
Ziekenhuis Aruba vanwege corona alleen nog open voor noodgevallen
ORANJESTAD (ANP) - Op Aruba is vrijdagmiddag (lokale tijd) bekendgemaakt dat het enige ziekenhuis op het eiland alleen nog open is voor noodgevallen. Vanwege het toenemende aantal coronapatiënten is er zeker op de intensive care gebrek aan personeel.
Daarom gaan per direct alle niet-urgente behandelingen niet meer door in het Dr. Horacio Oduber Hospital. De bevolking wordt opgeroepen hier rekening mee te houden en voorzichtig te zijn in het verkeer om ziekenhuisopnames door ongelukken te voorkomen.
Vrijdag kwamen er op het eiland bijna tweehonderd coronabesmettingen bij, het totaal aantal besmettingen is nu 1122. In het ziekenhuis liggen 54 coronapatiënten, dat zijn er twintig meer dan vier dagen eerder. Zeven daarvan liggen op de intensive care. Verreweg de meeste geïnfecteerden zijn niet gevaccineerd.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Asielminister Marjolein Faber blijft erbij dat zij wil bezuinigen op de dagbesteding van asielzoekers. Dat zei de PVV-bewindsvrouw tijdens het vragenuur in de Tweede Kamer. Zij moest daar uitleg komen geven over het plannetje waar zij vrijdag na de ministerraad mee kwam. Premier Dick Schoof zei naderhand dat het in de kabinetsvergadering niet was besproken.
6 minuten geledenENSCHEDE (ANP) - In Enschede zijn honderden mensen bijeen om de vuurwerkramp, precies 25 jaar geleden, te herdenken. Voorafgaand aan de herdenking, die rond 15.20 uur begint, legden mensen bloemen bij het monument Het verdwenen huis tussen hemel en aarde. Daarna zullen de kerkklokken luiden.
13 minuten geledenMIDDELBURG (ANP) - De provincie Zeeland onderzoekt of er nog genoeg zoet water in de grond zit. De provincie brengt opnieuw de verhouding tussen zoet en zout water in kaart. De Zeeuwen deden dat tien jaar geleden al eens en willen nu kijken of het grondwater is veranderd.
15 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Of de huurbevriezing in de sociale huur ook voor particuliere verhuurders geldt, is aan de onderhandelingstafel van de voorjaarsnota niet aan bod gekomen. Dat heeft VVD-leider Dilan Yeşilgöz dinsdag gezegd. "Zo nauwkeurig als 'deze groepen wel en deze niet', daar hebben wij het niet aan die tafel over gehad."
44 minuten geledenVLAARDINGEN (ANP) - Bij een recyclingbedrijf aan de Maassluissedijk in Vlaardingen is dinsdagmiddag een grote brand uitgebroken. Een hal vol bouwafval staat volledig in brand, meldt de veiligheidsregio.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Milieudefensie begint een nieuwe klimaatrechtszaak tegen Shell. Directeur Donald Pols van de milieuorganisatie kondigde de zaak tegen het bedrijf dinsdag aan. "Wij eisen dat Shell onmiddellijk stopt met het ontwikkelen van nieuwe olie- en gasvelden", zei Pols. "Wij kunnen als samenleving niet meer accepteren dat een bedrijf als Shell onze toekomst bepaalt."
1 uur geledenDIDAM (ANP) - De politie zoekt naar getuigen van de brand in het Gelderse Didam, die in de nacht van maandag op dinsdag meerdere huizen verwoestte. De oorzaak van de brand is nog niet bekend.
1 uur geleden