Ziekenhuis Venlo ontvangt weer patiënten na sluiting om hoogwater
VENLO (ANP) - Ziekenhuis VieCuri in Venlo heeft woensdag de deuren weer geopend. Het ziekenhuis werd vrijdag uit voorzorg gesloten en alle 237 patiënten werden geëvacueerd, omdat de waterstand in de nabijgelegen Maas gevaarlijk hoog was. Van de mensen die in Venlo waren opgenomen werden er 170 overgebracht naar andere zorginstellingen in het land, de anderen mochten naar huis. De eerste patiënten werden woensdagochtend teruggebracht in Venlo.
In totaal worden ongeveer zestig mensen die nog ziekenhuiszorg nodig hebben in de loop van woensdag en donderdag weer naar VieCuri gebracht. Dat gebeurt per ambulance of met de zogeheten ambubus, waar meerdere patiënten tegelijk in vervoerd kunnen worden. Het Landelijk Coördinatiecentrum Patiënten Spreiding (LCPS), dat vorig jaar werd opgericht om coronapatiënten over ziekenhuizen in het land te verdelen, helpt mee met het coördineren van de verplaatsingen.
Nu het water zakt en het ziekenhuis droog is gebleven, kan alle zorg worden hervat. Dat geldt zowel voor de poliklinieken en de Spoedeisende Hulp als voor dagbehandelingen en het operatieprogramma. Ook kunnen weer kinderen ter wereld komen in het geboortecentrum van het Noord-Limburgse ziekenhuis.
Complex
De herstart was een flink karwei, schetst VieCuri. "Voorraden zoals uniformen, medicijnen en andere zaken zijn vrijdag van de kelder verplaatst naar hoger gelegen afdelingen of vervoerd naar andere locaties. Alle apparatuur, zoals MRI-scans, röntgenapparaten en laboratoriumapparatuur was uitgeschakeld en moest opnieuw worden opgestart en getest."
Al met al was het opnieuw opstarten complexer dan de sluiting. "De ontmanteling van ons ziekenhuis was één ding, maar de zorgvuldigheid waarmee we deze complexe en omvangrijke herstart hebben georganiseerd, vind ik indrukwekkend", zei bestuursvoorzitter IJsbrand Schouten.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - De gedetineerde die vrijdag in Utrecht met een vuurwapen op de vlucht sloeg, is uren later door de politie in de buurt van het Diakonessenhuis aangehouden. De politie laat weten dat bij de aanhouding waarschuwingsschoten zijn gelost. Niemand raakte gewond. Bij de man is een vuurwapen aangetroffen.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - De politie in Utrecht heeft meldingen binnengekregen van een schietincident in de omgeving van het Diakonessenhuis, waar eerder op de dag een gevangene met een vuurwapen is ontsnapt. Een woordvoerder van de politie weet niet of er daadwerkelijk is geschoten en of er een verband is met de voortvluchtige man.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De politie heeft twee minderjarige verdachten aangehouden voor een explosie bij een portiekwoning in Rotterdam-Delfshaven begin deze maand. Het gaat om twee 15-jarige jongens uit Rozenburg en Spijkenisse. De politie heeft de aanhoudingen vrijdag bekendgemaakt.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Willemijn Aerdts (Digitale Economie en Soevereiniteit, D66) vindt het een risico dat de overheid afhankelijk is van buitenlandse berichtenapps als WhatsApp en Signal (beiden uit de Verenigde Staten). Daarom is ze op haar ministerie een kleinschalig experiment gestart met een Europees alternatief. Dat ziet ze als een tussenstap. Uiteindelijk wil ze dat de rijksoverheid gebruikmaakt van een berichtendienst die in eigen beheer is.
2 uur geledenARNHEM (ANP) - De provincie Gelderland wil rond 2035 een kleine, modulaire kernreactor openen. De provincie heeft eerder al laten uitzoeken wat de meest geschikte locaties in Gelderland zijn voor een zogeheten Small Modular Reactor (SMR). Na twee aanvullende onderzoeken dit voorjaar wil Gelderland eind dit jaar twee potentiële locaties aanwijzen.
3 uur geledenBREDA (ANP) - Voor het steken van een 14-jarige jongen in Breda is vrijdagochtend een tweede verdachte aangehouden. Het gaat, net als bij de eerste verdachte, om een minderjarige jongen uit Breda.
4 uur geledenSCHOONHOVEN (ANP) - De politie zegt beelden te hebben van de auto waarin de vermoedelijke dader van het neerschieten van een uit Iran afkomstige politiemedewerker is gevlucht. Het gaat om een Toyota Yaris, die wegreed richting Lopik.
4 uur geleden