Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ziekenhuis Nijmegen grijpt in op afdeling cardiologie

Ziekenhuis Nijmegen grijpt in op afdeling cardiologie

NIJMEGEN (ANP) - Het Canisius-Wilhelmina Ziekenhuis in Nijmegen neemt de leiding over de afdeling cardiologie over van de medisch specialisten die daar werken. Volgens het ziekenhuis voldeed de afdeling niet aan richtlijnen.

Het ziekenhuis meldt niet wat er precies mis was, maar zegt wel dat er onderzoek is gedaan naar aanleiding van "toenemende signalen over de toegankelijkheid en betaalbaarheid van de cardiologische zorg geleverd door de maatschap cardiologie". Een nieuwe leiding moet de zorg verbeteren, de organisatie anders inrichten en een veilig werkklimaat bewaken.

De afdeling was eerder onderzocht door de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ). De inspecteurs concludeerden vorig jaar dat de kliniek zijn zaken niet op orde had, net als de afdelingen cardiologie van enkele andere ziekenhuizen. Het grootste probleem was dat er te weinig zicht was op betalingen van leveranciers van medische hulpmiddelen aan artsen. De ziekenhuizen voldeden daardoor niet aan regels om belangenverstrengeling te voorkomen.

De Nederlandse Vereniging voor Cardiologie, die betrokken was bij het onderzoek naar de afdeling, laat weten de maatregelen te steunen. "Samenwerking, met oog voor de patiënt, draagt bij aan een duurzaam herstel van vertrouwen en kwaliteit van zorg", stelt voorzitter Rudolf de Boer in een verklaring.

Meer uit Gezond

Zo'n 3,5 miljoen mensen hebben last van medicijntekorten

DEN HAAG (ANP) - Ongeveer 3,5 miljoen Nederlanders merken de gevolgen van de tekorten aan geneesmiddelen in Nederland. Dat is een op de drie medicijngebruikers, meldt de beroepsorganisatie voor apothekers, de KNMP.

2 dagen geleden
Onderzoek NFI naar ophelderen sterfgevallen door pijnstillers

DEN HAAG (ANP) - Nieuw onderzoek door het Nederlands Forensisch Instituut (NFI) kan helpen bij het oplossen van moordzaken waarbij pijnstillers zoals morfine zijn gebruikt, stelt het instituut. Rogier van der Hulst, toxicoloog bij het NFI, deed de afgelopen jaren onderzoek naar de verdeling van morfine in het menselijk lichaam na overlijden.

1 week geleden
'Beduidend meer letsel' op spoedeisende hulp door gladheid

UTRECHT (ANP) - Als gevolg van de gladheid was het afgelopen weekend drukker op de spoedeisende hulpen dan normaal. Landelijk zag de Nederlandse Vereniging van Spoedeisende Hulp Artsen (NVSHA) "beduidend meer letsel" door valpartijen. Het ging vooral om ouderen die waren gevallen en mensen met heup- en polsbreuken.

2 weken geleden
Meer waterpokken bij kinderen dan gebruikelijk in winter

UTRECHT (ANP) - Opvallend veel kinderen hebben de laatste tijd waterpokken gekregen. Dat meldt gezondheidsinstituut Nivel op basis van registraties van huisartsen.

2 weken geleden
Hoogste aantal vuurwerkslachtoffers in jaren op spoedeisende hulp

AMSTERDAM (ANP) - Afdelingen voor spoedeisende hulp (SEH's) hebben tijdens de afgelopen jaarwisseling het hoogste aantal vuurwerkslachtoffers in jaren geholpen. Volgens een inventarisatie van kenniscentrum VeiligheidNL kwamen op deze ziekenhuisafdelingen in totaal 474 patiënten binnen met verwondingen door vuurwerk. Dat was 29 procent meer dan bij de jaarwisseling daarvoor en het hoogste aantal sinds de jaarwisseling van 2016 op 2017.

3 weken geleden
Plastisch chirurgen behandelden 93 vuurwerkslachtoffers

UTRECHT (ANP) - Plastisch chirurgen hebben rond de jaarwisseling 93 vuurwerkslachtoffers behandeld. De Nederlandse Vereniging voor Plastische Chirurgie (NVPC) spreekt van een forse stijging. Vorig jaar ging het om 62 patiënten.

3 weken geleden
Medicijntekorten in 2025 met ongeveer een derde gedaald

DEN HAAG (ANP) - Medicijntekorten zijn dit jaar aanzienlijk afgenomen. De tekorten zijn met ongeveer een derde gedaald vergeleken met 2024, signaleert adviesbureau in de zorg SiRM in een woensdag gepubliceerd rapport. Dat is opgesteld in opdracht van branchevereniging BG Pharma. Volgens de vereniging is er sprake van een keerpunt in de langdurige problemen met de beschikbaarheid van medicijnen.

4 weken geleden