Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zeventig Nederlandse bedrijven op techbeurs CES in Las Vegas

Zeventig Nederlandse bedrijven op techbeurs CES in Las Vegas

LAS VEGAS (ANP) - Zeventig Nederlandse bedrijven vertrekken volgende week naar Las Vegas, waar op 9 januari de Consumer Electronics Show (CES) van start gaat. De beurs, die drie dagen duurt, staat bekend als het belangrijkste internationale podium voor techbedrijven die hun nieuwste elektronische producten willen presenteren.

De meeste Nederlandse bedrijven die aan de Amerikaanse beurs deelnemen, zijn nog niet zo lang bezig. Dat geldt onder meer voor Axelera AI, dat vorig jaar ook deel uitmaakte van de Hollandse delegatie. Axelera AI ontwikkelt een chip voor de verwerking van data voor kunstmatige intelligentie die toegepast kan worden op video, legt marketingmanager Merlijn Linschooten uit. "Vorig jaar bestonden we net anderhalf jaar. Voor onze naamsbekendheid en het leggen van contacten was de beurs heel interessant."

Dit jaar beschikt het bedrijf over een eigen ontmoetingsruimte naast het Nederlandse paviljoen voor afspraken met toekomstige klanten. De agenda van Axelera AI is van dinsdag tot donderdag helemaal volgeboekt.

MantiSpectra

Manager Kaylee Hakkel van MantiSpectra reist ook voor de tweede keer naar de beurs. Haar bedrijf ontwikkelde een chip die met behulp van sensoren nauwkeurig materiaaleigenschappen kan bepalen en won daarmee de CES Innovation Award. Of er een echte huldiging komt, weet ze niet. "Maar we kunnen de prijs ophalen."

Hakkel houdt haar agenda nog voor een deel vrij. "We willen ook tijd overhouden om gewoon wat rond te lopen. De interessantste dingen komen vaak uit onverwachte hoek."

Achtste deelname Nederland

De CES is een jaarlijkse ontmoetingsplaats voor meer dan 170.000 bedrijven en investeerders uit ongeveer 160 landen. Nederland neemt voor de achtste keer deel. Vorig jaar gingen ook zeventig bedrijven mee, het jaar daarvoor 55.

Voor veel Nederlandse bedrijven was de CES een doorbraak. Dat gold onder meer voor Sendcloud, dat in 2017 een verzendservice voor webwinkels in Las Vegas presenteerde. Het Nederlandse bedrijf is nu wereldwijd actief en is inmiddels 750 miljoen dollar waard.

Meer uit Financieel

Trump kondigt tarief aan voor Brazilië en hekelt proces Bolsonaro

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een importheffing van 50 procent aangekondigd voor producten uit Brazilië. Het gaat om een van de hoogste tot nu toe aangekondigde heffingen die in augustus van kracht worden.

4 uur geleden
Wall Street sluit hoger na verschijnen Fed-notulen

NEW YORK (ANP/RTR) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winsten gesloten. De vrijgekomen notulen van de laatste vergadering van de Federal Reserve voedden de hoop bij beleggers op een renteverlaging later dit jaar. Dat de inflatie nog kan oplopen door alle importheffingen van president Donald Trump lijkt zo'n rentestap niet in de weg te hoeven staan, kwam ook uit de stukken naar voren.

4 uur geleden
Waarde bitcoin boven 112.000 dollar

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De bitcoin heeft een nieuw recordniveau bereikt. De waarde van 's werelds meest verhandelde cryptomunt steeg woensdag omstreeks 22.00 uur (Nederlandse tijd) kortstondig voorbij 112.000 dollar.

4 uur geleden
London Tunnels wil na jaar alweer weg van Damrak

AMSTERDAM (ANP) - London Tunnels wil na een jaar alweer van het Damrak verdwijnen. Het Britse bedrijf maakte in juni vorig jaar zijn debuut op de Amsterdamse beurs om geld op te halen om in Londen een ondergronds tunnelcomplex uit de Tweede Wereldoorlog open te stellen voor toeristen. Nu denkt de onderneming dat Beursplein 5 toch niet de meest effectieve of kostenefficiënte weg is om de benodigde financiering veilig te stellen.

7 uur geleden
Rederijvereniging schrikt van nieuwste aanvallen Rode Zee

ROTTERDAM (ANP) - De manier waarop Houthi-rebellen het vrachtschip Magic Seas tot zinken hebben gebracht in de Rode Zee is enorm schrikken, zegt de Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders (KVNR). "Ik schrik daarvan, het ziet er zo professioneel uit", vindt KVNR-directeur Annet Koster over verspreide beelden van de aanval op de Magic Seas.

8 uur geleden
Rechter wijst claim tegen ABN AMRO namens groep mkb'ers af

AMSTERDAM (ANP) - Het is Stichting Massaschade & Consument niet gelukt om met een rechtszaak tegen ABN AMRO compensatie af te dwingen voor een groep zakelijke klanten die jarenlang te veel rente zou hebben betaald. De organisatie stelde dat veel mkb'ers met een doorlopend krediet met variabel rentetarief zijn gedupeerd doordat de bank hun rente na 2008 niet liet meedalen met de marktrente. De rechtbank in Amsterdam oordeelt dat de ondernemers namens wie de claim is ingediend te veel van elkaar verschillen voor zo'n collectieve zaak en verklaart Stichting Massaschade & Consument niet-ontvankelijk.

8 uur geleden
Trump kondigt weer heffingen aan voor reeks landen

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft opnieuw importheffingen aangekondigd voor een reeks landen. Het gaat om landen die de afgelopen maanden geen handelsdeals met de Verenigde Staten wisten te sluiten.

9 uur geleden