Zieke schaatsster Beune meldt zich af voor EK allround
HAMAR (ANP) - Schaatsster Joy Beune heeft zich afgemeld voor het EK allround in het Noorse Hamar. De 23-jarige rijdster van Team IKO heeft buikgriep en is niet fit genoeg om te starten. Robin Groot is aangewezen als haar vervanger en zal zodoende haar debuut maken op een EK.
Beune verdiende haar ticket voor het EK door haar derde plaats op het NK allround afgelopen week. De vierkamp in Hamar begint zaterdag met de 500 meter.
"Ik zag er enorm naar uit om dit EK te rijden", liet Beune weten. "Echter heeft ook bij mij de griep toegeslagen en ben ik te zwak om van start te gaan. Ik ga proberen zo snel mogelijk te herstellen om mij dan volledig te richten op de NK afstanden. Mijn ploeggenoot Robin Groot vervangt mij en ik wens haar erg veel succes."
Groot was als vierde geëindigd op het NK allround en was in Hamar als reserve. "In eerste instantie baal ik enorm voor mijn 'schaatszus' Joy", zegt de 21-jarige schaatsster. "Natuurlijk ben ik ook blij dat ik mag rijden in Hamar. Ik weet zeker dat ik mij op alle afstanden nog kan verbeteren ten opzichte van het NK."
Meer uit Sport
MIAMI (ANP/AFP) - Jake Paul, de youtuber die zich heeft omgeschoold tot bokser, zal op 14 november niet vechten tegen Gervonta Davis. Zijn promotor MVP en streamingdienst Netflix hebben het boksduel afgelast, omdat Davis wordt aangeklaagd voor mishandeling van zijn vriendin.
27 minuten geledenSÃO PAULO (ANP) - Max Verstappen geniet nog steeds van zijn memorabele zege vorig jaar in de Grote Prijs van São Paulo. De coureur van Red Bull reed in de regen vanuit de achterhoede naar de zege. "Dat was een emotionele overwinning en een belangrijk moment in het kampioenschap. Ik zal een speciale Braziliaanse helm dragen tijdens de race", zegt hij in een vooruitblik van zijn team op de komende race op het circuit van Interlagos.
13 uur geledenRIYAD (ANP) - Elena Rybakina heeft maandag ook haar tweede groepswedstrijd bij de WTA Finals in Riyad gewonnen. De tennisster uit Kazachstan versloeg de Poolse Iga Swiatek in drie sets met 3-6 6-1 6-0. Rybakina zette daarmee een grote stap richting de halve finales.
15 uur geledenNEW YORK (ANP) - Honkballer Ceddanne Rafaela van Boston Red Sox is uitgeroepen tot beste midvelder in de American League van de MLB. Het is de eerste keer dat de 25-jarige Curaçaoënaar de zogenoemde Golden Glove ontvangt.
16 uur geledenNEW YORK (ANP) - Marathonlegende Eliud Kipchoge heeft ambitieuze hardloopplannen voor de komende twee jaar. De bijna 41-jarige Keniaan wil marathons lopen op zeven continenten, inclusief Antarctica. De tweevoudig winnaar van olympisch goud onthulde zijn plannen na de marathon van New York.
19 uur geledenMELBOURNE (ANP) - De Australiër Michael Matthews gaat nog zeker twee seizoenen door. De 35-jarige renner heeft zijn contract bij Team Jayco AlUla verlengd tot en met 2027, meldde de Australische WorldTour-formatie.
20 uur geledenSEOUL (ANP/AFP) - Jannik Sinner en Carlos Alcaraz spelen in aanloop naar de Australian Open een demonstratiewedstrijd. De Italiaan en de Spanjaard nemen het op 10 januari in de buurt van Seoul in Zuid-Korea tegen elkaar op in de 'Hyundai Card Super Match'. "Voor tennisfans uit eigen land is dit de eerste kans om de twee hoogstgeplaatste spelers tegen elkaar te zien strijden", melden de organisatoren maandag.
1 dag geleden