Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zieke Lavreysen mist ook keirin bij Nations Cup Hongkong

Zieke Lavreysen mist ook keirin bij Nations Cup Hongkong

HONGKONG (ANP) - Baanwielrenner Harrie Lavreysen is ook zaterdag niet in actie gekomen bij de Nations Cup in Hongkong. De tweevoudig olympisch sprintkampioen voelde zich nog te ziek om te starten op het onderdeel keirin.

De Brabander is in de Aziatische stad geveld door een voedselvergiftiging. Hij deed vrijdag niet mee in de teamsprint. Zonder Lavreysen werd de ploeg verrassend uitgeschakeld in de kwalificaties.

Het is volgens zijn manager nog even afwachten of Lavreysen zondag kan starten op de individuele sprint. "Hij voelt zich al wat beter en er wordt per dag gekeken of hij fit genoeg is. Maar met het oog op de Olympische Spelen zullen er zeker geen risico's worden genomen."

Belangrijk 'meetmoment'

De 27-jarige Lavreysen won in januari met grote overmacht drie titels bij de Europese kampioenschappen in Apeldoorn. Hij was met een goed gevoel afgereisd naar Hongkong voor de krachtmeting met vooral de Australiërs. De wedstrijd om de Nations Cup geldt als een belangrijk 'meetmoment' voor de Spelen van Parijs deze zomer. Lavreysen heeft de ambitie om daar drie gouden medailles te winnen.

"Hij voelde zich vooraf uitstekend en had enorm veel zin in de races in Hongkong, maar Harrie moet iets verkeerds hebben gegeten, want hij voelde zich heel snel ziek worden", aldus zijn manager. "Inmiddels voelt hij zich beter, hij heeft lang geslapen, dus mogelijk is hij zondag fit genoeg om toch nog te kunnen starten."

Weerzien tijdens Spelen

Jeffrey Hoogland, Daan Kool en Roy van den Berg eindigden vrijdag als negende in de kwalificaties. Australië, de voornaamste concurrent, ging als nummer 1 door en won later ook de finale. De wedstrijd in Hongkong was de enige keer dat de twee landen het tegen elkaar opnamen, voordat ze elkaar terugzien op de olympische piste van Saint-Quentin-en-Yvelines.

Meer uit Sport

Tennisser Ruud verslaat Darderi en is finalist in Rome

ROME (ANP) - Tennisser Casper Ruud (27) heeft zich als eerste verzekerd van een finaleplaats bij het tennistoernooi van Rome. De Noorse nummer 25 van de wereld gunde de Italiaan Luciano Darderi (24) voor eigen publiek slechts twee games: 6-1 6-1.

1 uur geleden
Voormalig Belgische wielerkampioene (19) overleden aan botkanker

DEN HAAG (ANP/BELGA) - De Belgische voormalige wielerkampioene Jilke Michielsen is op 19-jarige leeftijd overleden aan de gevolgen van botkanker. Dat werd vrijdag bekendgemaakt op haar Instagramaccount, waar ze de afgelopen tijd verschillende updates plaatste over haar gezondheid.

1 uur geleden
Vingegaard maakt favorietenrol waar en wint in Giro op Blockhaus

BLOCKHAUS (ANP) - Wielrenner Jonas Vingegaard heeft zijn favorietenrol in de Ronde van Italië waargemaakt. De Deen van Visma - Lease a Bike sloeg zijn slag in de zevende etappe, waar het in het slot de beurt was aan de klassementsrenners. Vingegaard was de sterkste op de zware beklimming van Blockhaus, waar hij na een rit van 244 kilometer die in Formia begon solo aankwam.

3 uur geleden
Wielrenster Bredewold wint opnieuw openingsetappe in Baskenland

ZARAUTZ (ANP/BELGA) - Wielrenster Mischa Bredewold heeft voor het derde jaar op rij de openingsetappe van de Itzulia Women (Ronde van Baskenland) op haar naam geschreven. De 25-jarige Nederlandse van SD Worx-Protime was na een sprint de sterkste van een groepje van vijf, onder wie landgenote Yara Kastelijn (Fenix-Premier Tech) en Riejanne Markus (Lidl-Trek).

5 uur geleden
Team Verstappen start 24 uur van Nürburgring vanaf vierde plek

NÜRBURGRING (ANP) - Het team van Max Verstappen start bij de 24 uur van de Nürburgring zaterdag als vierde. De Spanjaard Daniel Juncadella kwam in de Mercedes-AMG GT3 in de derde kwalificatiesessie op het circuit in de Duitse Eifel tot een tijd van 8.12,005. Daarmee was hij 0,882 seconde langzamer dan de Lamborghini van de Duitser Luca Engstler, die poleposition veroverde.

6 uur geleden
Verstappen zesde in tweede kwalificatie op Nürburgring

NÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft bij de 24 uur van de Nürburgring de derde tijd neergezet in de tweede kwalificatie. Verstappen was in de Mercedes-AMG GT3 bijna een seconde langzamer dan de Lamborghini van de Brit Nicholas Yelloly. Met de zesde plaats heeft hij een plek verzekerd voor de derde kwalificatie later vrijdag, waarin wordt gestreden om de poleposition.

8 uur geleden
Tennisster Gauff naar finale van graveltoernooi in Rome

ROME (ANP) - Coco Gauff heeft als eerste de finale van het tennistoernooi van Rome bereikt. De als derde geplaatste Amerikaanse versloeg de Roemeense Sorana Cirstea: 6-4 6-3.

1 dag geleden