Zichtbaar ontroerde Messi: God heeft dit succes voor mij bewaard
RIO DE JANEIRO (ANP) - Zijn eerste hoofdprijs met Argentinië maakte veel los bij Lionel Messi. Na de zege van 1-0 op Brazilië in de finale van de Copa América was de 34-jarige spelmaker zichtbaar ontroerd. Messi ging na het laatste fluitsignaal op zijn knieën zitten en bedekte zijn gezicht met zijn handen.
"Waanzinnig, dit is niet te geloven", aldus Messi. "Ik geloof dat God dit succes voor mij heeft bewaard. Nog wel in een finale tegen de Brazilianen in hun land."
Na vier verloren finales met de nationale ploeg, had Messi eindelijk reden tot juichen. Alsof hij van zijn last was verlost, omhelsde de Argentijn zijn teamgenoten en coach Lionel Scaloni. Hij groette de weinige Argentijnse fans op de tribunes met een handkus. "Vroeger was ik verdrietig. Maar ik wist dat het op een gegeven moment zou gebeuren. Ik heb nog nooit een gelukkiger moment gehad dan dit."
Na het in ontvangst nemen van de beker sprak Messi via de telefoon op het veld met zijn familie. Hij hield de gouden medaille voor de camera en riep: "Ik heb gewonnen, ik heb gewonnen."
Meer uit Voetbal
VALENCIA (ANP) - Real Madrid is in het spoor van koploper Barcelona gebleven. De nummer 2 van La Liga won de uitwedstrijd bij Valencia met 2-0.
4 uur geledenTURIJN (ANP) - Drie dagen na de nederlaag in de Italiaanse beker bij Atalanta (3-0) heeft Juventus met moeite een punt veroverd tegen Lazio: 2-2. De ploeg van Oranje-international Teun Koopmeiners maakte diep in de blessuretijd de gelijkmaker tegen het elftal van Kenneth Taylor.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft in Frankrijk 'Le Classique' tegen Olympique Marseille gewonnen. De koploper van de Ligue 1 was in het eigen Parc des Princes met 5-0 te sterk voor de ploeg van Quinten Timber en doelman Jeffrey de Lange.
4 uur geledenREGGIO EMILIA (ANP) - Internazionale heeft een ruime zege geboekt bij Sassuolo. De koploper van de Serie A won de uitwedstrijd met 5-0.
7 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Manchester City blijft koploper Arsenal in zicht houden na een late zege bij het Liverpool van trainer Arne Slot. De nummer 2 van de ranglijst draaide op Anfield in de slotfase een achterstand om in een 2-1-overwinning.
8 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft na twee competitieduels zonder zege weer een overwinning geboekt. De koploper van de Bundesliga was met 5-1 te sterk voor tien man van nummer 3 Hoffenheim. Topscorer Harry Kane benutte twee strafschoppen, Luis Díaz maakte een hattrick.
8 uur geledenGRONINGEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz noemde de zege van PSV bij FC Groningen "een zwaar bevochten overwinning". "Dat we winnen is bevredigend", zei Bosz bij ESPN na de 2-1-overwinning in de Euroborg. PSV won voor de zestiende keer op rij een uitduel in de Eredivisie.
8 uur geleden