Ziekenhuis Winterswijk opent aparte corona-afdeling vanwege golf
WINTERSWIJK (ANP) - Het Streekziekenhuis Koningin Beatrix in het Gelderse Winterswijk opent een aparte afdeling voor coronapatiënten. "We zien het aantal patiënten met corona toenemen, net als in het hele land. We hebben in principe wel sluiskamers om mensen in isolatie te leggen, in de zomer was dat ook voldoende, maar nu het aantal patiënten toeneemt is de zorg gemakkelijker te organiseren als ze bij elkaar liggen op een afdeling", zegt een woordvoerster van het ziekenhuis.
De nieuwe verpleegafdeling voor coronapatiënten bestaat uit acht bedden. "Je hebt twee verpleegkundigen nodig om een groep van acht patiënten overdag te verplegen. We zijn een klein ziekenhuis. Op het hoogtepunt van de epidemie hadden we twintig coronapatiënten op de verpleegafdeling en dertien op de intensive care. Voor onze maatstaven is dat heel flink."
In die periode lag de zorg voor andere patiënten helemaal stil. Dat is nu absoluut niet aan de orde, aldus het ziekenhuis. "Drie jaar geleden kenden we het coronavirus helemaal niet. Het kwam heel heftig in de ziekenhuizen. Nu weten we dat het er is en welke stappen we moeten zetten. We doen alles wat we normaal ook doen, de gewone zorg gaat gewoon door. In feite is corona reguliere zorg aan het worden."
Meer uit Binnenland
HOUTEN (ANP) - Het is voorlopig klaar met het winterse weer. "Deze week staan zelfs de eerste echte lentedagen op het programma met woensdag zeer lokaal zelfs bijna 20 graden", schrijft Weeronline. Dinsdag verwacht het weerbureau de eerste "lenteachtige" taferelen.
19 minuten geledenNIJMEGEN (ANP) - Tijdens de jaarlijkse herdenking van het bombardement op Nijmegen hebben actievoerders van XR Justice Now de toespraak van de Amerikaanse ambassadeur Joe Popolo verstoord. De politie heeft negen mensen opgepakt wegens verstoring van de openbare orde, aldus een woordvoerder.
30 minuten geledenBOXTEL (ANP) - De verdachte die is opgepakt voor het neersteken van een vrouw in Boxtel (Noord-Brabant) is een 62-jarige vrouw uit dezelfde plaats. De politie meldt dat de bewoonster zondagochtend de voordeur van haar woning aan de Annastraat opende en toen werd neergestoken. Ze raakte ernstig gewond. De verdachte zit vast.
37 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Ruim zeshonderd mensen staan zondagmiddag op de Dam in Amsterdam om daar te herdenken dat Rusland deze week vier jaar geleden Oekraïne binnenviel. Aan een protestmars vanaf het Museumplein deden zo'n driehonderd tot vierhonderd mensen mee.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam nemen zo'n 300 tot 400 mensen deel aan een protestmars vanaf het Museumplein naar de Dam om te herdenken dat Rusland deze week vier jaar geleden Oekraïne binnenviel.
1 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Het overlijden van Koos Postema heeft tot veel reacties geleid uit media en politiek. Zondag werd bekend dat de radio- en tv-presentator op 93-jarige leeftijd is overleden.
3 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Tv-presentator Koos Postema is op 93-jarige leeftijd overleden. Dat heeft een woordvoerder van zijn familie zondag aan het ANP bekendgemaakt. Postema overleed zaterdag aan de gevolgen van ouderdom in het bijzijn van zijn twee dochters Judith en Ingrid.
4 uur geleden