Ziekenhuis Leeuwarden woensdag weer digitaal bereikbaar
LEEUWARDEN (ANP) - Patiënten van het Medisch Centrum Leeuwarden (MCL) kunnen vanaf woensdagochtend 08.00 uur weer bij hun medische dossiers. Ook kunnen medewerkers weer vanaf huis werken. Het ziekenhuis werd een week geleden getroffen door een hackaanval op de zogeheten Citrix-servers van het ziekenhuis. Uit voorzorg sloot het centrum alle dataverkeer met de buitenwereld af.
Het MCL heeft van Citrix aanvullende software gekregen die inbreuk op de digitale systemen moet voorkomen. Na installatie daarvan heeft het MCL besloten dat de digitale systemen weer verantwoord te gebruiken zijn.
MCL benadrukt dat geen partijen buiten het ziekenhuis toegang hebben gehad tot vitale gegevens zoals patiënteninformatie. "De cyberaanval bleef beperkt tot 'de deurmat’, maar is niet verder gekomen", aldus het MCL. De afgelopen dagen hebben vele tientallen bedrijven, overheden, ziekenhuizen en onderwijsinstellingen uit voorzorg hun Citrix-netwerk uitgeschakeld.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Kabinet en Kamerleden reageren boos op de bekladding van het Nationaal Monument op de Dam in Amsterdam op de dag dat Nederland de doden van de Tweede Wereldoorlog en andere oorlogen herdenkt. "Walgelijk", twitterde staatssecretaris Eric van der Burg (Binnenlandse Zaken, VVD).
14 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken (BuZa) heeft nog geen hulpverzoeken ontvangen van Nederlandse opvarenden van cruiseschip MV Hondius. Drie opvarenden van dat schip zijn overleden nadat ze ziek werden op het schip. Volgens de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) testte er zeker één positief op het hantavirus. Het schip ligt nu voor de kust van Kaapverdië.
28 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Schoonmaakploegen zijn maandagochtend bezig bekladdingen van het Nationaal Monument op de Dam in Amsterdam te verwijderen, bevestigt de politie. Het monument is ontsierd met een rode substantie. Onder meer het woord 'genocide' is erop gespoten, ziet een ANP-fotograaf.
36 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Door een seinstoring rijden er maandagochtend geen treinen tussen Utrecht en Den Haag. ProRail kan nog niet inschatten hoe lang de problemen gaan duren, maar voorziet zeker gevolgen voor de ochtendspits.
1 uur geledenDE BILT (ANP) - In een groot deel van het land geldt maandagochtend code geel om plaatselijk dichte mist. Met uitzondering van het noorden en noordoosten kan het zicht plaatselijk minder dan 200 meter zijn. Het KNMI heeft de weerwaarschuwing daarom afgegeven voor alle provincies, behalve Groningen, Friesland en Drenthe.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse cruisemaatschappij Oceanwide Expeditions onderzoekt de herkomst en mogelijke verspreiding van het hantavirus aan boord van de MV Hondius. Het bedrijf bevestigt in een persverklaring in de nacht van zondag op maandag dat één opvarende positief is getest op het virus. Het gaat om een patiënt die momenteel is opgenomen op de intensive care in Johannesburg in Zuid-Afrika. De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) meldde dat eerder al.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De politie heeft rond 23.45 uur zondagavond aan de Pleinweg in Rotterdam een zwaargewonde man aangetroffen. De man zat in een auto en is mogelijk het slachtoffer geworden van een steekincident dat plaatsvond in de Tarwewijk, maar waar precies is onduidelijk.
6 uur geleden