Zeventig Nederlandse bedrijven op techbeurs CES in Las Vegas
LAS VEGAS (ANP) - Zeventig Nederlandse bedrijven vertrekken volgende week naar Las Vegas, waar op 9 januari de Consumer Electronics Show (CES) van start gaat. De beurs, die drie dagen duurt, staat bekend als het belangrijkste internationale podium voor techbedrijven die hun nieuwste elektronische producten willen presenteren.
De meeste Nederlandse bedrijven die aan de Amerikaanse beurs deelnemen, zijn nog niet zo lang bezig. Dat geldt onder meer voor Axelera AI, dat vorig jaar ook deel uitmaakte van de Hollandse delegatie. Axelera AI ontwikkelt een chip voor de verwerking van data voor kunstmatige intelligentie die toegepast kan worden op video, legt marketingmanager Merlijn Linschooten uit. "Vorig jaar bestonden we net anderhalf jaar. Voor onze naamsbekendheid en het leggen van contacten was de beurs heel interessant."
Dit jaar beschikt het bedrijf over een eigen ontmoetingsruimte naast het Nederlandse paviljoen voor afspraken met toekomstige klanten. De agenda van Axelera AI is van dinsdag tot donderdag helemaal volgeboekt.
MantiSpectra
Manager Kaylee Hakkel van MantiSpectra reist ook voor de tweede keer naar de beurs. Haar bedrijf ontwikkelde een chip die met behulp van sensoren nauwkeurig materiaaleigenschappen kan bepalen en won daarmee de CES Innovation Award. Of er een echte huldiging komt, weet ze niet. "Maar we kunnen de prijs ophalen."
Hakkel houdt haar agenda nog voor een deel vrij. "We willen ook tijd overhouden om gewoon wat rond te lopen. De interessantste dingen komen vaak uit onverwachte hoek."
Achtste deelname Nederland
De CES is een jaarlijkse ontmoetingsplaats voor meer dan 170.000 bedrijven en investeerders uit ongeveer 160 landen. Nederland neemt voor de achtste keer deel. Vorig jaar gingen ook zeventig bedrijven mee, het jaar daarvoor 55.
Voor veel Nederlandse bedrijven was de CES een doorbraak. Dat gold onder meer voor Sendcloud, dat in 2017 een verzendservice voor webwinkels in Las Vegas presenteerde. Het Nederlandse bedrijf is nu wereldwijd actief en is inmiddels 750 miljoen dollar waard.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De brancheorganisatie voor legale goksites sleept Meta voor de rechter. Volgens de Vergunde Nederlandse Online Kansspelaanbieders (VNLOK) zijn negen van de tien gokadvertenties op Facebook afkomstig van illegale sites. Ook op Instagram zouden illegale aanbieders veel adverteren. De koepel klaagt daar al langer over.
2 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Franse regering kijkt naar een begrotingswijziging die bedrijven mogelijk 3,5 miljard euro extra zal kosten. De Franse zakenkrant Les Echos meldt op basis van anonieme bronnen dat de regering overweegt om de manier waarop loonheffingskortingen worden berekend te wijzigen. De Franse premier Sébastien Lecornu is van plan volgende week een begrotingsvoorstel voor volgend jaar te presenteren.
9 uur geledenKEULEN (ANP) - Het waterpeil van de Rijn bij Keulen heeft een historisch laag punt bereikt. Het waterpeil staat op 43 centimeter, meldt omroep WDR. Dat is 2 centimeter lager dan het vorige record dat afgelopen augustus werd gevestigd.
11 uur geledenLONDEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Britse premier Andy Burnham weigerde zondag zijn steun uit te spreken voor een derde start- en landingsbaan op Heathrow Airport. Volgens hem is het een zaak voor mensen die in de omgeving van de Londense luchthaven wonen. Burnhams voorganger, Keir Starmer, liet vorig jaar wel weten de uitbreidingsplannen te steunen.
11 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De president van De Nederlandsche Bank (DNB) Olaf Sleijpen heeft de politiek opgeroepen om snel tot oplossingen te komen. Volgens Sleijpen is de economische groei in Nederland te laag en is het potentieel hoger. Maar daarvoor moet er in Den Haag wel aan oplossingen voor grote problemen worden gewerkt, zei hij zondag bij het televisieprogramma WNL Op Zondag.
13 uur geledenCATANIA (ANP) - Het vliegverkeer van en naar de luchthaven van Catania op Sicilië wordt langer stilgelegd. Dat meldt de luchthaven. Alle vertrekkende en binnenkomende vluchten van zondag zijn opgeschort door een uitbarsting van vulkaan Etna. KLM boekt reizigers om naar de luchthaven van Palermo op hetzelfde eiland.
13 uur geledenSYDNEY (ANP/RTR) - De topmannen van OpenAI en Anthropic zijn opgeroepen voor een Australisch senaatsonderzoek naar AI. Het onderzoek richt zich op de gevolgen van AI en datacenters voor Australische gemeenschappen en sectoren, en voor het water- en energieverbruik. Deze week werd bekend dat een AI-programma van OpenAI een Australische overheidswebsite is binnengedrongen en daar toegang had tot medische gegevens die niet openbaar zijn.
15 uur geleden