Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zieke Terpstra verspeelt wereldbeker mountainbike

Zieke Terpstra verspeelt wereldbeker mountainbike

VAL DI SOLE (ANP) - Anne Terpstra is er niet in geslaagd de wereldbeker mountainbike op het onderdeel crosscountry te winnen. De Nederlandse begon als leidster van het klassement aan de laatste wedstrijd in Val di Sole, maar moest wegens ziekte opgeven in de slotronde. Ze lag toen al ver achterop.

De wedstrijd werd gewonnen door Pauline Ferrand-Prévot, de Française die vorige week al wereldkampioen werd.

Terpstra meldde afgelopen week getroffen te zijn door een ontsteking van een speekselklier. Ze besloot toch te starten maar al snel werd duidelijk dat ze haar niveau niet haalde. In het klassement werd ze gepasseerd door de Zwitserse Alessandra Keller, die als zesde de finish bereikte, genoeg voor de eindzege in de wereldbeker. Ook de Australische Rebecca McConnell, negentiende in Val di Sole, achterhaalde Terpstra nog die het wereldbekerseizoen afsloot als derde. In juli had ze in Andorra de zesde manche gewonnen.

Ferrand-Prévot werd in Val di Sole op een kleine anderhalve minuut gevolgd door haar landgenote Loana Lecomte. De Zwitserse Jolanda Neff werd derde. Anne Tauber, vijftiende in het Italiaanse mountainebikeoord, sloot het wereldbekerklassement af als 22e.

Meer uit Sport

Gehavende wielrenner Kelderman verlaat Giro d'Italia

CATANZARO (ANP) - Wielrenner Wilco Kelderman gaat niet van start in de vierde etappe van de Giro d'Italia. Hij heeft volgens zijn ploeg Visma - Lease a Bike te veel last van de gevolgen van een valpartij in de tweede etappe.

3 uur geleden
Basketballer LeBron James twijfelt over toekomst in NBA

LOS ANGELES (ANP/RTR) - LeBron James weet niet of hij volgend seizoen nog terugkeert in de NBA. "Ik weet niet wat de toekomst voor mij in petto heeft", zei hij na de nederlaag van LA Lakers tegen Oklahoma City (115-110) in de play-offs.

5 uur geleden
NOC*NSF bevestigt formele gesprekken Thialf voor Spelen 2030

HEERENVEEN (ANP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil formeel onderhandelen met Nederland over de organisatie van het schaatstoernooi in schaatsstadion Thialf in Heerenveen. Dat bevestigt NOC*NSF maandagavond aan het ANP. Tot dusver was naast Heerenveen ook Turijn in beeld.

17 uur geleden
Organisatie Spelen 2030 wil 'exclusieve gesprekken' met Thialf

HEERENVEEN (ANP/AFP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil "exclusieve gesprekken" aangaan met schaatsstadion Thialf in Heerenveen met het oog op het organiseren van het olympische schaatstoernooi. Dat meldt het Franse persbureau AFP maandag.

18 uur geleden
Tennisser Sinner probleemloos naar vierde ronde in Rome

ROME (ANP) - Jannik Sinner heeft zonder al te veel moeite de vierde ronde van het tennistoernooi in Rome bereikt. De Italiaanse nummer 1 van de wereld gunde Alexei Popyrin slechts twee games en won in twee sets: 6-2 6-0.

21 uur geleden
Shorttrackbroers Van 't Wout gaan samenwerken met Team Essent

HEERENVEEN (ANP) - Shorttrackers Jens en Melle van 't Wout gaan samenwerken met schaatsploeg Team Essent. De broers gaan geen deel uitmaken van het schaatsteam, maar worden wel "op een andere manier" aan de ploeg verbonden, staat in een verklaring van de ploeg.

23 uur geleden
Bond: loopevenementen verantwoordelijk bij uitvoering richtlijnen

ARNHEM (ANP) - De Atletiekunie stelt dat organisaties van loopevenementen verantwoordelijk zijn voor de uitvoering van de door de bond opgestelde protocollen voor deelname, waaronder leeftijdsgrenzen. Dat zei de Atletiekunie in reactie op het overlijden van een 15-jarig meisje tijdens de halve marathon in Leiden op zondag.

1 dag geleden