
Ziekenhuis Zierikzee gaat dicht
ZIERIKZEE (ANP) - De vestiging van ziekenhuis Adrz in het Zeeuwse Zierikzee gaat sluiten. De zorg wordt geconcentreerd op de twee andere locaties, in Goes en Vlissingen, op respectievelijk 30 en 50 kilometer afstand. Wanneer dat precies gebeurt, is nog niet bekend.
Volgens het ziekenhuis zou het gebouw flink opgeknapt moeten worden, maar kost dat te veel geld. Ook zou het ziekenhuis dure apparatuur moeten kopen om door te kunnen gaan. Bovendien zegt het ziekenhuis met structureel personeelstekort te kampen. "Het lukt Adrz gewoonweg niet om op drie locaties de kwaliteit van zorg te bieden die iedere patiënt verdient."
De ziekenhuisgroep wil kijken of het mogelijk is dat Zierikzee en omgeving na de sluiting toch "een vorm van medisch-specialistische zorg" houden. De afgelopen jaren konden patiënten in het ziekenhuis terecht voor poliklinische zorg, dagopnames en kortdurende opnames. Voor complexere behandelingen en spoedeisende hulp waren inwoners van Schouwen-Duiveland al langer aangewezen op andere ziekenhuizen, waaronder ook dat in Dirksland op Goeree-Overflakkee.
Zorgen
De Schouwse wethouder Ankie Smit (volkgezondheid) laat weten dat de gemeente zich zorgen maakt over de toegankelijkheid en betaalbaarheid van de zorg voor onder meer inwoners met chronische aandoeningen en gedurende zwangerschappen. "Zorgmijding ligt voor de hand. Een enkele reis Goes is 30 kilometer vanuit Zierikzee. Een enkele reis Vlissingen is 50 kilometer." De Zeeuwse gedeputeerde Harry van der Maas zegde vorige week in een commissievergadering toe met het Adrz in gesprek te gaan over het voornemen de vestiging in Zierikzee te sluiten.
Ook in andere delen van het land worden ziekenhuizen mogelijk gesloten. Zo gaat het aantal ziekenhuizen in Friesland na 2030 mogelijk terug van vier (Leeuwarden, Heerenveen, Sneek en Drachten) naar drie (Leeuwarden, Drachten en Joure).
Op andere plekken wordt de zorg teruggeschroefd. Zo overweegt het Zuyderland Ziekenhuis in Limburg om de spoedeisende zorg te concentreren op de vestiging in Sittard-Geleen. Op de locatie in Heerlen kunnen patiënten dan misschien alleen nog voor dagbehandelingen terecht. Gelre Ziekenhuizen heeft de afdeling verloskunde in Zutphen gesloten en verplaatst naar de vestiging in Apeldoorn. Andere ziekenhuizen, zoals Ikazia (Rotterdam), het HagaZiekenhuis (Den Haag en Zoetermeer) en VieCuri (Venlo), verkeren in financiële problemen en moeten afslanken om te overleven.
Meer uit Gezond
MECHELEN (ANP) - Biotechnoloog Galapagos komt terug op een in januari aangekondigde splitsing van het bedrijf. De aan de Amsterdamse beurs genoteerde onderneming meldt de splitsing te heroverwegen "naar aanleiding van ontwikkelingen in regelgeving en de markt". Om dit proces in goede banen te leiden stelt Galapagos een nieuwe topman aan in de persoon van Henry Gosebruch. Hij volgt Paul Stoffels op, die eerder al had aangekondigd met pensioen te gaan.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Bijna 40 procent van 12- tot en met 16-jarigen die vapen zegt daaraan verslaafd te zijn, aldus onderzoekers van Motivaction in opdracht van het ministerie van Volksgezondheid. Ongeveer een derde van hen vapet dagelijks. Ook heeft 1 op de 10 van alle 12-jarigen al eens gevaped. Het kabinet start een campagne om ouders bewust te maken van de gevaren van vapen.
2 dagen geledenAMSTERDAM (ANP) - De afgelopen dagen hebben ongeveer 850 mensen gratis hun lever laten testen bij de RAI Amsterdam. Daar vond tot en met zaterdag het artsencongres van de European Association for the Study of the Liver (EASL) plaats.
4 dagen geledenUTRECHT (ANP) - Een geneesmiddel dat wordt voorgeschreven aan mensen met kaalheid of prostaatklachten kan leiden tot zelfmoordgedachten. De bijwerking van finasteride is aangetoond en daarom komt er een extra waarschuwingskaart in de verpakkingen. Dat hebben de Europese toezichthouder EMA en het Nederlandse College ter Beoordeling van Geneesmiddelen (CBG) bekendgemaakt.
5 dagen geledenGRONINGEN (ANP) - Vapen veroorzaakt soms zeer ernstige acute longproblemen, waardoor gebruikers op de rand van de dood kunnen belanden. Vijf concrete gevallen waarover RTL Nieuws donderdag berichtte, vormen "het topje van de ijsberg", denkt voorzitter Henk Kramer van de Nederlandse Vereniging van Artsen voor Longziekten en Tuberculose (NVALT).
6 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - 85 procent van de artsen krijgt te maken met patiënten die verkeerd geïnformeerd zijn. Patiënten twijfelen vaker aan het medisch advies van hun arts of negeren het zelfs, meldt artsenfederatie KNMG.
6 dagen geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van Volksgezondheid Robert F. Kennedy zal de Centers for Disease Control and Prevention (CDC) vragen nieuwe richtlijnen te ontwikkelen voor de behandeling van mazelen met medicijnen en vitamines. Dit zei een woordvoerder van het Amerikaanse ministerie van Volksgezondheid, aldus CBS News.
1 week geleden