Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ziekenhuis Beverwijk neemt maatregelen na derde vuurwerkincident

Ziekenhuis Beverwijk neemt maatregelen na derde vuurwerkincident

BEVERWIJK (ANP) - De explosie bij het Rode Kruis Ziekenhuis in Beverwijk in de nacht van zaterdag op zondag, is volgens het ziekenhuis veroorzaakt door een vuurwerkbom. Die ontplofte bij een goedereningang. Het ziekenhuis kondigt maatregelen aan om de veiligheid te garanderen, nadat er eind november ook al twee "incidenten met vuurwerk" waren gebeurd. "Wij nemen dit zeer serieus."

Na de eerdere incidenten heeft het ziekenhuis in overleg met de burgemeester en de politie de beveiliging aangescherpt en cameratoezicht ingesteld. Over de verdere maatregelen treedt het ziekenhuis niet in detail. "Voor ons staan veiligheid van patiënten, medewerkers en omwonenden voorop. Daar treffen we nu maatregelen voor samen met de politie", zo staat in een verklaring.

Het Rode Kruis Ziekenhuis in Beverwijk noemt de ontploffing "een ernstig incident" en neemt het "zeer serieus'. Na de knal bij het ziekenhuis, dat bekend is van het Brandwondencentrum, moesten drie mensen worden nagekeken omdat ze rook hadden ingeademd. Verdere behandeling was niet nodig. Medewerkers kwamen zelf in actie om de ontstane brand te blussen. De brandweer kwam hen helpen en had de situatie snel onder controle.

Wie de explosie heeft veroorzaakt en waarom, is nog geheel onduidelijk.

Meer uit Binnenland

Tv-icoon Sonja Barend (86) overleden

HILVERSUM (ANP) - Televisiepersoonlijkheid Sonja Barend is op 86-jarige leeftijd overleden. Dat meldt omroep BNNVARA namens haar familie. Barend overleed zaterdag thuis in het bijzijn van haar familie.

2 uur geleden
Boten Global Sumud Flotilla met Nederlanders onderweg naar Gaza

BARCELONA (ANP) - De eerste veertig van in totaal zo'n tachtig boten zijn vanuit de haven in Barcelona vertrokken richting Gaza om daar hulp te bieden. Op deze Global Sumud Flotilla zijn ongeveer vijfhonderd mensen, de andere helft vertrekt later vanuit Italië en Griekenland. Vanuit Spanje zijn zes Nederlanders mee, een meer dan gedacht omdat op de boot van Greenpeace ook een landgenoot meevaart, weet hoofd van de Nederlandse delegatie Marieke Stam sinds kort.

2 uur geleden
Politie Rotterdam: man mishandelde buschauffeur twee keer

ROTTERDAM (ANP) - De man die afgelopen vrijdag op klaarlichte dag een buschauffeur mishandelde in Rotterdam, wordt ook gezocht voor het eerder mishandelen van dezelfde buschauffeur. De vorige mishandeling vond op zaterdag 7 maart plaats, meldt de politie zondag. Er is inmiddels beeld van de verdachte verspreid waar hij herkenbaar op staat.

6 uur geleden
Eerste vijf Nederlanders vertrekken zondag met boot naar Gaza

BARCELONA (ANP) - Vijf Nederlanders vertrekken zondag in verschillende boten vanuit Barcelona richting Gaza. Ze zijn onderdeel van een internationale vloot die Palestijnen hulp wil bieden. Later vertrekken vanuit Italië en Griekenland nog tien Nederlanders.

1 dag geleden
Niet alle verdachten kunstroof Assen sloten deal met justitie

DEN HAAG (ANP) - Bernard Z. (35), een van de verdachten die komende week terechtstaat voor de kunstroof in het Drents Museum in Assen in januari vorig jaar, heeft geen deal gesloten met justitie. Zijn advocaat bevestigt zaterdag een bericht hierover van RTL Nieuws.

1 dag geleden
Ombudsman kritisch op plan om te besparen op bijstand

DEN HAAG (ANP) - De Nationale Ombudsman Reinier van Zutphen is kritisch op het voornemen van het kabinet om te besparen op de bijstand. Van Zutphen heeft daarom een brief geschreven aan minister Thierry Aartsen (VVD) van Werk en Participatie, vertelt hij zaterdag in het NOS Radio 1 Journaal.

1 dag geleden
ADO-fans vieren in Den Haag kampioenschap eerste divisie

DEN HAAG (ANP) - In Den Haag vieren ADO-fans dat hun club vrijdagavond kampioen is geworden in de eerste divisie. Er wordt vuurwerk afgestoken en automobilisten en scooterrijders claxonneren. Bij het stadion van ADO Den Haag zijn tientallen mensen samengekomen, ziet een ANP-verslaggever. Daar is vuurwerk te horen en groene rook te zien.

1 dag geleden