Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zieke Assange niet bij zitting over zijn uitlevering

Zieke Assange niet bij zitting over zijn uitlevering

LONDEN (ANP/RTR) - WikiLeaks-oprichter Julian Assange is onwel en kan een beroepszaak over zijn uitlevering niet bijwonen. Dat heeft zijn advocaat laten weten in het Hoge Hof van Justitie in Londen.

Bij het gerechtshof verzamelden zich wel aanhangers van de bekende activist. Zij scandeerden "Maar één besluit: geen uitlevering". Echtgenote Stella Assange sprak de menigte toe en zei dat de "wereld meekijkt".

De Britse autoriteiten willen Assange uitleveren aan de Verenigde Staten, waar hij wordt vervolgd voor de publicatie van gelekte informatie op zijn klokkenluiderssite. De autoriteiten zeggen dat daarmee levens in gevaar zijn gebracht.

Verschanst in ambassade

De 52-jarige Assange wil uitlevering voorkomen, maar heeft zijn juridische mogelijkheden bijna uitgeput. De zitting in Londen neemt naar verwachting twee dagen in beslag.

Echtgenote Stella waarschuwde onlangs dat het slecht gaat met haar echtgenoot, zowel fysiek als mentaal. Assange is al jaren geïsoleerd. Hij verschool zich eerst in de ambassade van Ecuador en zit sinds 2019 in de gevangenis.

Onthullende publicaties

De activist had WikiLeaks opgericht in 2006. De website kreeg in 2010 wereldwijd aandacht toen het videobeelden publiceerde van een Amerikaanse legerhelikopter die vuurde op een menigte in Bagdad.

De klokkenluiderssite bracht de VS ook in verlegenheid met andere publicaties. Zo verscheen een enorme hoeveel documenten online met gevoelige informatie over de conflicten in Afghanistan en Irak en diplomatieke communicatie.

Vrijlating militair

WikiLeaks ontving veel documenten van de Amerikaanse militair Chelsea Manning. Die zat daar later zeven jaar voor in de gevangenis en kwam vroegtijdig vrij door toedoen van toenmalig president Barack Obama.

Meer uit Buitenland

Italië roept op tot vrijlating Italiaanse flotilla-opvarenden

ROME (ANP/AFP) - Italië heeft Israël opgeroepen de Italiaanse opvarenden van de Global Summud Flotilla onmiddellijk vrij te laten. Die internationale hulpvloot die koerste op Gaza, werd in de nacht van woensdag op donderdag door de Israëlische marine niet ver van Kreta omsingeld, waarna Israël naar eigen zeggen 175 opvarenden arresteerde. Volgens de organisatie gaat het om 211 opvarenden die zijn "gekidnapt".

11 minuten geleden
Europees Parlement blijft in Straatsburg ondanks energiecrisis

STRAATSBURG (ANP) - Voorzitter Roberta Metsola van het Europees Parlement wijst het verzoek van een aantal Nederlandse Europarlementariërs af om tijdelijk te stoppen met de maandelijkse vergaderingen in Straatsburg. De parlementariërs van de Partij voor de Dieren (PvdD), SGP, PVV en BBB hadden haar gevraagd alle vergaderingen van het parlement in Brussel te houden om energie te besparen gezien dreigende energietekorten.

1 uur geleden
Kallas: geen sprake van terugkeer naar oude situatie met Rusland

KURESSAARE (ANP) - Er kan geen sprake zijn van terugkeer naar de oude situatie met Rusland, vindt EU-buitenlandchef Kaja Kallas. "Zelfs niet nadat Moskou een einde heeft gemaakt aan de oorlog in Oekraïne", zei ze na afloop van een ministeriële bijeenkomst van Noord-Europese en Baltische staten in Estland.

1 uur geleden
Italië roept op tot vrijlating Italiaanse flotilla-opvarenden

ROME (ANP/AFP) - Italië heeft Israël opgeroepen de Italiaanse opvarenden van de Global Summud Flotilla onmiddellijk vrij te laten. Die internationale hulpvloot die koerste op Gaza, werd in de nacht van woensdag op donderdag door de Israëlische marine niet ver van Kreta omsingeld, waarna Israël naar eigen zeggen 175 opvarenden arresteerde. Volgens de organisatie gaat het om 211 opvarenden die zijn "gekidnapt".

2 uur geleden
Uitkleden Rode Plein-parade sterkt Oekraïne-bondgenoten

KURESSAARE (ANP) - Bondgenoten van Oekraïne halen hun gelijk nu Rusland zijn jaarlijkse militaire parade uit angst voor Oekraïne moet afschalen. Dat bewijst dat Rusland helemaal niet aan het winnen is, zeggen EU-buitenlandchef Kaja Kallas en de Letse buitenlandminister.

3 uur geleden
Verdachte Londen was bekend bij preventieprogramma terrorisme

LONDEN (ANP/RTR) - De verdachte van de steekpartij in het Londense Golders Green was bekend bij een antiterrorismeprogramma in het land. Het door de overheid geleide programma heeft als doel te voorkomen dat mensen terroristen worden.

3 uur geleden
Khamenei: Amerikaanse plannen verijdeld, nieuw hoofdstuk begint

TEHERAN (ANP/RTR/AFP) - De Iraanse opperste leider Mojtaba Khamenei zegt dat de Verenigde Staten verslagen zijn, en dat de Perzische Golf een nieuwe fase ingaat onder Iraanse leiding. Khamenei deed de uitspraken in een boodschap die werd voorgelezen op de Iraanse staatstelevisie.

3 uur geleden