Zieke Welten niet meer van start in Giro d'Italia
ACQUI TERME (ANP) - Bram Welten is niet meer van start gegaan in de vierde etappe van de Giro d'Italia. De renner van dsm-firmenich PostNL is ziek, zo meldt zijn ploeg.
De 27-jarige Welten was zaterdag begonnen aan zijn eerste grote ronde. "Hij werd wakker met koorts en hoest veel", meldde zijn ploeg op sociale media.
Welten is de tweede Nederlandse uitvaller in deze Giro. Zondag verscheen Robert Gesink (Visma - Lease a Bike) niet meer aan de start nadat hij in de openingsrit bij een val een breukje in een hand had opgelopen.
'Sfeermaker'
"Bram is enorm teleurgesteld dat hij de Giro heeft moeten verlaten", meldde ploegleider Matt Winston in een persbericht. "Hij was in goede vorm naar Italië gekomen. We missen niet alleen zijn kwaliteiten als renner, vooral in onze 'sprinttrein'. Bram is ook een sfeermaker in de groep."
Tilburger Welten kwam afgelopen winter over van het Franse Groupama-FDJ.
Meer uit Sport
MELBOURNE (ANP) - Coco Gauff staat in de kwartfinale van de Australian Open. De 21-jarige Amerikaanse versloeg Karolina Muchova uit Tsjechië op de Margaret Court Arena: 6-1 3-6 6-3.
7 minuten geledenMELBOURNE (ANP) - Botic van de Zandschulp en Tallon Griekspoor zijn ook uitgeschakeld in het dubbelspel van de Australian Open. Ze gaven bij een achterstand van 5-0 in de eerste set op in hun achtste finale tegen de Amerikaan Christian Harrison en Brit Neal Skupski.
8 minuten geledenSTIRLING (ANP) - Zelfs een botsing met een kangoeroe kon Jay Vine niet van de eindzege van de Tour Down Under houden. De 30-jarige wielrenner van UAE Team Emirates - XRG kwam in de slotetappe ten val, maar finishte keurig in het peloton.
11 minuten geledenSTIRLING (ANP) - Matthew Brennan heeft de vijfde en laatste etappe van de Tour Down Under gewonnen. Het Britse talent van Visma-Lease a Bike was na ruim 169 kilometer de snelste in een massasprint in het Australische Stirling.
38 minuten geledenMELBOURNE (ANP/RTR) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft de kwartfinale van de Australian Open weten te bereiken. De als eerste geplaatste speelster uit Belarus versloeg in de vierde ronde van het toernooi de Canadese Victoria Mboko met 6-1 7-6 (1).
5 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP) - De basketbalwedstrijd in de Amerikaanse competitie NBA tussen Minnesota Timberwolves en Golden State Warriors is uitgesteld vanwege de veiligheidssituatie in Minneapolis. Eerder op de dag werd in Minneapolis een man doodgeschoten door een agent van de US Border Patrol, de Amerikaanse grenspolitie.
10 uur geledenHERNING (ANP) - De handballers van Frankrijk hebben het recordaantal doelpunten op een EK geëvenaard. De Fransen wonnen in het Deense Herning tegen Portugal hun tweede wedstrijd in de hoofdronde van het evenement met 46-38.
13 uur geleden