Ziekenhuis Beverwijk neemt maatregelen na derde vuurwerkincident
BEVERWIJK (ANP) - De explosie bij het Rode Kruis Ziekenhuis in Beverwijk in de nacht van zaterdag op zondag, is volgens het ziekenhuis veroorzaakt door een vuurwerkbom. Die ontplofte bij een goedereningang. Het ziekenhuis kondigt maatregelen aan om de veiligheid te garanderen, nadat er eind november ook al twee "incidenten met vuurwerk" waren gebeurd. "Wij nemen dit zeer serieus."
Na de eerdere incidenten heeft het ziekenhuis in overleg met de burgemeester en de politie de beveiliging aangescherpt en cameratoezicht ingesteld. Over de verdere maatregelen treedt het ziekenhuis niet in detail. "Voor ons staan veiligheid van patiënten, medewerkers en omwonenden voorop. Daar treffen we nu maatregelen voor samen met de politie", zo staat in een verklaring.
Het Rode Kruis Ziekenhuis in Beverwijk noemt de ontploffing "een ernstig incident" en neemt het "zeer serieus'. Na de knal bij het ziekenhuis, dat bekend is van het Brandwondencentrum, moesten drie mensen worden nagekeken omdat ze rook hadden ingeademd. Verdere behandeling was niet nodig. Medewerkers kwamen zelf in actie om de ontstane brand te blussen. De brandweer kwam hen helpen en had de situatie snel onder controle.
Wie de explosie heeft veroorzaakt en waarom, is nog geheel onduidelijk.
Meer uit Binnenland
SCHIEDAM (ANP) - De jongens van 16 en 17 jaar uit Schiedam die donderdag werden aangehouden omdat vermoed wordt dat ze betrokken zijn bij de dood van een 60-jarige Schiedammer, blijven het weekend in de cel. Dat is vrijdag besloten nadat was getoetst of de verdenkingen daarvoor gegrond zijn.
16 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De politierechter heeft vrijdag een 49-jarige man uit Noordwijk veroordeeld tot een taakstraf van veertig uur voor het brengen van de Hitlergroet op 12 oktober 2025 in Amsterdam. Die dag was er een groot anti-immigratieprotest in de hoofdstad.
40 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Ook de komende dagen kunnen krantenbezorgers hinder ondervinden van de kou en gladheid. Dat laten uitgeverijen DPG Media en Mediahuis weten. Dat betekent dat de krant misschien later komt of in sommige gebieden niet bezorgd kan worden.
43 minuten geledenBREDA/DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft geen aanknopingspunten om een strafrechtelijk onderzoek te beginnen naar het lekken van de sollicitatie van Esmah Lahlah voor burgemeestersfuncties in Delft en Tilburg. Afgelopen jaar lekte uit dat het Tweede Kamerlid van GroenLinks-PvdA op beide vacatures had gesolliciteerd. Omdat daarmee de geheimhoudingsplicht die rond zulke procedures geldt werd geschonden, deden de commissarissen van de Koning in Zuid-Holland en Noord-Brabant aangifte.
59 minuten geledenPARAMARIBO (ANP) - Schrijfster Astrid Roemer is overleden op 78-jarige leeftijd. Dat bevestigt haar uitgeverij Prometheus na berichtgeving van onder meer de Surinaamse website Starnieuws. Ze brak in Nederland door in 1982 met Over de gekte van een vrouw, "een experimentele roman over de complexiteit van het vrouw-zijn", vermeldt de uitgeverij op de website. Roemer was een belangrijke stem in de Nederlands-Caribische literatuur.
2 uur geledenBREDA (ANP) - Het Openbaar Ministerie doet geen verder onderzoek naar het lekken van geheime informatie bij de zoektocht naar een nieuwe burgemeester van Tilburg. Eind oktober werd bekend dat Esmah Lahlah, de nummer twee op de landelijke kandidatenlijst van GroenLinks-PvdA tijdens de verkiezingscampagne, had gesolliciteerd op de post. De sollicitatiebrief van Lahlah was gelekt naar het Brabants Dagblad.
2 uur geledenHAARLEM (ANP) - Een 19-jarige man wordt vervolgd voor het veroorzaken van de explosie en daaropvolgende brand in een appartementencomplex in Heerhugowaard in april vorig jaar. Vier appartementen raakten zwaar beschadigd en er was sprake van instortingsgevaar. Vijf mensen raakten lichtgewond.
2 uur geleden