Ziekenhuis verwacht dat half Shanghai volgende week corona heeft
SHANGHAI (ANP/RTR) - Een ziekenhuis in Shanghai verwacht dat de helft van de 25 miljoen inwoners eind volgende week besmet is geraakt met het coronavirus. De zorginstelling roept haar medewerkers op zich voor te bereiden op een "tragische strijd" tegen Covid-19.
Het Shanghai Deji Hospital schat daarnaast dat nu ongeveer 5,42 miljoen inwoners besmet zijn. "Kerstavond, nieuwjaarsdag en het Chinees Nieuwjaar zijn dit jaar voorbestemd om onveilig te zijn", aldus het private ziekenhuis op het Chinese socialemedianetwerk WeChat. Het bericht verdween uren later.
Shanghai zat eerder dit jaar twee maanden in een strenge lockdown. Nu is het in delen van de metropool weer net zo rustig als toen. China is deze maand begonnen met de ontmanteling van het zerocovidbeleid, wat onder meer betekent dat veel minder mensen worden getest op het coronavirus. Volgens de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) ging het virus al flink rond voordat de versoepelingen werden doorgevoerd.
In China zijn tijdens de pandemie officieel 5241 mensen overleden aan de gevolgen van Covid-19, maar de betrouwbaarheid van die cijfers wordt steeds meer in twijfel getrokken. Ziekenhuizen en apotheken zeggen met topdrukte te maken te hebben. Ook crematoria draaien overuren. Experts zeggen dat China volgend jaar met meer dan 1 miljoen coronasterfgevallen te maken kan krijgen, mede door de lage vaccinatiegraad onder ouderen.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin wil best met Europa praten maar zal niet zelf besprekingen aanknopen, zegt het Kremlin. De roep in Europa om met Rusland te gaan praten klinkt de laatste tijd steeds luider en er wordt nagedacht over wie namens Europa zou kunnen optreden.
57 minuten geledenKYIV (ANP/AFP) - In het gebied bij de kerncentrale van Tsjernobyl is volgens de Oekraïense autoriteiten een grote natuurbrand uitgebroken na een dronecrash. Het vuur woedt in de zogenoemde nucleaire exclusiezone.
1 uur geledenSINZIG (ANP) - In het Duitse Sinzig (Rijnland-Palts) wordt een gijzeling gemeld bij een bank. Regionale omroep Südwestrundfunk (SWR) schrijft dat de politie uitgaat van meerdere daders en gijzelaars, onder wie een medewerker van een geldtransport.
2 uur geledenHERAKLION (ANP) - De Global Sumud Flotilla is weer vertrokken vanaf Kreta. Meer dan dertig schepen zijn volgens de organisatie onderweg naar Turkije voor een technische tussenstop. Het is de eerste keer dat de vloot verder reist sinds Israël meer dan twintig schepen tegenhield bij Kreta.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - De leider van de rechts-populistische partij Reform UK heeft verheugd gereageerd op de eerste uitslagen van de lokale verkiezingen in zijn land. Nigel Farage zei vrijdagochtend voor de camera dat de linkse Labourpartij van premier Keir Starmer wordt "weggevaagd" door Reform in gebieden die traditioneel gelden als Labourbolwerken. Hij voorspelde dat de conservatieven later op de dag aan de beurt zijn en sprak over een "historische verandering" in de Britse politiek.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer heeft teleurgesteld gereageerd op de tussentijdse uitslagen van de lokale verkiezingen in zijn land. Zijn Labourpartij staat daarbij op verlies. Starmer noemde de uitslagen volgens Sky News pijnlijk, maar gaf ook het signaal af dat hij verder wil als premier. "Zware dagen zoals deze verzwakken mijn vastberadenheid niet om de verandering te realiseren die ik heb beloofd."
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Een bondgenoot van de Britse premier Keir Starmer heeft benadrukt dat de verwachte verkiezingsnederlaag van zijn partij niet het einde van zijn premierschap hoeft te betekenen. "Hij kan het tij nog keren", zei minister van Defensie John Healey bij Times Radio.
4 uur geleden