Zicht op doorbraak bij impasse Noord-Ierland
BELFAST (ANP/RTR) - Een doorbraak lijkt in zicht bij de ruzie tussen het Verenigd Koninkrijk en de Europese Unie over de handel met Noord-Ierland. De gesprekken zitten al maanden in een impasse, maar volgens Ierland is er nu sprake van "een vleugje optimisme".
Deze week hebben het VK en de EU de gesprekken hervat over de problemen in Noord-Ierland die te maken hebben met het Brexitakkoord. De Ierse minister van Buitenlandse Zaken Simon Coveney bespeurde bij de Britten een andere instelling en ziet "een oprechte wil om eruit te komen". Ook de Britse Noord-Ierlandminister Chris Heaton-Harris was positief over de gesprekken.
Een maand geleden nam voormalig Buitenlandminister Liz Truss het premierschap over van Boris Johnson. Onder zijn leiding dreigden de Britten regelmatig eenzijdig uit de handelsakkoorden te stappen.
Door het dispuut zit Noord-Ierland zelf al maanden zonder regering. Het republikeinse Sinn Fein werd de grootste partij, maar de unionistische DUP blokkeert de regeringsvorming uit onvrede over de brexitafspraken. Volgens de wet hebben ze nog maar drie weken om tot een akkoord te komen, anders worden er nieuwe verkiezingen uitgeschreven. Alle partijen hopen dat het conflict met de EU voor die tijd is opgelost, zodat dat voorkomen kan worden.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de Iraanse reactie op een Amerikaans voorstel om de oorlog te beëindigen "stom" genoemd. Hij spreekt daarnaast over "een stuk afval" dat hij niet volledig heeft gelezen, omdat hij zijn "tijd niet wil verspillen".
48 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De EU wil een actievere rol gaan spelen in toekomstige vredesonderhandelingen tussen Rusland en Oekraïne. De EU-ministers van Buitenlandse Zaken gaan eind deze maand bepalen waarover de EU met Rusland wil praten en "wat onze rode lijnen zijn", zei EU-buitenlandchef Kaja Kallas maandag na afloop van de vergadering met de ministers in Brussel.
1 uur geledenOVIEDO (ANP/DPA) - Een Duits koppel is in Spanje veroordeeld tot een gevangenisstraf van twee jaar en tien maanden, omdat ze hun kinderen jarenlang hadden opgesloten in een ernstig vervuild huis. De drie kinderen werden vorig jaar april bevrijd uit de woning in Noord-Spanje, die door een agent werd omschreven als een "horrorhuis".
1 uur geledenTENERIFE (ANP) - Maandag vertrekken er toch twee evacuatievluchten vanaf Tenerife naar Eindhoven, meldt een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken op het Spaanse eiland. Eerder leek er maar één vliegtuig met opvarenden van het cruiseschip Hondius te gaan. Op het Nederlandse schip brak de Andesvariant van het hantavirus uit.
2 uur geledenJERUZALEM (ANP) - De Israëlische minister van Buitenlandse Zaken Gideon Saar wijst EU-sancties tegen gewelddadige kolonisten op de Westoever resoluut af. De sancties werden maandag goedgekeurd door de ministers van Buitenlandse Zaken van de lidstaten.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De man die vorige maand langs de beveiliging van het Amerikaanse Correspondents' Dinner rende en schoten loste, heeft voor de rechter ontkend schuldig te zijn aan alle aanklachten. De 31-jarige Cole Allen is onder meer aangeklaagd voor een moordpoging op president Donald Trump.
3 uur geledenOSLO (ANP) - Marius Borg Høiby hoort zijn vonnis op 15 juni. De rechtbank van Oslo heeft dit tegenover het Noorse TV 2 bevestigd. Tegen de zoon van de Noorse kroonprinses Mette-Marit heeft het Noorse OM zeven jaar en zeven maanden gevangenisstraf geëist.
3 uur geleden