Zidane: kritiek maakt Real Madrid sterker
MADRID (ANP) - Een week geleden moest trainer Zinedine Zidane vrezen voor zijn baan, maar twee overwinningen later ziet de situatie bij Real Madrid er weer heel anders uit. "Kritiek hoort bij voetbal, daar moet je mee leren omgaan. Sommige dingen hebben ons wel echt pijn gedaan. Maar kritiek maakt je ook sterker", zei Zidane na de gewonnen derby tegen Atlético Madrid (2-0).
Real Madrid wist eerder in de week al te voorkomen dat het voor eerst zou worden uitgeschakeld in de groepsfase van de Champions League. De dertienvoudig kampioen van Europa plaatste zich met een overwinning op Borussia Mönchengladbach (2-0) zelfs als groepswinnaar voor de knock-outfase. Maandag is de loting voor de achtste finales. De 'Koninklijke' bracht zaterdag stadgenoot Atlético de eerste nederlaag in de Spaanse competitie toe en voorkwam daarmee dat het al vrij vroeg in het seizoen op grote achterstand kwam in de titelstrijd.
"We hebben van de eerste tot de laatste minuut goed gespeeld", zei Zidane, die vooral onder de indruk was van zijn middenvelders Luka Modric en Toni Kroos. "Ze verkeren in grootse vorm. We hebben iedereen weer laten zien hoe goed Real Madrid kan voetballen. Het was een goede week voor ons met drie overwinningen. Maar we vieren niets, want we hebben nog geen prijs gewonnen. Dinsdag staat weer een wedstrijd op het programma." Dan komt Athletic uit Bilbao naar Madrid.
Meer uit Voetbal
DAVOS (ANP/DPA) - De Amerikaanse president Donald Trump zal deze zomer de wereldbeker uitreiken aan de wereldkampioen na de finale van het WK voetbal. Dat zei FIFA-voorzitter Gianni Infantino tijdens een paneldiscussie over het WK op het World Economic Forum in Davos.
4 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona is middenvelder Pedri een maand kwijt. De Spaanse international heeft een hamstringblessure opgelopen in de wedstrijd van woensdag tegen Slavia Praag in de Champions League.
6 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Real Madrid voert evenals vorig jaar de wereldranglijst aan van voetbalclubs met de meeste inkomsten. Bij de Spaanse voetbalclub kwam vorig seizoen bijna 1,2 miljard euro binnen, ondanks dat de club geen grote prijs won. FC Barcelona klom op de jaarlijks door Deloitte gepubliceerde Money League naar de tweede plaats met 975 miljoen euro, terwijl Bayern München de derde plaats inneemt met 861 miljoen euro.
10 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft zich met een 2-0-thuiszege op Union Sint-Gillis verzekerd van een plek bij de laatste zestien in de Champions League. Bayern staat nu tweede met 18 punten en kan in de laatste speelronde, als het op bezoek gaat bij PSV in Eindhoven, niet meer buiten de top acht belanden. Dat betekent dat de ploeg van Vincent Kompany de tussenronde in februari mag overslaan en pas in maart weer in actie komt in de achtste finale.
20 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - PSV heeft in de Champions League nagelaten zich zo goed als zeker te plaatsen voor de tussenronde. De Eindhovenaren gingen kansloos onderuit bij Newcastle United (3-0) en zakten daardoor naar de 22e plaats met 8 punten. De nummers 9 tot en met 24 gaan naar de tussenronde.
21 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax verhuurt Branco van den Boomen tot het einde van het seizoen aan de Franse club Angers SCO, de huidige nummer 11 van de Ligue 1. De 30-jarige middenvelder staat nog tot de zomer van 2027 onder contract in Amsterdam.
22 uur geledenISTANBUL (ANP) - Atlético Madrid heeft in de voorlaatste speelronde in het hoofdtoernooi van de Champions League gelijkgespeeld bij Galatasaray (1-1). De ploeg van Diego Simeone kwam na vier minuten op voorsprong via een kopbal van Giuliano Simeone, de zoon van de trainer. Maar de nummer 1 van Turkije kwam een kwartier later op gelijke hoogte door een eigen doelpunt van Marcos Llorente. Atlético staat voorlopig op plek 8, maar later op woensdag komt een aantal ploegen nog in actie. Galatasaray heeft nu 10 punten en staat voorlopig 16e.
22 uur geleden