Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zicht op doorbraak bij impasse Noord-Ierland

Zicht op doorbraak bij impasse Noord-Ierland

BELFAST (ANP/RTR) - Een doorbraak lijkt in zicht bij de ruzie tussen het Verenigd Koninkrijk en de Europese Unie over de handel met Noord-Ierland. De gesprekken zitten al maanden in een impasse, maar volgens Ierland is er nu sprake van "een vleugje optimisme".

Deze week hebben het VK en de EU de gesprekken hervat over de problemen in Noord-Ierland die te maken hebben met het Brexitakkoord. De Ierse minister van Buitenlandse Zaken Simon Coveney bespeurde bij de Britten een andere instelling en ziet "een oprechte wil om eruit te komen". Ook de Britse Noord-Ierlandminister Chris Heaton-Harris was positief over de gesprekken.

Een maand geleden nam voormalig Buitenlandminister Liz Truss het premierschap over van Boris Johnson. Onder zijn leiding dreigden de Britten regelmatig eenzijdig uit de handelsakkoorden te stappen.

Door het dispuut zit Noord-Ierland zelf al maanden zonder regering. Het republikeinse Sinn Fein werd de grootste partij, maar de unionistische DUP blokkeert de regeringsvorming uit onvrede over de brexitafspraken. Volgens de wet hebben ze nog maar drie weken om tot een akkoord te komen, anders worden er nieuwe verkiezingen uitgeschreven. Alle partijen hopen dat het conflict met de EU voor die tijd is opgelost, zodat dat voorkomen kan worden.

Meer uit Buitenland

Iran laat 20 Pakistaanse schepen door Straat van Hormuz

ISLAMABAD (ANP/RTR/DPA) - Het Iraanse regime laat nog eens twintig Pakistaanse schepen de Straat van Hormuz passeren. Dat heeft de Pakistaanse minister van Buitenlandse Zaken Ishaq Dar gemeld in een bericht op X. Het zou volgens de minister gaan om twee schepen per dag.

3 uur geleden
Houthi's claimen tweede raketaanval op Israël

SANAA (ANP/AFP/RTR) - De Jemenitische Houthi's zeggen een tweede aanval met raketten en drones op Israël te hebben uitgevoerd.

3 uur geleden
Eerder vermiste boten bereiken Cuba

HAVANA (ANP/AFP) - De twee zeilboten met hulpgoederen voor Cuba die eerder vermist raakten, hebben de Cubaanse hoofdstad Havana bereikt.

4 uur geleden
Vlaamse tiener vastgezet voor rol in sadistisch netwerk

GENT (ANP/BELGA) - Het parket in Oost-Vlaanderen heeft een tiener vastgezet voor zijn rol in een sadistisch Telegram-netwerk. Dat heeft Het Laatste Nieuws gemeld, wat nu wordt bevestigd door een bron aan persbureau Belga. Het parket doet nog geen mededelingen over de zaak.

4 uur geleden
President Syrië bezoekt Duitsland en Verenigd Koninkrijk

DAMASCUS (ANP/AFP) - President Ahmed al-Sharaa van Syrië brengt volgende week een bezoek aan Duitsland en het Verenigd Koninkrijk. Het wordt zijn tweede Europese bezoek sinds zijn aantreden.

4 uur geleden
Doden bij Israëlische luchtaanval op auto met journalisten

BEIROET (ANP/AFP) - Bij een gerichte Israëlische luchtaanval op een auto circa 35 kilometer ten zuiden van Beiroet zijn drie journalisten gedood. Dit hebben de Libanese strijdkrachten bevestigd. De president van Libanon, Joseph Aoun, heeft het "een schandalige misdaad" genoemd, in strijd met alle rechtsbeginselen.

5 uur geleden
WHO: negen doden onder medisch personeel door aanvallen Israël

BEIROET (ANP/RTR) - Door Israëlische aanvallen in Zuid-Libanon zijn zaterdag negen paramedici omgekomen. Dat schrijft directeur-generaal Tedros Adhanom Ghebreyesus van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) in een post op sociale media. Zeven anderen raakten gewond.

6 uur geleden