Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zicht op doorbraak bij impasse Noord-Ierland

Zicht op doorbraak bij impasse Noord-Ierland

BELFAST (ANP/RTR) - Een doorbraak lijkt in zicht bij de ruzie tussen het Verenigd Koninkrijk en de Europese Unie over de handel met Noord-Ierland. De gesprekken zitten al maanden in een impasse, maar volgens Ierland is er nu sprake van "een vleugje optimisme".

Deze week hebben het VK en de EU de gesprekken hervat over de problemen in Noord-Ierland die te maken hebben met het Brexitakkoord. De Ierse minister van Buitenlandse Zaken Simon Coveney bespeurde bij de Britten een andere instelling en ziet "een oprechte wil om eruit te komen". Ook de Britse Noord-Ierlandminister Chris Heaton-Harris was positief over de gesprekken.

Een maand geleden nam voormalig Buitenlandminister Liz Truss het premierschap over van Boris Johnson. Onder zijn leiding dreigden de Britten regelmatig eenzijdig uit de handelsakkoorden te stappen.

Door het dispuut zit Noord-Ierland zelf al maanden zonder regering. Het republikeinse Sinn Fein werd de grootste partij, maar de unionistische DUP blokkeert de regeringsvorming uit onvrede over de brexitafspraken. Volgens de wet hebben ze nog maar drie weken om tot een akkoord te komen, anders worden er nieuwe verkiezingen uitgeschreven. Alle partijen hopen dat het conflict met de EU voor die tijd is opgelost, zodat dat voorkomen kan worden.

Meer uit Buitenland

Russische aanvallen maken dodelijke slachtoffers in Oekraïne

KYIV (ANP/RTR/AFP) - In Oekraïne zijn op verschillende plaatsen doden gevallen door Russische aanvallen. In de stad Zaporizja zijn zeker twaalf doden gevallen, meldde de gouverneur van de regio. In Kramatorsk gaat het om zeker vijf doden, schreef president Zelensky op X. In Dnipro vielen vier doden.

3 uur geleden
Iran ontkent aanvallen op de Emiraten

TEHERAN (ANP/RTR) - Iran ontkent dat het in de voorbije dagen aanvallen heeft uitgevoerd op de Verenigde Arabische Emiraten. Vanuit het militaire hoofdkwartier Khatam al-Anbiya wordt wel gewaarschuwd dat het leger "vernietigend" zal reageren als de golfstaat actie onderneemt tegen Iran.

4 uur geleden
Stones bevestigen komst van eerste album in drie jaar

LONDEN (ANP) - The Rolling Stones hebben dinsdag bevestigd dat er een nieuw album aankomt. De plaat Foreign Tongues komt op 10 juli uit en telt in totaal veertien nieuwe liedjes, met gastbijdrages van onder anderen Paul McCartney, Robert Smith van The Cure en Chad Smith van Red Hot Chili Peppers.

6 uur geleden
Russische wetenschappers veroordeeld voor hoogverraad

MOSKOU (ANP/RTR) - In Rusland zijn twee natuurkundigen veroordeeld die betrokken waren bij onderzoek dat ten grondslag ligt aan de ontwikkeling van hypersonische raketten. Valeri Zvegintsev (82) en Vladislav Galkin (71) kregen gevangenisstraffen van 12,5 jaar voor verraad, melden Russische staatsmedia.

7 uur geleden
Advocaat: Nobelprijswinnaar Mohammadi 'tussen leven en dood'

TEHERAN (ANP/AFP) - De gevangengenomen Iraanse Nobelprijswinnares Narges Mohammadi vecht voor haar leven, zeggen haar aanhangers. Ze ligt al vijf dagen met een hartaandoening in het ziekenhuis.

8 uur geleden
VAE melden nieuwe Iraanse aanvallen

ABU DHABI (ANP/AFP/RTR) - De Verenigde Arabische Emiraten hebben melding gemaakt van nieuwe Iraanse aanvallen. De luchtafweer komt in actie om raketten en drones uit te schakelen, zeggen de autoriteiten in de Golfstaat.

8 uur geleden
Flotilla-activisten langer vast in Israël

ASHKELON (ANP/AFP/RTR) - Een Israëlische rechtbank heeft het voorarrest verlengd van twee activisten die van boten waren gehaald die naar de Gazastrook voeren. Dat moet de autoriteiten meer tijd geven om de Spanjaard Saif Abu Keshek en de Braziliaan Thiago Avila te verhoren, zegt hun advocaat.

9 uur geleden