Zicht op doorbraak bij impasse Noord-Ierland
BELFAST (ANP/RTR) - Een doorbraak lijkt in zicht bij de ruzie tussen het Verenigd Koninkrijk en de Europese Unie over de handel met Noord-Ierland. De gesprekken zitten al maanden in een impasse, maar volgens Ierland is er nu sprake van "een vleugje optimisme".
Deze week hebben het VK en de EU de gesprekken hervat over de problemen in Noord-Ierland die te maken hebben met het Brexitakkoord. De Ierse minister van Buitenlandse Zaken Simon Coveney bespeurde bij de Britten een andere instelling en ziet "een oprechte wil om eruit te komen". Ook de Britse Noord-Ierlandminister Chris Heaton-Harris was positief over de gesprekken.
Een maand geleden nam voormalig Buitenlandminister Liz Truss het premierschap over van Boris Johnson. Onder zijn leiding dreigden de Britten regelmatig eenzijdig uit de handelsakkoorden te stappen.
Door het dispuut zit Noord-Ierland zelf al maanden zonder regering. Het republikeinse Sinn Fein werd de grootste partij, maar de unionistische DUP blokkeert de regeringsvorming uit onvrede over de brexitafspraken. Volgens de wet hebben ze nog maar drie weken om tot een akkoord te komen, anders worden er nieuwe verkiezingen uitgeschreven. Alle partijen hopen dat het conflict met de EU voor die tijd is opgelost, zodat dat voorkomen kan worden.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL/BRUGGE (ANP) - Oud-buitenlandchef van de EU Federica Mogherini, die dinsdag is opgepakt in een onderzoek naar fraude bij een opleiding voor jonge EU-diplomaten, is weer vrij. Dat meldt het Europees openbaar ministerie (EPPO) woensdag. De oud-vicevoorzitter van de Europese Commissie werd aangehouden in haar rol van rector van het Europacollege in Brugge.
21 minuten geledenSEOUL (ANP/AFP/RTR) - De afgezette Zuid-Koreaanse president Yoon Suk-yeol heeft woensdag opgeroepen tot actie voor vrijheid, precies een jaar nadat hij een politieke crisis had veroorzaakt door de militaire noodtoestand af te kondigen.
23 minuten geledenRAFAH (ANP) - De grensovergang bij Rafah, die de Gazastrook met Egypte verbindt, gaat ergens in de komende dagen weer open. Dat meldt COGAT, de Israëlische defensieorganisatie die noodhulp in de regio coördineert, in een bericht op X. De organisatie voegt eraan toe dat de grens slechts opent voor burgers die vanuit Gaza naar Egypte willen reizen.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - Canada investeert nog eens 200 miljoen dollar in Amerikaanse wapens voor Oekraïne. Ook steekt het land 35 miljoen in het NAVO-steunfonds. Dat zegt buitenlandminister Anita Anand, die in Brussel is voor een overleg met andere NAVO-lidstaten.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Noorwegen trekt nog eens een half miljard dollar uit om Amerikaanse wapens te kopen voor Oekraïne. Het NAVO-land was al een van de landen die Oekraïne het gulst steunden. Met de Noorse bijdrage is het zogeheten PURL-pakket, waarvoor Nederland al een kwart miljard euro vrijmaakte, nu rond.
2 uur geledenBANGKOK (ANP/AFP) - Thailand gaat alcoholverkoop voor het eerst in decennia 's middags weer toestaan. Deze versoepeling van de strenge Thaise alcoholregelgeving geldt voor een proefperiode van zes maanden.
2 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - Het stoffelijk overschot dat Hamas dinsdag heeft overgedragen aan Israël is niet van een van de gijzelaars, meldt het kantoor van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu. Een forensisch instituut heeft geprobeerd de overblijfselen te identificeren, maar kwam tot de conclusie dat die niet behoorden tot een van de twee gijzelaars waar Israël nog op wacht.
3 uur geleden