Ziekenhuis verwacht dat half Shanghai volgende week corona heeft
SHANGHAI (ANP/RTR) - Een ziekenhuis in Shanghai verwacht dat de helft van de 25 miljoen inwoners eind volgende week besmet is geraakt met het coronavirus. De zorginstelling roept haar medewerkers op zich voor te bereiden op een "tragische strijd" tegen Covid-19.
Het Shanghai Deji Hospital schat daarnaast dat nu ongeveer 5,42 miljoen inwoners besmet zijn. "Kerstavond, nieuwjaarsdag en het Chinees Nieuwjaar zijn dit jaar voorbestemd om onveilig te zijn", aldus het private ziekenhuis op het Chinese socialemedianetwerk WeChat. Het bericht verdween uren later.
Shanghai zat eerder dit jaar twee maanden in een strenge lockdown. Nu is het in delen van de metropool weer net zo rustig als toen. China is deze maand begonnen met de ontmanteling van het zerocovidbeleid, wat onder meer betekent dat veel minder mensen worden getest op het coronavirus. Volgens de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) ging het virus al flink rond voordat de versoepelingen werden doorgevoerd.
In China zijn tijdens de pandemie officieel 5241 mensen overleden aan de gevolgen van Covid-19, maar de betrouwbaarheid van die cijfers wordt steeds meer in twijfel getrokken. Ziekenhuizen en apotheken zeggen met topdrukte te maken te hebben. Ook crematoria draaien overuren. Experts zeggen dat China volgend jaar met meer dan 1 miljoen coronasterfgevallen te maken kan krijgen, mede door de lage vaccinatiegraad onder ouderen.
Meer uit Buitenland
BAABDA (ANP/AFP) - De Libanese president Joseph Aoun zegt dat gesprekken met Israël zich moeten richten op het beëindigen van de "vijandelijkheden" en de Israëlische bezetting van het zuiden van Libanon. Hij heeft oud-ambassadeur in Washington Simon Karam aangesteld als hoofd van de Libanese delegatie.
29 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Het Kremlin heeft de verkiezingsuitslag in Bulgarije verwelkomd. De winnaar Rumen Radev staat bekend als een eurosceptische politicus die de banden met Rusland weer wil aanhalen. Ook is hij tegen verdere steun aan Oekraïne.
31 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie en voorzitter van de EU-leiders António Costa hebben Rumen Radev gefeliciteerd met zijn overwinning bij de parlementsverkiezingen in Bulgarije. Dat hebben zij maandag op X gedaan.
1 uur geledenWISMAR (ANP/DPA) - In Duitsland groeit de bezorgdheid weer over de bultrugwalvis Timmy. Die strandde weken geleden voor de Duitse kust en kon maandagochtend wegzwemmen, om later toch weer tot stilstand te komen.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De eerste gesprekken tussen een delegatie op hoog niveau van de Europese Commissie en de inkomende Hongaarse regering waren "zeer constructief en positief van toon", zei een woordvoerder van de Commissie maandag. "Ze vormden een zeer nuttig uitgangspunt voor het noodzakelijke werk dat nu moet worden verricht, met name om geld vrij te maken ten behoeve van het Hongaarse volk."
1 uur geledenISLAMABAD (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Iran beschuldigt de Verenigde Staten ervan "het diplomatieke proces" rond een vredesplan niet serieus te nemen. De VS hebben het bestand geschonden met de blokkade van Iraanse havens, de Amerikaanse aanval op een Iraans schip en het vertragen van een bestand in Libanon, zegt Iran.
2 uur geledenKUJI (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Na een zware aardbeving met een kracht van 7.4 is in het noorden van Japan een tsunami aan land gekomen. De Japanse meteorologische dienst (JMA) waarschuwde voor golven tot drie meter hoog. Tot nu toe is er een tsunamigolf van 80 centimeter waargenomen in de regio Iwate.
2 uur geleden