Zidane: kritiek maakt Real Madrid sterker
MADRID (ANP) - Een week geleden moest trainer Zinedine Zidane vrezen voor zijn baan, maar twee overwinningen later ziet de situatie bij Real Madrid er weer heel anders uit. "Kritiek hoort bij voetbal, daar moet je mee leren omgaan. Sommige dingen hebben ons wel echt pijn gedaan. Maar kritiek maakt je ook sterker", zei Zidane na de gewonnen derby tegen Atlético Madrid (2-0).
Real Madrid wist eerder in de week al te voorkomen dat het voor eerst zou worden uitgeschakeld in de groepsfase van de Champions League. De dertienvoudig kampioen van Europa plaatste zich met een overwinning op Borussia Mönchengladbach (2-0) zelfs als groepswinnaar voor de knock-outfase. Maandag is de loting voor de achtste finales. De 'Koninklijke' bracht zaterdag stadgenoot Atlético de eerste nederlaag in de Spaanse competitie toe en voorkwam daarmee dat het al vrij vroeg in het seizoen op grote achterstand kwam in de titelstrijd.
"We hebben van de eerste tot de laatste minuut goed gespeeld", zei Zidane, die vooral onder de indruk was van zijn middenvelders Luka Modric en Toni Kroos. "Ze verkeren in grootse vorm. We hebben iedereen weer laten zien hoe goed Real Madrid kan voetballen. Het was een goede week voor ons met drie overwinningen. Maar we vieren niets, want we hebben nog geen prijs gewonnen. Dinsdag staat weer een wedstrijd op het programma." Dan komt Athletic uit Bilbao naar Madrid.
Meer uit Voetbal
BUNSCHOTEN-SPAKENBURG (ANP) - De toeschouwers die donderdag na de bekerwedstrijd tussen SV Spakenburg en FC Twente met elkaar op het veld in gevecht gingen, komen volgens SV Spakenburg niet uit Spakenburg zelf. "Het beeld geeft nu aan dat een groep niet-Spakenburgers de confrontatie met fans van FC Twente opzocht. Die groep was erop uit om eens goed te rellen na afloop", zegt Spakenburg-voorzitter Marc Schoonebeek tegen het ANP. "Wij kennen onze supporters echt goed en zij zijn het gelukkig niet geweest."
34 minuten geledenLIVERPOOL (ANP) - Jeremie Frimpong keert na twee maanden afwezigheid terug in de wedstrijdselectie van Liverpool. Dat zei trainer Arne Slot vrijdag op een persconferentie.
1 uur geledenNYON (ANP) - Het Europees kampioenschap voetbal voor vrouwen van afgelopen zomer heeft de clubs van de speelsters een recordbedrag van 9 miljoen euro opgeleverd. Het bedrag is een verdubbeling van het vorige EK in 2022. Dat meldt de UEFA in een persbericht.
2 uur geledenOSLO (ANP/RTR) - Voormalig bondscoach van de Deense en Noorse voetballers Age Hareide is op 72-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn familie aan Noorse media laten weten.
4 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ speelt in de tussenronde van de Conference League tegen FC Noah uit Armenië of FC Drita uit Kosovo. Dat is duidelijk geworden nu de laatste speelronde in het hoofdtoernooi is afgewerkt.
4 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft zich geplaatst voor de tussenronde van de Conference League. De Alkmaarders speelden in de laatste wedstrijd in het hoofdtoernooi doelpuntloos gelijk (0-0) tegen Jagiellonia Bialystok uit Polen.
14 uur geledenSPAKENBURG (ANP) - Op het veld van SV Spakenburg is donderdagavond na de wedstrijd tegen FC Twente een grote vechtpartij uitgebroken. De politie hield een persoon aan voor vernieling van een hek, aldus een woordvoerder.
14 uur geleden