Zieke Terpstra verspeelt wereldbeker mountainbike
VAL DI SOLE (ANP) - Anne Terpstra is er niet in geslaagd de wereldbeker mountainbike op het onderdeel crosscountry te winnen. De Nederlandse begon als leidster van het klassement aan de laatste wedstrijd in Val di Sole, maar moest wegens ziekte opgeven in de slotronde. Ze lag toen al ver achterop.
De wedstrijd werd gewonnen door Pauline Ferrand-Prévot, de Française die vorige week al wereldkampioen werd.
Terpstra meldde afgelopen week getroffen te zijn door een ontsteking van een speekselklier. Ze besloot toch te starten maar al snel werd duidelijk dat ze haar niveau niet haalde. In het klassement werd ze gepasseerd door de Zwitserse Alessandra Keller, die als zesde de finish bereikte, genoeg voor de eindzege in de wereldbeker. Ook de Australische Rebecca McConnell, negentiende in Val di Sole, achterhaalde Terpstra nog die het wereldbekerseizoen afsloot als derde. In juli had ze in Andorra de zesde manche gewonnen.
Ferrand-Prévot werd in Val di Sole op een kleine anderhalve minuut gevolgd door haar landgenote Loana Lecomte. De Zwitserse Jolanda Neff werd derde. Anne Tauber, vijftiende in het Italiaanse mountainebikeoord, sloot het wereldbekerklassement af als 22e.
Meer uit Sport
MONACO (ANP) - De mondiale strijd tegen doping is vastgelopen, omdat sporters de huidige opsporingssystemen dankzij steeds geavanceerdere methoden weten te ontwijken. Dat stelt David Howman, de baas van de onafhankelijke instantie die doping opspoort in de atletiek, AIU.
16 minuten geledenLONDEN (ANP) - Darter Niels Zonneveld heeft bij het WK in Alexandra Palace in Londen voor de eerste Nederlandse overwinning gezorgd. Zonneveld versloeg Haupai Puha uit Nieuw-Zeeland in drie sets. Het werd 3-0 voor de 27-jarige Nederlander.
1 uur geledenNAMEN (ANP) - Mathieu van der Poel verschijnt zondag na slechts twee specifieke crosstrainingen aan de start van de veldrit in Namen. "Ik ben misschien nog een procentje minder dan vorig jaar", laat hij weten via zijn ploeg Alpecin Premier Tech. "Maar ik verwacht dat ik kan strijden voor de winst."
2 uur geledenTASJKENT (ANP) - Mohammed ben Sulayem is zoals verwacht op een congres in Tasjkent herkozen als voorzitter van de internationale autosportfederatie FIA. De 64-jarige preses uit de Verenigde Arabische Emiraten was de enige kandidaat.
4 uur geledenARNHEM (ANP) - Handballer Kay Smits (28) komt niet in actie bij het EK in januari. Smits is volledig fit, maar kiest er met het oog op de lange termijn voor om het toernooi over te slaan. Dat meldt de Nederlandse handbalbond op de website.
4 uur geledenSANKT MORITZ (ANP) - Lindsey Vonn heeft voor het eerst sinds 2018 een wedstrijd meetellend voor de wereldbeker gewonnen. De 41-jarige skiester uit de Verenigde Staten was de snelste op de afdaling in Sankt Moritz.
4 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA/RTR) - Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) wil dat jeugdatleten en jeugdteams uit Rusland en Belarus weer zonder beperkingen onder eigen vlag en volkslied mogen deelnemen aan internationale wedstrijden. De aanbeveling is een volgende stap in de herintegratie van beide landen, die sinds de inval van Rusland in Oekraïne worden geweerd in de internationale sportwereld.
20 uur geleden