Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ziekenhuischef Gaza meldt uitval hospitaal na Israëlische aanval

Ziekenhuischef Gaza meldt uitval hospitaal na Israëlische aanval

GAZA (ANP/AFP) - De directeur van het Ahli Arab Hospital in Gaza-Stad, Fadel Naim, heeft gezegd dat het ziekenhuis volledig buiten werking is na Israëlische aanvallen op de instelling. Israëlische troepen hebben volgens Naim maandag het gebouw bestormd en artsen, ander medisch personeel en patiënten opgepakt.

Het Ahli Arab Hospital is het enige christelijke ziekenhuis van de Gazastrook en bestaat al sinds 1882. Het is het enige ziekenhuis in de Gazastrook waar kankerpatiënten behandeld werden. Ziekenhuizen die onder internationaal oorlogsrecht geen doelwit zouden mogen zijn, worden door de Israëli's in de Gazastrook op grote schaal aangevallen, net als andere burgerdoelen zoals moskeeën en schoolgebouwen. Het Ahli Arab Hospital was een van de laatste ziekenhuizen in de Gazastrook die nog functioneerden.

Meer uit Buitenland

Rusland neemt maatregelen tegen 'grootschalige terreuraanslag'

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische veiligheidsdienst (FSB) zegt Amerikaanse informatie te hebben ontvangen over een op handen zijnde grootschalige terreuraanslag in Moskou. De dienst neemt daarvoor passende voorzorgsmaatregelen, zo meldt het Russische persbureau RIA.

1 uur geleden
Duizenden Fransen bij 'halloweenprotest'

PARIJS (ANP/AFP) - Duizenden mensen zijn zaterdag de straat opgegaan in Frankrijk om te demonstreren. Volgens het ministerie van Binnenlandse Zaken gaat het tot dusver om 15.000 mensen verspreid door het land en is de situatie "over het algemeen rustig".

1 uur geleden
Franse studenten willen universiteiten en scholen blokkeren

PARIJS (ANP) - Studenten- en scholierenvakbonden roepen op tot nieuwe blokkades van universiteiten en middelbare scholen in Frankrijk, op dinsdag en donderdag. Dat berichten Franse media.

3 uur geleden
Iraanse onderhandelaars in Doha voor vredesoverleg

DOHA (ANP/RTR) - Iraanse onderhandelaars zijn in Doha om met Qatar te praten over het beëindigen van de oorlog met de Verenigde Staten. Dat meldt een functionaris die op de hoogte is van de gesprekken aan persbureau Reuters.

3 uur geleden
Duitsland maakt zich op voor massale jongerenprotesten

BERLIJN (ANP/AFP) - Duitsland brengt een grote politiemacht op de been in aanloop naar de aangekondigde jongerenprotesten door heel het land. De Duitse protestbeweging noemt zich 'GenZ regelt!' en heeft zich door de Franse studentenprotesten laten inspireren. Er wordt in meer dan dertig steden gedemonstreerd, waaronder Berlijn, München, Keulen en Frankfurt.

3 uur geleden
Poolse president houdt crisisgesprekken over Constitutioneel Hof

WARSCHAU (ANP/AFP) - De Poolse president Karol Nawrocki houdt crisisberaad met prominente vertegenwoordigers van politieke partijen over de ontstane patstelling bij het Constitutionele Hof. De benoeming van rechters van het hof is inzet geworden van een hoog opgelopen politieke strijd tussen de pro-Europese regering van premier Donald Tusk en de grootste oppositiepartij, het rechts-conservatieve en nationalistische PiS.

5 uur geleden
Franse politie voert preventieve controles uit in hoofdstad

PARIJS (ANP/RTR) - De Franse politie voert preventieve controles uit in Parijs in aanloop naar de verwachte protesten van zaterdag. In het hele land staan demonstraties gepland en volgens de regering is het risico op ongeregeldheden erg groot. Met de controles hoopt de politie mensen te identificeren die uit zijn op geweld.

6 uur geleden