Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zieke Klaas Otto mag niet vliegen: rechtszaak uitgesteld

Zieke Klaas Otto mag niet vliegen: rechtszaak uitgesteld

BREDA (ANP) - No Surrender-oprichter Klaas Otto mag vanwege zijn ‘medische toestand’ niet vliegen. Het proces tegen hem, waarin hij wordt verdacht van de ontvoering en zware mishandeling van een clubgenoot van de motorclub, is daarom maandag met ruim een week uitgesteld.

Advocaat Louis de Leon van Otto wilde de rechtbank alleen achter gesloten deuren vertellen wat er precies met de 53-jarige man uit Bergen op Zoom aan de hand is. De raadsman zei dat Otto momenteel in het buitenland zit. "Zijn medische toestand laat vliegen momenteel niet toe", legde hij uit. De rechtbank zei wel dat nog niet zeker is of het lukt om de zaak volgende week te behandelen.

De mishandeling gebeurde 6 mei 2016 tijdens de begrafenis van een belangrijk lid van de motorclub. Vier mannen zouden het clublid in een auto hebben gezet. Twintig minuten later kwam de auto weer terug, zonder de mishandelde man. Die zou in een bos totaal zijn afgetuigd. Otto zou de opdracht hebben gegeven voor de mishandeling. Otto zegt zelf dat hij van niks weet.

De zaak tegen vier medeverdachten gaat maandag wel door.

Meer uit Binnenland

Onderzoek: inlichtingendiensten 'dicht op huid journalistiek'

AMSTERDAM (ANP) - Inlichtingendiensten, en dan de Algemene Inlichtingen- en Veiligheidsdienst (AIVD) voorop, zitten "dicht op de huid van de journalistiek in Nederland". Dat gaat zelfs zover dat sommige contacten tussen journalisten en diensten in strijd zijn met de ethische beroepscode van de Nederlandse Vereniging van Journalisten (NVJ). Dit blijkt uit het onderzoek Monitor Journalistiek en Inlichtingendiensten, een initiatief van onderzoeksjournalisten Stella Braam en Huub Jaspers, gesteund door de NVJ en gefinancierd door Stichting Muckraker.

45 minuten geleden
Politie verwacht aangifte om vuurwerkactie in stadion Ajax

AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft contact met Ajax, de Johan Cruijff ArenA en het Openbaar Ministerie over het doen van aangifte na het vuurwerkincident afgelopen zondag, meldt een politiewoordvoerster. Op de vraag of de aangifte er komt, laat zij weten dat "dat wel de bedoeling is".

52 minuten geleden
Zestig vreemdelingen ingezet tijdens Grand Prix Zandvoort

ROTTERDAM (ANP) - Tijdens de Grand Prix 2024 in Zandvoort heeft een uitzendbureau uit Rotterdam zestig vreemdelingen zonder vergunning aan het werk gezet. De mensen kwamen voornamelijk uit Colombia en werkten als afwasser, keukenhulp of op andere plekken in de horeca of catering, meldt de Nederlandse Arbeidsinspectie woensdag.

54 minuten geleden
Verduurzaming Nederland moet veel eerlijker, vindt adviesraad

DEN HAAG (ANP) - De verduurzaming van Nederland dreigt vast te lopen, doordat grote groepen mensen de voordelen mislopen en daardoor het draagvlak afbrokkelt. Met die waarschuwing komt de Raad voor de leefomgeving en infrastructuur (Rli) in een advies aan de politiek. De raad zoekt de oplossing in rechtvaardiger beleid. Ook pleit de Rli voor een systeem waarin de overheid mensen de "ware prijs" laat betalen voor vervuilende consumptie en duurzame keuzes juist beloont.

1 uur geleden
Suzan & Freek ouders geworden van zoon Sef

NEDERHORST DEN BERG (ANP) - Het populaire muzikale duo Suzan & Freek heeft een kindje gekregen. Het jongetje kwam zondag ter wereld, maakte het koppel woensdag bekend.

1 uur geleden
Burgemeesters mogen demonstraties tegen abortus beperken

DEN HAAG (ANP) - Mensen mogen demonstreren tegen abortus, maar burgemeesters mogen bepalen dat dit niet direct bij de ingang van een kliniek gebeurt. Een protestvak moet wel "binnen zicht- en gehoorafstand" van een kliniek zijn. De Raad van State heeft dat woensdag bepaald.

1 uur geleden
Cultuursector bezorgd over bezuinigingen bij NPO

AMSTERDAM (ANP) - De taskforce culturele en creatieve sector, een samenwerking van ruim honderd branche-, beroeps- en belangenorganisaties, maakt zich zorgen over het verdwijnen van veel culturele programmering bij de publieke omroep. De sector wordt hierdoor hard geraakt, waarschuwt de taskforce in een brief aan de Tweede Kamer.

3 uur geleden