Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ziekenhuis in Tilburg start proef tegen verspilling medicijnen

Ziekenhuis in Tilburg start proef tegen verspilling medicijnen

TILBURG (ANP) - Het Elisabeth-TweeSteden Ziekenhuis in Tilburg begint dinsdag aan een proef om te kijken of verspilling van dure medicijnen kan worden tegengegaan. Patiënten krijgen een speciale kluis van ongeveer 1,5 kilogram mee waar de medicijnen op de juiste temperatuur in worden bewaard. Als een patiënt een pil nodig heeft, kan ie op een knop drukken en dan komt er een pil uit.

De proef wordt gedaan met het kankermedicijn lenalidomide, dat 6000 euro per kuur van 21 pillen kost. Het ziekenhuis doet de proef onder meer in samenwerking met zorgverzekeraar VGZ. Als een kuur wordt afgebroken, door bijvoorbeeld overlijden of een overstap naar een ander medicijn, dan worden alle pillen nu nog weggegooid. Door de pillen in deze speciale kluis te bewaren, kunnen de medicijnen als ze niet meer nodig zijn worden teruggebracht naar een apotheek.

Momenteel wordt volgens VGZ jaarlijks ongeveer voor 100 miljoen euro aan pillen weggegooid, omdat ze niet meer gebruikt hoeven te worden. Door de duurste medicijnen in een speciale kluis te bewaren, moet dat worden voorkomen. Het bedrijf Remediz ontwikkelde het apparaat. "Dit is in feite een verlengstuk van de apotheek", aldus een van de oprichters van het bedrijf, Hans van Rooij.

Meer uit Binnenland

VVD en BBB zijn het eens over verdeling ministersposten

DEN HAAG (ANP) - De VVD en BBB zijn het eens geworden over de verdeling van de vrijgekomen ministersposten, nadat NSC zich vorige week vrijdag had teruggetrokken uit het kabinet. Dat schrijft demissionair premier Dick Schoof in een brief aan de Tweede Kamer. Hoe die verdeling eruitziet, wordt later bekendgemaakt.

1 uur geleden
Wethouder Hengelo op tweede plek CDA-lijst, Van den Brink op elf

DEN HAAG (ANP) - Het CDA heeft zijn conceptkandidatenlijst bekendgemaakt en daarop staan vooral kandidaten met politieke ervaring. Na partijleider Henri Bontenbal volgt Hanneke Steen, die bij de vorige Kamerverkiezingen op de negende plek stond en momenteel namens de christendemocraten wethouder is in Hengelo. Tijs van den Brink komt op de elfde plek te staan, een verkiesbare plek volgens de laatste peilingen.

1 uur geleden
Herinneringscentrum Westerbork is stembureau bij Kamerverkiezing

WESTERBORK (ANP) - Bij de Tweede Kamerverkiezingen in oktober kunnen mensen onder meer hun stem uitbrengen in het herinneringscentrum van Kamp Westerbork. Op het stempotlood staat dan een tekst van Anne Frank. "Juist op een plek die herinnert aan het verlies van vrijheid en onderdrukking, wordt het belang van stemrecht, democratie en rechtsstaat benadrukt", meldt de gemeente Midden-Drenthe, waar Westerbork in ligt.

1 uur geleden
Advocaat van S10 en moeder vraagt om verplichte opkomst verdachte

HAARLEM (ANP) - Zangeres S10 en haar moeder willen dat de 23-jarige man uit Hoorn, die wordt verdacht van betrokkenheid bij de dood van hun tweelingbroer en zoon, op maandag 1 september verplicht verschijnt in de rechtbank in Haarlem. "De nabestaanden achten het onwenselijk en zelfs onverteerbaar dat deze zitting zonder aanwezigheid van de verdachte zou plaatsvinden", schrijft slachtofferadvocaat Sébas Diekstra in zijn verzoek aan de rechtbank Noord-Holland.

2 uur geleden
Keijzer: aangepaste woonwet is discriminerend, herstel is nodig

DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer heeft een woonwet van het kabinet zodanig aangepast dat die discriminerend uitpakt voor statushouders. Dit moet "gerepareerd" worden, vindt demissionair minister Mona Keijzer (BBB), "waarbij duidelijk is dat dit ingevoegde wetsartikel in deze vorm niet overeind kan blijven". De minister wil in overleg met de Eerste Kamer hoe dit nog aangepast kan worden.

2 uur geleden
Uitstoot Amsterdam daalt, maar nog te weinig om doelen te halen

AMSTERDAM (ANP) - Amsterdam is de afgelopen jaren duurzamer geworden, maar de doelstellingen die de hoofdstad zichzelf heeft gesteld voor 2030 zijn nog buiten bereik. Op veel terreinen zijn landelijke maatregelen nodig, zegt het gemeentebestuur. Dan gaat het bijvoorbeeld om verzwaring van het elektriciteitsnet, verdere vergroening van de industrie en de aanleg van warmtenetten om meer gebouwen zonder aardgas te kunnen verwarmen.

3 uur geleden
Musea in Amsterdam sluiten zich aan bij actie tegen vrouwengeweld

AMSTERDAM (ANP) - Meerdere culturele instellingen in Amsterdam sluiten zich aan bij de actie tegen vrouwengeweld, die wordt georganiseerd door nachtburgemeester Freek Wallagh en het Overleg Amsterdamse Clubs (OAC). In de nacht van dinsdag op woensdag vraagt het Amsterdamse uitgaansleven aandacht voor geweld tegen vrouwen en meisjes, na de dood van de 17-jarige Lisa vorige week.

4 uur geleden