Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zieke Berghuis twijfelgeval voor duel Ajax met Ludogorets

Zieke Berghuis twijfelgeval voor duel Ajax met Ludogorets

AMSTERDAM (ANP) - Trainer Maurice Steijn van Ajax weet nog niet of hij donderdag tijdens de thuiswedstrijd tegen Ludogorets een beroep kan doen op Steven Berghuis. "Hij is ziek en heeft nog koorts", zei de coach op zijn laatste persconferentie voor de return in de play-offs van de Europa League. "Maar toch hoop ik nog dat hij morgen aansluit."

Berghuis zit een schorsing van drie duels uit in de Eredivisie. "Daarom is het belangrijk voor hem dat hij Europees kan spelen", zei Steijn die in het tweede duel met Ludogorets nog niet kan beschikken over de aangetrokken Chuba Akpom, Josip Sutalo, Gastón Ávila en Georges Mikautadze. Zij kunnen zondag tegen Fortuna Sittard wel debuteren.

Brian Brobbey is ook weer fit. Hij liet zich vorige week in de rust van het uitduel met Ludogorets met spierklachten vervangen. Ajax verdedigt een voorsprong van 4-1 tijdens het thuisduel met de Bulgaren. Toch eist trainer Steijn scherpte. "Niet alleen vanwege de uitslag", zei hij. "Als je scherp bent, dan loop je ook minder snel blessures op. Ik vond vorige week het verschil met de eerste en tweede helft te groot. Dat kan te maken hebben met die voorsprong van 4-0 die we hadden. Maar we gaven in de tweede helft 100 passes minder dan voor rust. Dat hebben we de spelers laten zien. En onze doelman Jay Gorter moest ook nog twee moeilijke reddingen verrichten. Het verval was te groot."

Meer uit Voetbal

FC Groningen en NAC Breda beginnen 2026 met gelijkspel

GRONINGEN (ANP) - FC Groningen en NAC Breda zijn het nieuwe jaar begonnen met een gelijkspel. Na een matige wedstrijd eindigde het onderlinge duel in een koude Euroborg in 0-0.

1 uur geleden
PSV-spits Pepi breekt onderarm en wordt zondag geopereerd

EINDHOVEN (ANP) - PSV-spits Ricardo Pepi heeft zaterdag in de thuiswedstrijd tegen Excelsior (5-1) in de Eredivisie zijn onderarm gebroken. De Amerikaan wordt zondag geopereerd. Dat zei trainer Peter Bosz op een persconferentie in het Philips Stadion.

1 uur geleden
Egypte ten koste van Ivoorkust naar halve finales Afrika Cup

AGADIR (ANP) - Egypte is doorgedrongen tot de halve finales van de Afrika Cup. De recordwinnaar versloeg in het Marokkaanse Agadir titelverdediger Ivoorkust met 3-2.

2 uur geleden
PSV begint jaar goed en boekt twaalfde zege op rij in Eredivisie

EINDHOVEN (ANP) - PSV is het nieuwe jaar voortvarend begonnen. De Eindhovenaren hadden in het Philips Stadion weinig moeite met Excelsior en wonnen met 5-1. Voor PSV betekende het de twaalfde achtereenvolgende zege in de Eredivisie.

2 uur geleden
FC Twente moet genoegen nemen met punt tegen PEC Zwolle

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente is de tweede helft van het seizoen in de Eredivisie begonnen met een gelijkspel tegen PEC Zwolle. De ploeg van trainer John van den Brom kwam in Enschede terug van een 1-0-achterstand: het werd 1-1. Shola Shoretire en Daan Rots maakten de doelpunten.

3 uur geleden
PSV-spits Pepi valt na maken doelpunt uit met blessure

EINDHOVEN (ANP) - PSV-spits Ricardo Pepi heeft zaterdag in de thuiswedstrijd tegen Excelsior een blessure opgelopen. Dat gebeurde toen de Amerikaan halverwege de eerste helft het tweede doelpunt maakte: 2-0.

3 uur geleden
Bayer Leverkusen thuis hard onderuit tegen VfB Stuttgart

LEVERKUSEN (ANP) - Bayer Leverkusen heeft een ruime nederlaag geleden in zijn eerste wedstrijd na de winterstop. De ploeg van keeper Mark Flekken ging in het eigen stadion met 4-1 onderuit tegen concurrent VfB Stuttgart. Bij rust stond het al 4-0 voor de bezoekers.

3 uur geleden