP/AFP/RTR) - Een omstreden organisatie die werd ondersteund door Washington en Israël, is gestopt met noodhulp in de Gazastrook. De particuliere Amerikaanse Gaza Humanitarian Foundation (GHF) meldt haar missie in het Palestijnse gebied na zes maanden te hebben beëindigd.

6 uur geleden
Kremlin: tegenvoorstel over Oekraïne werkt niet voor Rusland

MOSKOU (ANP/AFP) - Het Europese tegenvoorstel op het Amerikaanse vredesplan voor Oekraïne is "op het eerste gezicht niet constructief en werkt niet" voor Rusland, stelt Joeri Oesjakov, topadviseur van het Kremlin.

8 uur geleden
Tusk: overeenkomst mag veiligheid Polen en Europa niet aantasten

LUANDA (ANP) - Een eventuele overeenkomst over de toekomst van Oekraïne mag niet ten koste gaan van de veiligheid van Polen en Europa, benadrukt de Poolse premier Donald Tusk. Hij reageert daarmee op het Amerikaanse vredesplan, waarin grote concessies van Oekraïne worden gevraagd.

8 uur geleden
Brussel werkt door aan voorstel lening bevroren tegoeden

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie blijft doorwerken aan een voorstel voor een lening aan Oekraïne op basis van bevroren Russische tegoeden, ook nu er een mogelijk vredesplan ligt. Dat er een concreet voorstel komt is "nog urgenter gezien deze achtergrond", aldus een woordvoerder van de Commissie.

10 uur geleden