Ziekenhuis Assen zet extra mensen in voor TT
ASSEN (ANP) - Het Wilhelmina Ziekenhuis Assen (WZA) zet extra personeel in vanwege motorrace-evenement TT dit weekend bij de stad. Het ziekenhuis houdt rekening met extra mensen die op de spoedeisende hulp belanden.
De TT is "net als het carnaval in het zuiden" het grote evenement van het jaar voor de regio Assen, zegt een woordvoerster van het WZA. Er komen veel mensen naar de Drentse stad, dus alleen al "statistisch gezien" kunnen er meer ongelukken gebeuren. "Alle campings staan vol." Ook wordt er veel gefeest en gedronken, legt de woordvoerster uit en rijden er mensen op motoren rond. "Dat is al een iets gevaarlijker voertuig."
Naast extra personeel gaat er ook een arts mee op de ambulance. Die kan direct bijvoorbeeld kleine verwondingen hechten, waardoor mensen niet naar de spoedeisende hulp hoeven. Dat houdt wat drukte weg bij die afdeling. Volgens de woordvoerster van het ziekenhuis zijn de drukte en het alcoholgebruik afgelopen jaren wel "beter gereguleerd", waardoor de drukte voor het ziekenhuis doorgaans meevalt.
De Motul TT Assen begint vrijdag en duurt tot en met zondag. Op het circuit vinden races plaats. Vorig weekend is het festival rond de TT van start gegaan in de binnenstad van Assen. Het festival bestaat uit verschillende activiteiten, optredens en een kermis, negen dagen lang.
Meer uit Gezond
DEN HAAG (ANP) - Het laboratorium Clinical Diagnostics, waar via een hack vorig jaar de medische gegevens van ongeveer een half miljoen vrouwen werden buitgemaakt, mag mogelijk weer bevolkingsonderzoek naar baarmoederhalskanker gaan uitvoeren. De organisatie Bevolkingsonderzoek Nederland, die samenwerkte met Clinical Diagnostics, staat hiervoor open omdat er nu te weinig capaciteit is om het bevolkingsonderzoek op tijd uit te voeren. Wel moet het laboratorium een verbeterplan maken, zodat het de veiligheid van de gegevens kan garanderen.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) heeft tot nu toe zes meldingen gekregen over baby's die ziek zijn geworden na het drinken van voeding van Nestlé waarvoor een veiligheidswaarschuwing geldt. Eerder deze maand werd cereulide in de voeding aangetroffen. Deze bacterie kan braken, buikpijn en diarree veroorzaken.
1 week geledenDEN HAAG (ANP) - Ongeveer 3,5 miljoen Nederlanders merken de gevolgen van de tekorten aan geneesmiddelen in Nederland. Dat is een op de drie medicijngebruikers, meldt de beroepsorganisatie voor apothekers, de KNMP.
1 week geledenDEN HAAG (ANP) - Nieuw onderzoek door het Nederlands Forensisch Instituut (NFI) kan helpen bij het oplossen van moordzaken waarbij pijnstillers zoals morfine zijn gebruikt, stelt het instituut. Rogier van der Hulst, toxicoloog bij het NFI, deed de afgelopen jaren onderzoek naar de verdeling van morfine in het menselijk lichaam na overlijden.
3 weken geledenUTRECHT (ANP) - Als gevolg van de gladheid was het afgelopen weekend drukker op de spoedeisende hulpen dan normaal. Landelijk zag de Nederlandse Vereniging van Spoedeisende Hulp Artsen (NVSHA) "beduidend meer letsel" door valpartijen. Het ging vooral om ouderen die waren gevallen en mensen met heup- en polsbreuken.
3 weken geledenUTRECHT (ANP) - Opvallend veel kinderen hebben de laatste tijd waterpokken gekregen. Dat meldt gezondheidsinstituut Nivel op basis van registraties van huisartsen.
4 weken geledenAMSTERDAM (ANP) - Afdelingen voor spoedeisende hulp (SEH's) hebben tijdens de afgelopen jaarwisseling het hoogste aantal vuurwerkslachtoffers in jaren geholpen. Volgens een inventarisatie van kenniscentrum VeiligheidNL kwamen op deze ziekenhuisafdelingen in totaal 474 patiënten binnen met verwondingen door vuurwerk. Dat was 29 procent meer dan bij de jaarwisseling daarvoor en het hoogste aantal sinds de jaarwisseling van 2016 op 2017.
1 maand geleden