Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zheng in haar eerste finale op Australian Open tegen Sabalenka

Zheng in haar eerste finale op Australian Open tegen Sabalenka

MELBOURNE (ANP) - Tennisster Zheng Qinwen heeft voor het eerst in haar carrière de finale van de Australian Open bereikt. Daarin neemt de 21-jarige Chinese het zaterdag op tegen titelverdedigster Aryna Sabalenka uit Belarus. De als twaalfde geplaatste Zheng versloeg in de halve finale in Melbourne in twee sets Dajana Jastremska uit Oekraïne: 6-4 6-4.

Zheng is na Li Na, de winnares van 2014, de tweede Chinese tennisster die de eindstrijd van het grandslamtoernooi in Australië haalt. De als tweede geplaatste Sabalenka bereikte eerder op de dag voor de tweede keer op rij de finale door in twee sets af te rekenen met de Amerikaanse Coco Gauff (7-6 (2) 6-4).

Zowel Jastremska als Zheng stond voor het eerst in de halve finale van de Australian Open. De Oekraïense was zelfs de eerste speelster in 46 jaar die uit het kwalificatietoernooi de halve finales wist te bereiken. De Chinese nummer 15 van de wereldranglijst was in haar vorige twee optredens blijven steken in de tweede ronde.

Initiatief

Zheng begon onwennig aan de partij in de Rod Laver Arena en kwam meteen een break achter. Ze herpakte zich echter en nam gaandeweg de eerste set het initiatief. Ze brak Jastremska in de zevende game, waarop de Oekraïense ook nog een medische time-out aanvroeg. Zheng wachtte geduldig en haalde daarna de set binnen.

In de tweede set kwam de Chinese ook een break voor, maar Jastremska knokte zich meteen terug. Een tweede break op 3-3 kon de qualifier daarna niet meer ongedaan maken. Zheng benutte na een uur en 42 minuten haar eerste matchpoint.

Tegenstander

"Dit is een ongelofelijk gevoel. Ik ben heel blij dat ik zo'n goede prestatie heb geleverd en de finale heb bereikt", zei Zheng in het interview op de baan. "Het is lastig om mijn gevoelens onder woorden te brengen." In het Chinees bedankte ze nog de vele Chinese fans op de tribunes.

Met Sabalenka treft Zheng in de finale een speelster in grote vorm. De 25-jarige Belarussische heeft nog geen set verloren op deze Australian Open en versloeg de Chinese de enige eerdere keer dat ze elkaar troffen. Dat was vorig jaar op de US Open in de kwartfinales.

Meer uit Sport

Directeur topvoetbal De Jong accepteert besluit Koeman

KANSAS CITY (ANP) - Nigel de Jong respecteert de beslissing van bondscoach Ronald Koeman om afscheid te nemen van het Nederlands elftal. "Ronald heeft zich de afgelopen jaren met volledige overtuiging ingezet en een belangrijke bijdrage geleverd aan het Nederlands elftal", liet de directeur topvoetbal van de KNVB weten in een persbericht. "Namens de KNVB wil ik hem daarvoor zeer bedanken."

56 minuten geleden
Koeman stopt na 64 interlands als bondscoach Nederlands elftal

ZEIST (ANP) - Ronald Koeman stopt als bondscoach van het Nederlands voetbalelftal. Dat heeft hij op Instagram gemeld. De wedstrijd tegen Marokko op het WK voetbal in de Verenigde Staten, Mexico en Canada was zijn laatste. De 63-jarige Koeman was bondscoach in 64 interlands.

1 uur geleden
Williams direct uitgeschakeld bij rentree op Wimbledon

LONDEN (ANP) - Tennisster Serena Williams is bij haar rentree op Wimbledon in de eerste ronde uitgeschakeld. De Australische Maya Joint, nummer 87 van de wereld, was in drie sets te sterk voor de Amerikaanse 23-voudig grandslamwinnares: 6-3 6-7 (6) 6-3.

1 uur geleden
Griekspoor strandt opnieuw in eerste ronde Wimbledon

LONDEN (ANP) - Tallon Griekspoor is er voor het tweede jaar op rij niet in geslaagd de tweede ronde te bereiken van Wimbledon. De 29-jarige Haarlemmer verloor in vier sets van de Australiër James Duckworth: 4-6 6-4 5-7 4-6.

3 uur geleden
Basketballer James verlaat LA Lakers voor andere ploeg in NBA

LOS ANGELES (ANP/RTR) - LeBron James heeft basketbalclub Los Angeles Lakers laten weten dat hij zijn carrière bij een andere basketbalclub in de Amerikaanse competitie NBA voortzet. Dat heeft Rich Paul, de baas van James' management Klutch Sports aan ESPN laten weten. LA Lakers heeft het vertrek van de 41-jarige vedette bevestigd.

5 uur geleden
Titelverdedigster Świątek met moeite naar tweede ronde Wimbledon

LONDEN (ANP) - Tennisster Iga Świątek heeft met de nodige moeite de tweede ronde bereikt van Wimbledon. De Poolse titelverdedigster had drie sets nodig om zich te ontdoen van de Amerikaanse Taylor Townsend: 6-1 2-6 6-3.

7 uur geleden
De Jong na zege in vijf sets op Hijikata door op Wimbledon

LONDEN (ANP) - Tennisser Jesper de Jong heeft na een lange vijfsetter in twee aktes de tweede ronde van Wimbledon bereikt. De 26-jarige Nederlander had in totaal meer dan vier uur nodig om de Australiër Rinky Hijikata te verslaan: 7-6 (4) 3-6 5-7 6-4 6-3.

8 uur geleden