Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ziekenhuis verwacht dat half Shanghai volgende week corona heeft

Ziekenhuis verwacht dat half Shanghai volgende week corona heeft

SHANGHAI (ANP/RTR) - Een ziekenhuis in Shanghai verwacht dat de helft van de 25 miljoen inwoners eind volgende week besmet is geraakt met het coronavirus. De zorginstelling roept haar medewerkers op zich voor te bereiden op een "tragische strijd" tegen Covid-19.

Het Shanghai Deji Hospital schat daarnaast dat nu ongeveer 5,42 miljoen inwoners besmet zijn. "Kerstavond, nieuwjaarsdag en het Chinees Nieuwjaar zijn dit jaar voorbestemd om onveilig te zijn", aldus het private ziekenhuis op het Chinese socialemedianetwerk WeChat. Het bericht verdween uren later.

Shanghai zat eerder dit jaar twee maanden in een strenge lockdown. Nu is het in delen van de metropool weer net zo rustig als toen. China is deze maand begonnen met de ontmanteling van het zerocovidbeleid, wat onder meer betekent dat veel minder mensen worden getest op het coronavirus. Volgens de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) ging het virus al flink rond voordat de versoepelingen werden doorgevoerd.

In China zijn tijdens de pandemie officieel 5241 mensen overleden aan de gevolgen van Covid-19, maar de betrouwbaarheid van die cijfers wordt steeds meer in twijfel getrokken. Ziekenhuizen en apotheken zeggen met topdrukte te maken te hebben. Ook crematoria draaien overuren. Experts zeggen dat China volgend jaar met meer dan 1 miljoen coronasterfgevallen te maken kan krijgen, mede door de lage vaccinatiegraad onder ouderen.

Meer uit Buitenland

Rechtstreeks politiek overleg Israël - Libanon

NAQURA (ANP/AFP) - Afgevaardigden van Israël en Libanon hebben in het VN-hoofdkwartier in Naqura, aan de grens van Libanon met Israël, met elkaar gesproken. Volgens Israël was de sfeer "positief". De Libanese premier Nawaf Salam heeft beklemtoond dat het onderhoud onderdeel was van gesprekken over een afgelopen jaar overeengekomen staakt-het-vuren. "We zijn nog niet aan vredesgesprekken toe", zei Salam. Hij erkent dat economische banden met Israël voor Libanon goed kunnen zijn, maar daar zijn we volgens hem nog ver van.

2 uur geleden
Australië en N-Zeeland springen bij met wapens VS voor Oekraïne

BRUSSEL (ANP) - Ook niet-NAVO-landen Australië en Nieuw-Zeeland springen bij om Oekraïne aan noodzakelijke Amerikaanse wapens te helpen. De twee landen hebben toegezegd bij te dragen aan het zogeheten PURL-inkoopprogramma, zegt NAVO-topman Mark Rutte.

6 uur geleden
VS beginnen grote operatie tegen migranten in New Orleans

NEW ORLEANS (ANP) - Het Amerikaanse Homeland Security is begonnen met een grote operatie in New Orleans om migranten op te pakken. Tientallen en mogelijk honderden agenten worden de komende weken naar de stad in de zuidelijke staat Louisiana gestuurd.

7 uur geleden
Oekraïne valt opnieuw belangrijke Droezjba-oliepijplijn aan

KYIV (ANP/RTR) - Oekraïne heeft de Russische Droezjba-oliepijplijn aangevallen, meldt onder meer The Kyiv Independent op basis van ingewijden. De aanval zou hebben plaatsgevonden in de regio Tambov, enkele honderden kilometers ten zuidoosten van Moskou.

7 uur geleden
Brussel: EU-lening is enige alternatief lening bevroren tegoeden

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie ziet een gezamenlijke EU-lening als enige alternatief voor een reparatielening aan Oekraïne op basis van de bevroren Russische tegoeden. Dat staat in een concreet voorstel voor het financieren van Oekraïne in 2026 en 2027.

8 uur geleden
VN-mensenrechtenchef ziet onderdrukking in Oeganda toenemen

GENÈVE (ANP) - Volker Türk, de mensenrechtenchef van de Verenigde Naties, zegt dat de onderdrukking in Oeganda toeneemt in aanloop naar de verkiezingen van volgende maand. Nederland sloot in september een overeenkomst met dat Afrikaanse land over het opzetten van een opvangcentrum voor migranten die door Nederland worden uitgezet.

9 uur geleden
Duitsland 'dicht gat in luchtafweer' met nieuw Israëlisch systeem

BERLIJN (ANP/DPA) - Duitsland heeft woensdag de eerste delen in gebruik genomen van een raketafweersysteem van Israëlische makelij. Het Arrow 3-schild beschermt ook Israël, eerder dit jaar bijvoorbeeld nog tegen Iraanse raketten.

9 uur geleden