Ziekenhuis Venlo ontvangt weer patiënten na sluiting om hoogwater
VENLO (ANP) - Ziekenhuis VieCuri in Venlo heeft woensdag de deuren weer geopend. Het ziekenhuis werd vrijdag uit voorzorg gesloten en alle 237 patiënten werden geëvacueerd, omdat de waterstand in de nabijgelegen Maas gevaarlijk hoog was. Van de mensen die in Venlo waren opgenomen werden er 170 overgebracht naar andere zorginstellingen in het land, de anderen mochten naar huis. De eerste patiënten werden woensdagochtend teruggebracht in Venlo.
In totaal worden ongeveer zestig mensen die nog ziekenhuiszorg nodig hebben in de loop van woensdag en donderdag weer naar VieCuri gebracht. Dat gebeurt per ambulance of met de zogeheten ambubus, waar meerdere patiënten tegelijk in vervoerd kunnen worden. Het Landelijk Coördinatiecentrum Patiënten Spreiding (LCPS), dat vorig jaar werd opgericht om coronapatiënten over ziekenhuizen in het land te verdelen, helpt mee met het coördineren van de verplaatsingen.
Nu het water zakt en het ziekenhuis droog is gebleven, kan alle zorg worden hervat. Dat geldt zowel voor de poliklinieken en de Spoedeisende Hulp als voor dagbehandelingen en het operatieprogramma. Ook kunnen weer kinderen ter wereld komen in het geboortecentrum van het Noord-Limburgse ziekenhuis.
Complex
De herstart was een flink karwei, schetst VieCuri. "Voorraden zoals uniformen, medicijnen en andere zaken zijn vrijdag van de kelder verplaatst naar hoger gelegen afdelingen of vervoerd naar andere locaties. Alle apparatuur, zoals MRI-scans, röntgenapparaten en laboratoriumapparatuur was uitgeschakeld en moest opnieuw worden opgestart en getest."
Al met al was het opnieuw opstarten complexer dan de sluiting. "De ontmanteling van ons ziekenhuis was één ding, maar de zorgvuldigheid waarmee we deze complexe en omvangrijke herstart hebben georganiseerd, vind ik indrukwekkend", zei bestuursvoorzitter IJsbrand Schouten.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Ook de makers van chatbot Grok willen voorkomen dat de dienst wordt gebruikt om kindermisbruik te creëren. "Maar het volledig elimineren van elk misbruik is niet haalbaar, er zullen altijd gebruikers zijn die beveiligingsmaatregelen omzeilen", hebben de advocaten van het platform gezegd. Grok is eigendom van het bedrijf xAI van Elon Musk.
21 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Een 63-jarige man die een celstraf uitzit voor geruchtmakende kunstroven zit weer gevangen, nadat hij in januari op de vlucht was geslagen. Hij ging ervandoor toen hij zelfstandig van de gevangenis in Nieuwegein naar een beperkt beveiligde afdeling van een andere gevangenis mocht.
42 minuten geledenDORDRECHT (ANP) - Nabestaanden van de 63-jarige vrouw die in april vorig jaar in haar woning in Hellevoetsluis is onthoofd door haar psychotische zoon Jesse R., hebben donderdag in de rechtbank indringende slachtofferverklaringen voorgedragen. Ze zijn nog geschokt en verbijsterd.
43 minuten geledenDORDRECHT (ANP) - "Ik ben ziek. Dat is mijn moeder fataal geworden. Dat zal ik nooit meer kunnen herstellen. Dat doet heel veel pijn." Dat zei Jesse R. (32) bij aanvang van zijn strafproces in de rechtbank in Dordrecht. R. staat daar terecht voor de moord op zijn moeder (63) door onthoofding met een bijl op 16 april vorig jaar in haar woning in Hellevoetsluis.
2 uur geledenHURGHADA (ANP) - Met een toestel van Defensie zijn afgelopen nacht opnieuw gestrande reizigers opgehaald in Oman en naar het Egyptische Hurghada gebracht. In totaal zijn het 75 Nederlanders en drie mensen met andere nationaliteiten, laat het ministerie van Buitenlandse Zaken weten.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland moet meer vaart maken met de energietransitie en de gasinfrastructuur in Groningen voorlopig in stand houden als "airbag" voor noodgevallen. Dat is nodig om minder afhankelijk te worden van andere landen, stellen 22 experts die gespecialiseerd zijn in veiligheid en energie in een donderdag verschenen rapport. "We bevinden ons in een zeer kritische fase ten aanzien van de importafhankelijkheid van energie", schrijven ze.
5 uur geledenASSEN (ANP) - Het Drents Museum moet een tentoonstelling met kunst uit New Delhi uitstellen omdat het Indiase ministerie van Cultuur heeft besloten de kunstwerken niet op transport te laten gaan. Dat meldt het museum woensdag. Het Indiase ministerie nam dat besluit volgens het museum "vanwege de huidige geopolitieke spanningen".
18 uur geleden