Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zieke Berghuis twijfelgeval voor duel Ajax met Ludogorets

Zieke Berghuis twijfelgeval voor duel Ajax met Ludogorets

AMSTERDAM (ANP) - Trainer Maurice Steijn van Ajax weet nog niet of hij donderdag tijdens de thuiswedstrijd tegen Ludogorets een beroep kan doen op Steven Berghuis. "Hij is ziek en heeft nog koorts", zei de coach op zijn laatste persconferentie voor de return in de play-offs van de Europa League. "Maar toch hoop ik nog dat hij morgen aansluit."

Berghuis zit een schorsing van drie duels uit in de Eredivisie. "Daarom is het belangrijk voor hem dat hij Europees kan spelen", zei Steijn die in het tweede duel met Ludogorets nog niet kan beschikken over de aangetrokken Chuba Akpom, Josip Sutalo, Gastón Ávila en Georges Mikautadze. Zij kunnen zondag tegen Fortuna Sittard wel debuteren.

Brian Brobbey is ook weer fit. Hij liet zich vorige week in de rust van het uitduel met Ludogorets met spierklachten vervangen. Ajax verdedigt een voorsprong van 4-1 tijdens het thuisduel met de Bulgaren. Toch eist trainer Steijn scherpte. "Niet alleen vanwege de uitslag", zei hij. "Als je scherp bent, dan loop je ook minder snel blessures op. Ik vond vorige week het verschil met de eerste en tweede helft te groot. Dat kan te maken hebben met die voorsprong van 4-0 die we hadden. Maar we gaven in de tweede helft 100 passes minder dan voor rust. Dat hebben we de spelers laten zien. En onze doelman Jay Gorter moest ook nog twee moeilijke reddingen verrichten. Het verval was te groot."

Meer uit Voetbal

Voetbalsters Ajax tweede achter kampioen PSV, Feyenoord derde

HEERENVEEN/ENSCHEDE (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben de tweede plaats in de Vrouwen Eredivisie veroverd. De ploeg van coach Anouk Bruil won met 3-1 van Heerenveen en grijpt achter landskampioen PSV het tweede ticket voor de voorronde van de Champions League.

2 uur geleden
Voetbalsters Hera United degraderen na één seizoen uit Eredivisie

AMSTERDAM (ANP) - Hera United is gedegradeerd uit de Vrouwen Eredivisie. De club die dit seizoen zijn debuut maakte, verloor met 2-1 van FC Utrecht. Door de 3-0-zege van ADO Den Haag tegen PEC Zwolle eindigt Hera met 20 punten als tiende en degradeert uit de hoogste klasse, net als NAC Breda en Excelsior. ADO handhaaft zich met 22 punten als nummer negen.

2 uur geleden
Verdediger Alaba (33) na vijf jaar weg bij Real Madrid

MADRID (ANP) - David Alaba vertrekt aan het einde van het seizoen bij Real Madrid. Het aflopende contract van de 33-jarige verdediger wordt niet verlengd, zo meldt de nummer 2 van de Spaanse competitie.

4 uur geleden
Aanvaller De Jong (35) na één seizoen weg bij FC Porto

PORTO (ANP) - Luuk de Jong vertrekt na één seizoen bij FC Porto. De 35-jarige aanvaller heeft zijn afscheid op Instagram aangekondigd. Het is nog niet duidelijk of en waar De Jong zijn carrière zal vervolgen.

5 uur geleden
Vitesse kan driekwart van de aandelen overdragen aan sterkhouders

ARNHEM (ANP) - Vitesse kan 75,1 procent van de aandelen overdragen aan de zogeheten sterkhouders van de Arnhemse voetbalclub. De licentiecommissie van de KNVB heeft goedkeuring verleend aan een verzoek om wijziging van zeggenschap dat Vitesse daarvoor nodig heeft.

9 uur geleden
De Graafschap stelt Duivenvoorden aan als nieuwe hoofdtrainer

DOETINCHEM (ANP) - De Graafschap heeft Thomas Duivenvoorden als nieuwe hoofdtrainer aangesteld. De 39-jarige coach is de opvolger van Marinus Dijkhuizen. Duivenvoorden was dit seizoen al assistent-trainer bij de club uit Doetinchem.

9 uur geleden
Liverpool-coach Slot roemt fitheid Oranje-aanvoerder Van Dijk

LIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot van Liverpool heeft in aanloop naar het laatste competitieduel van het seizoen de fitheid van verdediger Virgil van Dijk geroemd. De 34-jarige aanvoerder van Oranje is de enige veldspeler die dit seizoen elke minuut in de Premier League heeft gespeeld.

11 uur geleden