Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ziekenhuis Leeuwarden woensdag weer digitaal bereikbaar

Ziekenhuis Leeuwarden woensdag weer digitaal bereikbaar

LEEUWARDEN (ANP) - Patiënten van het Medisch Centrum Leeuwarden (MCL) kunnen vanaf woensdagochtend 08.00 uur weer bij hun medische dossiers. Ook kunnen medewerkers weer vanaf huis werken. Het ziekenhuis werd een week geleden getroffen door een hackaanval op de zogeheten Citrix-servers van het ziekenhuis. Uit voorzorg sloot het centrum alle dataverkeer met de buitenwereld af.

Het MCL heeft van Citrix aanvullende software gekregen die inbreuk op de digitale systemen moet voorkomen. Na installatie daarvan heeft het MCL besloten dat de digitale systemen weer verantwoord te gebruiken zijn.

MCL benadrukt dat geen partijen buiten het ziekenhuis toegang hebben gehad tot vitale gegevens zoals patiënteninformatie. "De cyberaanval bleef beperkt tot 'de deurmat’, maar is niet verder gekomen", aldus het MCL. De afgelopen dagen hebben vele tientallen bedrijven, overheden, ziekenhuizen en onderwijsinstellingen uit voorzorg hun Citrix-netwerk uitgeschakeld.

Meer uit Binnenland

Zes bestuurders die nog vastzaten na A12-blokkade vrijgelaten

UTRECHT (ANP) - De zes bestuurders die nog vastzaten na de blokkade van de A12 op zaterdag, zijn maandag vrijgelaten. Dat laat de politie weten.

1 uur geleden
Koninklijk bezoek Dokkum trok 21.000 mensen, burgemeester blij

DOKKUM (ANP) - Ongeveer 21.000 mensen waren maandag bij het bezoek van de koninklijke familie aan Dokkum. "Het was overal druk, gezellig druk, maar nergens te druk", zegt burgemeester Johannes Kramer van de gemeente Noardeast-Fryslân, waar de Friese vestingstad onder valt.

1 uur geleden
Eerste asielzoekers dinsdag naar opvang in Zeelandhallen Goes

GOES (ANP) - Asielzoekers kunnen vanaf dinsdag worden opgevangen in de Zeelandhallen in Goes. Het gebouw is goedgekeurd voor gebruik, laat opvangorgaan COA maandag weten.

1 uur geleden
Gemeente Breda: plein binnenstad vol

BREDA (ANP) - De Havermarkt in het centrum van Breda is vol. Dat meldt de gemeente Breda. Voor het plein geldt het principe: één persoon in, één persoon uit. Aan de Haven, Sint Janstraat, op het Kasteelplein en op het Kerkplein is nog wel ruimte om Koningsdag te vieren.

1 uur geleden
Utrecht: Stadhuisplein en Oudkerkhof vol door drukte

UTRECHT (ANP) - Het Stadhuisplein en Oudkerkhof in de binnenstad van Utrecht zijn vol, meldt de gemeente. Er mogen geen nieuwe mensen de pleinen op. Ook op de Neude en het Janskerkhof wordt het erg druk.

1 uur geleden
Willem-Alexander sluit 'onvergetelijke Koningsdag' in Dokkum af

DOKKUM (ANP) - Koning Willem-Alexander heeft de viering van Koningsdag in de Friese stad Dokkum afgesloten. Aan het einde van het programma sprak hij van een "onvergetelijke dag" en bedankte hij alle betrokkenen.

3 uur geleden
NS: treinen druk maar beheersbaar op Koningsdag

DEN HAAG (ANP) - In de treinen is het maandagmiddag "druk maar beheersbaar", meldt een woordvoerder van de NS. Het wordt langzaamaan drukker in de hoofdstad en andere grote steden, vooral op de plekken waar grote evenementen zijn rond Koningsdag.

4 uur geleden