Zieke Assange niet bij zitting over zijn uitlevering
LONDEN (ANP/RTR) - WikiLeaks-oprichter Julian Assange is onwel en kan een beroepszaak over zijn uitlevering niet bijwonen. Dat heeft zijn advocaat laten weten in het Hoge Hof van Justitie in Londen.
Bij het gerechtshof verzamelden zich wel aanhangers van de bekende activist. Zij scandeerden "Maar één besluit: geen uitlevering". Echtgenote Stella Assange sprak de menigte toe en zei dat de "wereld meekijkt".
De Britse autoriteiten willen Assange uitleveren aan de Verenigde Staten, waar hij wordt vervolgd voor de publicatie van gelekte informatie op zijn klokkenluiderssite. De autoriteiten zeggen dat daarmee levens in gevaar zijn gebracht.
Verschanst in ambassade
De 52-jarige Assange wil uitlevering voorkomen, maar heeft zijn juridische mogelijkheden bijna uitgeput. De zitting in Londen neemt naar verwachting twee dagen in beslag.
Echtgenote Stella waarschuwde onlangs dat het slecht gaat met haar echtgenoot, zowel fysiek als mentaal. Assange is al jaren geïsoleerd. Hij verschool zich eerst in de ambassade van Ecuador en zit sinds 2019 in de gevangenis.
Onthullende publicaties
De activist had WikiLeaks opgericht in 2006. De website kreeg in 2010 wereldwijd aandacht toen het videobeelden publiceerde van een Amerikaanse legerhelikopter die vuurde op een menigte in Bagdad.
De klokkenluiderssite bracht de VS ook in verlegenheid met andere publicaties. Zo verscheen een enorme hoeveel documenten online met gevoelige informatie over de conflicten in Afghanistan en Irak en diplomatieke communicatie.
Vrijlating militair
WikiLeaks ontving veel documenten van de Amerikaanse militair Chelsea Manning. Die zat daar later zeven jaar voor in de gevangenis en kwam vroegtijdig vrij door toedoen van toenmalig president Barack Obama.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP/BELGA) - Het treinstation Brussel-Zuid is maandagavond volledig ontruimd, nadat er twee verdachte pakketten zijn aangetroffen. Het treinverkeer ligt volledig stil en ook het metrostation wordt ontruimd. Dat melden spoorbeheerder Infrabel, spoormaatschappij NMBS en de politie.
22 minuten geledenBOGOTÁ (ANP/RTR/AFP) - In Colombia is een militair vliegtuig neergestort, kort na het opstijgen. Dat heeft het ministerie van Defensie bekendgemaakt. Een bron bij het leger zegt tegen persbureau AFP dat waarschijnlijk tachtig soldaten zijn omgekomen. Het lokale medium Blu Radio schrijft dat er 110 militairen aan boord waren en er vooralsnog twintig zijn gered.
45 minuten geledenROME (ANP/AFP/DPA) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni heeft haar verlies toegegeven bij het referendum over hervormingen van het rechtssysteem. "De Italianen hebben hun keuze gemaakt. En we respecteren deze beslissing", schreef ze online.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De voorzitter van het Iraanse parlement, Mohammad Baqer Qalibaf, heeft ontkend dat er gesprekken met de Verenigde Staten zijn geweest over een einde aan de oorlog. Hij doet die bewering van de Amerikaanse president Donald Trump af als nepnieuws, dat volgens hem bedoeld is "om de financiële en oliemarkten te manipuleren en te ontsnappen aan het moeras waarin de VS en Israël gevangenzitten".
1 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky beschuldigt Rusland ervan het regime in Iran te blijven helpen door inlichtingen te verstrekken. Zelensky claimt in een bericht op X daar "onweerlegbaar bewijs" van te hebben.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR/AFP) - Europese leiders zijn blij met de aankondiging van de Amerikaanse president Donald Trump dat er voorlopig geen aanvallen worden uitgevoerd op de Iraanse energie-infrastructuur.
2 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Burgemeesters van plaatsen in het zuiden van Libanon zeggen bevelen van de Israëlische krijgsmacht (IDF) te hebben gekregen om de ontheemden die daar worden opgevangen weer weg te sturen. Het gaat om mensen die gevlucht zijn uit andere dorpen en steden, plaatsen die bekendstaan als bolwerken van Hezbollah.
2 uur geleden