Ziekenhuis Beverwijk neemt maatregelen na derde vuurwerkincident
BEVERWIJK (ANP) - De explosie bij het Rode Kruis Ziekenhuis in Beverwijk in de nacht van zaterdag op zondag, is volgens het ziekenhuis veroorzaakt door een vuurwerkbom. Die ontplofte bij een goedereningang. Het ziekenhuis kondigt maatregelen aan om de veiligheid te garanderen, nadat er eind november ook al twee "incidenten met vuurwerk" waren gebeurd. "Wij nemen dit zeer serieus."
Na de eerdere incidenten heeft het ziekenhuis in overleg met de burgemeester en de politie de beveiliging aangescherpt en cameratoezicht ingesteld. Over de verdere maatregelen treedt het ziekenhuis niet in detail. "Voor ons staan veiligheid van patiƫnten, medewerkers en omwonenden voorop. Daar treffen we nu maatregelen voor samen met de politie", zo staat in een verklaring.
Het Rode Kruis Ziekenhuis in Beverwijk noemt de ontploffing "een ernstig incident" en neemt het "zeer serieus'. Na de knal bij het ziekenhuis, dat bekend is van het Brandwondencentrum, moesten drie mensen worden nagekeken omdat ze rook hadden ingeademd. Verdere behandeling was niet nodig. Medewerkers kwamen zelf in actie om de ontstane brand te blussen. De brandweer kwam hen helpen en had de situatie snel onder controle.
Wie de explosie heeft veroorzaakt en waarom, is nog geheel onduidelijk.
Meer uit Binnenland
EINDHOVEN (ANP) - Een 21-jarige man uit Eindhoven is zaterdagavond aangehouden in een terrorismeonderzoek. Dat meldt de politie zondag. De politie onderzoekt of de man banden heeft met Islamitische Staat (IS).
1 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Het programma RTL Tonight stopt. Dat heeft een woordvoerder aan het ANP bevestigd na een bericht van het AD. De laatste uitzending van het RTL 4-programma is op 12 juni. Vanaf komend najaar kiest de zender voor een "vertrouwde talkshowopzet", gepresenteerd door Renze Klamer.
2 uur geledenWAGENINGEN/LEIDEN (ANP) - Mensen met hooikoorts krijgen het dit voorjaar "behoorlijk voor de kiezen", schrijven deskundigen op Nature Today. Het seizoen begon al uitzonderlijk vroeg, met onder meer een recordhoge concentratie elzenpollen in de lucht. Afgelopen week was de pollenconcentratie van de es, populier, iep en haagbeuk hoog, melden het LUMC in Leiden en ziekenhuis Elkerliek in Helmond.
5 uur geledenHOORN (ANP) - Een van de drie mensen die zaterdagavond gewond raakten door een steekpartij in Hoorn, is overleden. Het gaat om een 29-jarige man uit Hoorn, meldt de politie.
6 uur geledenHOORN (ANP) - Aan de Italiaanse Zeedijk in Hoorn zijn zaterdagavond drie mensen gewond geraakt. Dat meldt de politie Noord-Holland. Om 23.22 uur werd er melding gemaakt van een steekincident, bevestigt een politiewoordvoerder. Het incident gebeurde op straat in het horecagebied.
13 uur geledenNIEUWERKERK (ANP) - Een van de vier mensen die gewond raakten door een ernstig auto-ongeluk op de N59 bij het Zeeuwse Nieuwerkerk is overleden, meldt de politie. Het gaat om een 19-jarige inwoonster van Aagtekerke. Ze overleed ter plaatse.
18 uur geledenNIEUWERKERK (ANP) - Door een ernstig ongeluk op de N59 bij het Zeeuwse Nieuwerkerk zijn zaterdagavond vier mensen gewond geraakt, meldt de politie. Hoe ernstig hun verwondingen zijn, kon een woordvoerder nog niet zeggen.
19 uur geleden