Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ziekenhuis verwacht dat half Shanghai volgende week corona heeft

Ziekenhuis verwacht dat half Shanghai volgende week corona heeft

SHANGHAI (ANP/RTR) - Een ziekenhuis in Shanghai verwacht dat de helft van de 25 miljoen inwoners eind volgende week besmet is geraakt met het coronavirus. De zorginstelling roept haar medewerkers op zich voor te bereiden op een "tragische strijd" tegen Covid-19.

Het Shanghai Deji Hospital schat daarnaast dat nu ongeveer 5,42 miljoen inwoners besmet zijn. "Kerstavond, nieuwjaarsdag en het Chinees Nieuwjaar zijn dit jaar voorbestemd om onveilig te zijn", aldus het private ziekenhuis op het Chinese socialemedianetwerk WeChat. Het bericht verdween uren later.

Shanghai zat eerder dit jaar twee maanden in een strenge lockdown. Nu is het in delen van de metropool weer net zo rustig als toen. China is deze maand begonnen met de ontmanteling van het zerocovidbeleid, wat onder meer betekent dat veel minder mensen worden getest op het coronavirus. Volgens de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) ging het virus al flink rond voordat de versoepelingen werden doorgevoerd.

In China zijn tijdens de pandemie officieel 5241 mensen overleden aan de gevolgen van Covid-19, maar de betrouwbaarheid van die cijfers wordt steeds meer in twijfel getrokken. Ziekenhuizen en apotheken zeggen met topdrukte te maken te hebben. Ook crematoria draaien overuren. Experts zeggen dat China volgend jaar met meer dan 1 miljoen coronasterfgevallen te maken kan krijgen, mede door de lage vaccinatiegraad onder ouderen.

Meer uit Buitenland

Flotilla: nog tien schepen onderweg naar Gaza, 41 onderschept

MARMARIS (ANP/AFP) - Nog tien schepen van de hulpvloot voor Gaza zijn onderweg naar het Palestijnse gebied, meldt organisator Global Sumud Flotilla. Die verklaart dat Israël de 41 andere schepen heeft tegengehouden.

30 minuten geleden
Spaanse oud-premier Zapatero onderzocht om coronafraude

MADRID (ANP) - In Spanje is een onderzoek ingesteld naar oud-premier José Zapatero. De voormalige premier wordt verdacht in een witwaszaak rond de staatssteun die Spanje in coronatijd uittrok voor het redden van de luchtvaartmaatschappij Plus Ultra. Zapatero wordt lidmaatschap van een criminele organisatie verweten. Ook wordt hij verdacht van beïnvloeding en valsheid in geschrifte. Daarnaast wordt dinsdag onderzoek gedaan bij onder meer zijn kantoor en zijn dochters bedrijf.

36 minuten geleden
Celstraffen en boetes voor handlangers van Bolle Jos

DENDERMONDE (ANP/BELGA) - Twintig handlangers van Jos Leijdekkers, ook bekend als Bolle Jos, zijn schuldig bevonden aan de invoer van 11 ton cocaïne uit Sierra Leone. De Dendermondse strafrechter heeft hen dinsdag celstraffen van achttien maanden tot tien jaar opgelegd. Ook legde de rechter boetes van 4000 tot 80.000 euro op. Een aantal drugscriminelen kreeg daarnaast een havenverbod.

1 uur geleden
Rusland houdt grote oefening met nucleair arsenaal

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland zal dinsdag tot en met donderdag oefenen met zijn nucleaire arsenaal, meldt het ministerie van Defensie van dat land op Telegram. Aan de oefening zullen meer dan 64.000 militairen deelnemen. Tijdens de oefening zullen onder meer testlanceringen worden gedaan met ballistische en kruisraketten.

3 uur geleden
Amerikaanse arts met ebola voor behandeling naar Duitsland

WASHINGTON (ANP/DPA) - De Amerikaanse arts die besmet is met het ebolavirus wordt in Duitsland behandeld, meldden Amerikaanse autoriteiten. De arts werkte in de Democratische Republiek Congo (DRC) en testte zondagavond laat positief, aldus de Amerikaanse Centers for Disease Control and Prevention (CDC).

6 uur geleden
Doden in Kenia bij protesten tegen verhoging brandstofprijzen

NAIROBI (ANP/RTR) - Bij protesten tegen de verhoging van brandstofprijzen in verschillende Keniaanse steden zijn vier mensen omgekomen, aldus de minister van Binnenlandse Zaken. "We hebben vandaag vier Kenianen verloren bij het geweld, waarbij ook meer dan 30 mensen gewond raakten", zei Kipchumba Murkomen in een televisietoespraak.

9 uur geleden
Plunderingen en gewelddadige confrontaties bij protesten Bolivia

LA PAZ (ANP/AFP) - Protesten in de Boliviaanse hoofdstad La Paz zijn geëscaleerd. Demonstranten bestormden onder meer overheidsgebouwen en een protestleider wordt door de regering vervolgd voor terrorisme vanwege het veroorzaken van onrust.

10 uur geleden