Zieke Berghuis twijfelgeval voor duel Ajax met Ludogorets
AMSTERDAM (ANP) - Trainer Maurice Steijn van Ajax weet nog niet of hij donderdag tijdens de thuiswedstrijd tegen Ludogorets een beroep kan doen op Steven Berghuis. "Hij is ziek en heeft nog koorts", zei de coach op zijn laatste persconferentie voor de return in de play-offs van de Europa League. "Maar toch hoop ik nog dat hij morgen aansluit."
Berghuis zit een schorsing van drie duels uit in de Eredivisie. "Daarom is het belangrijk voor hem dat hij Europees kan spelen", zei Steijn die in het tweede duel met Ludogorets nog niet kan beschikken over de aangetrokken Chuba Akpom, Josip Sutalo, Gastón Ávila en Georges Mikautadze. Zij kunnen zondag tegen Fortuna Sittard wel debuteren.
Brian Brobbey is ook weer fit. Hij liet zich vorige week in de rust van het uitduel met Ludogorets met spierklachten vervangen. Ajax verdedigt een voorsprong van 4-1 tijdens het thuisduel met de Bulgaren. Toch eist trainer Steijn scherpte. "Niet alleen vanwege de uitslag", zei hij. "Als je scherp bent, dan loop je ook minder snel blessures op. Ik vond vorige week het verschil met de eerste en tweede helft te groot. Dat kan te maken hebben met die voorsprong van 4-0 die we hadden. Maar we gaven in de tweede helft 100 passes minder dan voor rust. Dat hebben we de spelers laten zien. En onze doelman Jay Gorter moest ook nog twee moeilijke reddingen verrichten. Het verval was te groot."
Meer uit Voetbal
SEVILLA (ANP) - Matías Almeyda is woensdag voor zeven wedstrijden geschorst nadat hij afgelopen weekend een rode kaart kreeg bij het duel tussen Sevilla en Alavés (1-1). De Argentijnse coach van Sevilla werd weggestuurd, maar liep daarna boos het veld in om bezwaar te maken bij de scheidsrechter.
38 minuten geledenLISSABON (ANP/RTR) - Spelers van Real Madrid zijn boos op Benfica-speler Gianluca Prestianni na zijn vermeende racistische uitlatingen tegen Real Madrid-aanvaller Vinicius Júnior dinsdagavond. Onder anderen vedette Kylian Mbappé zegt de opmerkingen te hebben gehoord. "We kunnen niet accepteren dat een speler in het belangrijkste Europese toernooi zich zo gedraagt. Deze man verdient het niet meer om in de Champions League te spelen", zei Mbappé na de 1-0-zege in Lissabon.
3 uur geledenLISSABON (ANP) - Real Madrid heeft het uitduel met Benfica in de tussenronde van de Champions League gewonnen (0-1). Vinicius Júnior gaf de koploper van La Liga een goede uitgangspositie voor de achtste finales. De return is volgende week woensdag in de hoofdstad van Spanje.
15 uur geledenWENEN (ANP) - Red Bull Salzburg heeft afscheid genomen van trainer Thomas Letsch. De leiding van de club uit Oostenrijk is ontevreden over de laatste resultaten. Onder leiding van de voormalige coach van Vitesse haalde de club slechts 1 punt uit de laatste twee competitieduels. "Na een zorgvuldige analyse ben ik tot de conclusie gekomen dat Red Bull Salzburg een nieuwe impuls nodig heeft", aldus sportief directeur Marcus Mann in een verklaring.
15 uur geledenROTTERDAM (ANP) - NEC heeft voor de tweede keer op rij punten in de Eredivisie verloren. De club uit Nijmegen bleef steken op een gelijkspel in de zondag gestaakte wedstrijd tegen Sparta Rotterdam (1-1), na een nederlaag afgelopen woensdag tegen FC Utrecht (1-3).
16 uur geledenISTANBUL (ANP) - Noa Lang heeft Galatasaray aan een thuiszege op Juventus in de tussenronde van de Champions League geholpen. Hij maakte twee doelpunten en was betrokken bij de openingstreffer van de kampioen van Turkije (5-2). Teun Koopmeiners scoorde tweemaal voor Juventus.
18 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Tjaronn Chery mist het uitduel van NEC met Sparta Rotterdam. De aanvoerder staat volgens de club uit Nijmegen op het punt weer vader te worden. Dirk Proper vervangt hem.
19 uur geleden